מה אתם אוכלים בפסח? לחם? אוו מצה - עמוד 5 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה אתם אוכלים בפסח? לחם? אוו מצה

-yooy-

מה טתם אוכלים בפסח? לחם? אוו מצה  

2499 הצבעות

1. 1. מה טתם אוכלים בפסח? לחם? אוו מצה

Recommended Posts

• תגובות 86
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

חחח אתה הורג אותי איך שאתה כותב...

אתה צודק אני לא אגיד שלא...זה מפתה, אבל אני זורם עם זה בדרך שנראית לי הכי טובה, אמנם לא תמיד הכי מהנה, גם אני רציתי לדעת איך הטעם של החזיר, שמעתי שמעולה, אבל אני יודע שלא אגע בזה אף פעם.

אולי שרימפס.... :silly:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אף פעם לא ידעתי למה, אבל משום מה רוב יוצאי ארצות אשכנז לא שומרים מצוות...זה כאילו או שהם חרדיים לגמרי, או שהם חילונים לגמרי, אין באמצע

להבדיל מזרחיים בדרך כלל יש את המסורתים והשומרים, וגם חילונים בדרך כלל שומרים טיפה מצוות...

ולא לדחוף לי דברים לפה במקרה...אני ממש לא גזעני, רוב החברים שלי אשכנזים :P

במיוחד מהמקומות ששירתתי בהם.

וואי, עוד 231 יום :P

אתה צודק לאשכנזים בעיקרון אין אמצע.

אולי אתם לא יודעים אבל כל מי שאוכל דברים לא כשרים כמו ממתקים סוכריות וכדומה בטוח אכל חזיר וכדומה. או למשל בהמה שלא שחטו אותה גם בזה נופלים בלי לדעת.

ירקות ופירות לא מעושרים זה יותר גרוע מבהמה ללא שחיטה.

לאכול חמץ בפס זה כרת. לא צריך להרחיב מה זה כרת ."כי כל אוכל חמץ ונכרתה הנפש ההיא מישראל "(שמות י"ב ט"ו),

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ויש גם לירקות תעודת כשרות?!

איך אני לעזזל אמור לדעת איזה מהם כשרים ואיזה לא?!

להכל צריך כשרות אני יגיד לך גם למה. בהרבה ירקות יש תולעים נכון? אז יש חסלט זה גדילה מיוחדת בלי תולעים. קשה למצוא את זה נראה לי בסופרים של חילונים אבל יכול להיות שיש. זה בא בשקית כמו חסה וכו..

על אלה שלא איכפת להם מכלום אני לא מדברץ אבל אלה שלא יודעים וחושבים שהם לא אכלו שרצים וחזרים אז תדעו שאכלתם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון.

בכל מקרה אני ממליץ לכולם לשמור פסח

שלא יכרתו לכם את הנפש מישראל :P

ועכשיו ברצינות,

לא יקרה שום דבר רע, כולה שבועיים שלוש...ומצה זה אחלה דבר, זה הולך ב* ז**ה עם נוטלה!

ואין כמו לשבת עם כל המשפחה בערב חג! במיוחד שסבא קורא את ההגדה במרוקאית וספרדית :P

לחשוב שזה כמו בטירונות או לוחם בשטח,

אני אישית אכלתי כמעט חודש שלם מנות קרב בשטח וחירבנתי קוביות פעם בשבוע לאחר מכן,

אם אני אישית עשיתי את זה, כולם יכולים לשמור פסח. ;)

:)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מניח שגם אני ישרוד שבוע בלי חמץ.. אבל.. למה?

למה דווקא בפסח? ביגלל שלפני אלפי שנים לאבות אבותינו לא היה לחם אז גם לנו לא צריך להיות? לא היה להם גם מחשב וחשמל בכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מניח שגם אני ישרוד שבוע בלי חמץ.. אבל.. למה?

למה דווקא בפסח? ביגלל שלפני אלפי שנים לאבות אבותינו לא היה לחם אז גם לנו לא צריך להיות? לא היה להם גם מחשב וחשמל בכלל.

מסכים עם כל מילה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אף פעם לא ידעתי למה' date=' אבל משום מה רוב יוצאי ארצות אשכנז לא שומרים מצוות...זה כאילו או שהם חרדיים לגמרי, או שהם חילונים לגמרי, אין באמצע

להבדיל מזרחיים בדרך כלל יש את המסורתים והשומרים, וגם חילונים בדרך כלל שומרים טיפה מצוות...

ולא לדחוף לי דברים לפה במקרה...אני ממש לא גזעני, רוב החברים שלי אשכנזים :P

במיוחד מהמקומות ששירתתי בהם.

וואי, עוד 231 יום :P

[/quote']

לא נכון! אני כיפה סרוגה אשכנזי, אני בסביבה כזו ויש עוד המון אנשים כמוני! ;)

.

לאכול חמץ בפס זה כרת. לא צריך להרחיב מה זה כרת ."כי כל אוכל חמץ ונכרתה הנפש ההיא מישראל "(שמות י"ב ט"ו),

דווקא יש צורך להרחיב מה זה כרת. יש מחלוקת מה זה כרת בקרב הפרשנים, יש אומרים מוות ערירי, יש אומרים מיתה, ויש אומרים התבוללות ופירוש מע"י(וזה רק הדעות שאני מכיר, אני מניח שיש עוד).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שניצל, לא אמרתי שאני בקיא בדברים האלו :silly:

בכל מקרה עזבו אתכם מהמצות,

אני בכללי בקושי אוכל לחם, מצה זה רק מה שמתווסף לדג של שישי או לצלעות כבש שסבא עושה... :smile1:

אבל דברים כשרים זה העקרון, לא חמץ.

דרך אגב שלא תחשבו..אני לא מסכים עם רוב האמירות הדתיות ש "אסור להדליק אש בשבת, לשמור נגיעה" וכו'.

לא ראיתי עדיין בתורה פירוש שלא יצא מפיו של רב כלשהו האומר שאסור להדליק אש בשבת, אני יודע שכתוב לא תעשה כל מלאכה.

כל הדברים האלו למיטב הבנתי מגיעים מפירושם של רבנים גדולים...שעם חלק מהדברים שלהם אני מסכים..וחלק לא.

לדוגמא לשמור נגיעה וכל הדברים האלו, נראה בעיני לא נכון בכלל.

בחגים ומצוות זה דברים אחרים, אני מתפלל לפעמים בשישי שבת, אך לא אומר ששומר את השישי והשבת...

אני הולך לבית כנסת בכיפור..אזכרות וכו'.

אוכל ומזון שמצווה לאכול, אני אוכל ועושה..ואת אלו שומר ככל האפשר.

ומה מזוכיסטי בלאכול מצה? זה כולה לחם שלא תפח, לא יודע מה איתכם לדעתי הטעם של המצה לא רע בכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...