קניית קירור אוויר למחשב, האם Arctic Cooling Freezer 7 מספיק שקט? ללא OC - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קניית קירור אוויר למחשב, האם Arctic Cooling Freezer 7 מספיק שקט? ללא OC

DaNiEl360

Recommended Posts

שלום,

אני הולך לקנות קירור אוויר לשני מחשבים, האחד כמו שכתוב במפרט שלי והשני 3000+ 64bit.

אני כעיקרון קונה בגלל שהמעבד מתחמם די הרבה בשני המחשבים, וגם ככה צריך לחדש משחה טרמית ואני רוצה שקט...

האם ה Cooling freezer 7 pro מספיק שקט? אני לא מחפש שקט מופתי שאני לא אשמע אבל משהו סביר ויותר שקט מקירורי הסטוק של וAMD.

תודה לעוזרים :xyxthumbs:

ועוד משהו,

אני גם כנראה אקנה משחה טרמית אם אני אקנה ואם לא...

אז המשחה הטרמית של Zalman שמורחים כמו לק, טובה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי אז אני אלך על המשחה והקירור...

אבל הם לא רועשים במאמץ יותר מהקירור סטוק נכון? כי שאני על המחשב לא אכפת לי כמה רעש רק שיהיה סביר, ואני פשוט רוצה להשאיר את המחשב דלוק בלילה כי הוא היה רועש וחם, וגם ככה התקנתי לו עוד מאוורר 120 מ"מ שהוצאתי מהספק כוח הישן שלי :lol:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל מדובר באלתור מאוד שימושי, דבר שני, במאמץ הם פחות רועשים מהסטוק, ובגלל המבנה גם יותר חזקים. שים לב שאם אתה רוצה לקרר מערכת אינטל אחת ומערכת אחת, אתה צריך FREEZER 7 PRO אחד ו-FREEZER 64 PRO אחד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קניתי את הפריזר לפני שבועיים והוא מעולה ביחס למחירו (100 שקלים).

הוא יספיק לOC בינוני (e2160@3.0ghz@1.28v@45c@1500rpm).

לפריזר יש חיבור של 4 פינים, כמו לקירור המקורי של המעבד. פשוט מחברים אותו בלוח אם לאותו חיבור של הקירור המקורי,

ואז ניתן לשלוט עליו דרך הביוס או דרך תוכנת הלוח אם (בGB למשל התוכנה היא EasyTune5 Pro).

אבל אני משתמש במארז ג'נרי ופתוח אז אצלי הרעש נשמע חזק יותר.

הפרויקט הקרוב שלי הוא להתקין מאוורר 120 על הפריזר, ולקחת את המאוור של הפריזר לטובת איוורר חכם של המארז.

המאוורר שבא עם הפריזר דומה מאוד לArctic Fan 9 PWM

http://www.arctic-cooling.com/fans2.php?idx=110&data=2&disc=

בפריזר שינו את יכולות המאוורר (טכנית ופיזית) והוסיפו לו אפשרות לעוד 500rpm כך שהוא יגיע עד 2500rpm במקום 2000rpm של המאוורר המקורי.

אבל השינוי הזה בא על חשבון הרעש. ב2500rpm הפריזר רועש ב 0.9 Sone, שזה 80 אחוז יותר רעש! (ה9 רועש במקסימום ב0.5 Sone),

למרות ההפרש הניכר ברעש, דחיפת האוויר לא גדלה בשינוי משמעותי (28 אחוז יותר).

המאוורר שאני אשים לו הוא Fan 12 PWM

http://www.arctic-cooling.com/fans2.php?idx=111&data=2&disc=

שדוחף הרבה יותר אוויר ורועש הרבה פחות (56CFM@0.5 Sone).

עם מאוורר כזה (במחיר זול יחסית של 40 שקלים) ומודינג טוב אפשר להביא את הפריזר ליכולות מאוד גבוהות. עד כמה? התשובה בקרוב :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...