מה אתם אוכלים בפסח? לחם? אוו מצה - עמוד 4 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה אתם אוכלים בפסח? לחם? אוו מצה

-yooy-

מה טתם אוכלים בפסח? לחם? אוו מצה  

2499 הצבעות

1. 1. מה טתם אוכלים בפסח? לחם? אוו מצה

Recommended Posts

אנשים אני אשכנזי ואני אומר יש הרבה מה לאכול אז אולי קצת קשה כשאנשים אוכלים מולך אורז או חומוס אבל חייבים לשמור על המסורת ( רק שתדאו אני אוחל שרימפסים ו שותה חלב כשאני אוכל בשר) אבל צריכים לשמר קצת מסורת כדי שבדורות הבאים עדיין ניהיה שונים משאר העמים.?!

אתה כזה צבוע שזה כואב.

אתה אוכל בשר וחלב, אבל בפסח אתה לא אוכל קטניות? למה? כדי להראות שאתה אשכנזי ומסכן בגלל שאתה לא יכול לאכול כלום?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 86
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

לא הבנתי. אתה מתכוון לומר שאסור לאכול ירקות כלל, אפילו עגבניות?

(אגב, אומרים גדל)

לא יודע למה הוא התכוון אבל בפסח אנחנו אשכנזים ואנחנו לא אוכלים קטנית ואנחנו כן אוכלים עגבניות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ככה שמעתי לפי אשכנזים . כל דבר שיש בו גרעין אסור להם . לא יודע למה.

[אולי זה לא כל האשכנזים]

סתם ככה לידע כללי . הרבה אנשים חושבים שאם הם אוכלים בשר וחלב וכל מיני דברים .אז אם כבר הם לו שומרים אז עדיף לא לשמור כלום. זה ממש לא נכון ולא טוב. כי כל דבר זה בפני עצמו אם אתה יכול לשמור על משהו מסוים אז על זה תקבל שכר וזה מצווה. אפילו אם יש דברים אחרים שאתה לא שומר.

[גם כל מצווה שאדם עושה הכל תלוי איך הוא עושה .ומה הקושי שבדבר.]

לגבי המצה שהיא דומה לפיתה. זה עבודת יד וזה הכי מהודר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא שמתי לב שבציטוט שלי שהבאת חסר משפט... תיקנתי. [בהודעה הקודמת שציטטת].

ניראה לך??? לאשכנזים הכי קשה?

לתמנים הכי קשה!!

הכל אצלם בצק...

ג'חנון לדוגמא וממש לא עולה לי משהו בראש עכשיו אני רק זוכר שתמנים אוכלים המון בצק חח :s07:

ג'חנון, קובנה, לחוח, חמירה, חובזה, מלוואח ;D

כה אני חצי תימני ובאמת הכל בצק, אבל אני אוהב את רוב המאכלים.

ובאמת שמתי לב שסבתא שלי מכינה מצות שדומות לפיתה (מזכיר רק בצורה :P).

אני שונא את האוכל בפסח =\ יש רק ארוחת צהריים ואחרי זה אתה מתחיל להרביץ למקרר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ובסוכות אתם מרוקאים? :P

סליחה' date='פשוט כתבתי לפי סדר המחשבה שלי, התכוונתי לכתוב: אנחנו אשכנזים, ובפסח....

ככה שמעתי לפי אשכנזים . כל דבר שיש בו גרעין אסור להם . לא יודע למה.

[אולי זה לא כל האשכנזים]

סתם ככה לידע כללי . הרבה אנשים חושבים שאם הם אוכלים בשר וחלב וכל מיני דברים .אז אם כבר הם לו שומרים אז עדיף לא לשמור כלום. זה ממש לא נכון ולא טוב. כי כל דבר זה בפני עצמו אם אתה יכול לשמור על משהו מסוים אז על זה תקבל שכר וזה מצווה. אפילו אם יש דברים אחרים שאתה לא שומר.

[גם כל מצווה שאדם עושה הכל תלוי איך הוא עושה .ומה הקושי שבדבר.]

לגבי המצה שהיא דומה לפיתה. זה עבודת יד וזה הכי מהודר.

זה לא נכון, לפי האשכנזים מותר לאכול דברים עם גרעינים, אסור לאכול קטניות, וההגדרה של קטניות קצת מורכבת.

איסור קטנית בוויקיפדיה:

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%90%D7%99%D7%A1%D7%95%D7%A8_%D7%A7%D7%98%D7%A0%D7%99%D7%95%D7%AA

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמובן מצה...רק כשר!!!

אני לא דתי...דיי חילוני אם אפשר להגיד, אבל שומר על מצוות ומנסה להמנע כמה שיותר מדברים שלא כשרים וכו'.

פעם אחרונה שנגעתי בלא כשר היה בכיתה ט' לפני 6 שנים, וזה היה בספרד.

לדעתי בושה שיש אנשים שלא שומרים מינימום על הכשרות....כולה שבוע...לא יקרה כלום (כנל לגבי אלו שלא שומרים כיפור).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דרך אגב בנוגע לדיון לפני כן על שוקולד, כרגע ראיתי במקרר קופסא של שוקולד מעשה ידיה של סבתי, אז לדעתי השוקולד הכי טוב לפסח הוא שוקולד של סבתא שלי!!

מעשה ידיה? או ישבניה? 36142ow8.gif

חח צוחקים אחי. תהנה לך .. ... .... ......

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אף פעם לא ידעתי למה, אבל משום מה רוב יוצאי ארצות אשכנז לא שומרים מצוות...זה כאילו או שהם חרדיים לגמרי, או שהם חילונים לגמרי, אין באמצע

להבדיל מזרחיים בדרך כלל יש את המסורתים והשומרים, וגם חילונים בדרך כלל שומרים טיפה מצוות...

ולא לדחוף לי דברים לפה במקרה...אני ממש לא גזעני, רוב החברים שלי אשכנזים :P

במיוחד מהמקומות ששירתתי בהם.

וואי, עוד 231 יום :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...