סוף סוף ה-K1000 נשמעות כמו שצריך! (או בעיברית, קניתי מגבר) - עמוד 3 - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

סוף סוף ה-K1000 נשמעות כמו שצריך! (או בעיברית, קניתי מגבר)

anatoli

Recommended Posts

אהלן שמשון,

קראתי איפשהו שהיה לך את ה-9100. והסאונד שתיארת שהיה לו מזכיר מאוד את מה שאני מקבל מה-7100 (ולמיטב זיכרוני גם דומה ל-6100). הסדרה כולה נראית לי כשאחת המוצלחות של השנים ההן.

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 50
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

כמה עדכונים:

ראשית, כנראה שמחר יבוא אליי לביקור לפחות מגבר וינטאג' אחד. חבר ביקש ממני לעזור לו למכור איזה שני מגברים אז אני אבדוק אותם אצלו ואז אביא הביתה (במידה ויהיו תקינים) אז אני אוכל להתרשם קצת מהסאונד של שניהם. אחד יהיה ה-830 של רוטל. השני הוא ה-superscope 1220L.

ולענייננו. הבאתי את הרמקולים לפני שעה קלה (אחרי שעה קשה, של סחיבות :)). חיברתי, והדלקתי. לפני הכל צריך לציין שלא חסמתי את הפורטים של הרמקולים. הייתי נוהג לעשות את זה כיוון שזה מוריד את כמות ועוצמת הבאס, אך זה בא על חשבון פחות נקי בגלל הגלים שנתקעים בתיבה, וכרגע כאמור הם פתוחים לגמרי. התחלתי לנגן, ושמתי לב מייד לבאס. הוא אומנם לא חזק יותר מאשר עם הרוטל, אך הוא כן דומיננטי ורך יותר. זה אומר שהוא יורד נמוך יותר. לצערי אצלי בחדר זה בעיה באסים של 30 הרץ כי החדר הוא 12מ"ר בלבד. אז הורדתי במשהו כמו 3 דציבל את עוצמת הבאס במגבר והמשכתי בהאזנה.

מה אספר ומה אומר, באס הדוק, נמוך, נקי ומפורט. טרבל צלול, חד, ומלטף. מיד במידה הנכונה ובטעם שאני אוהב, פשוט בול. אבל משהו אחר לגמרי משך את תשומת ליבי, הבמה! היא ענקית!! לא סתם עם ה-K1000 הבמה הייתה עצומה, עם הרמקולים היא קיבלה עוד כמה מטרים טובים. בהקלטה של דיאנה קראל בקטע השלישי מ-stepping out יש הקלטה של באס, תופים, ופסנתר בלבד. התופים נשמעים כאילו הם באורך של 5 מטרים לפחות (ככה ההקלטה מוקלטת, עם מיקום נפרד לגמרי של כל תוף). כל הקלדה על הפסנתר נשמעת ממיקום קצת שונה, כאילו ממש שומעים כל מיתר מהמיקום הראוי לו. יפיפה!

אני עוד לא עשיתי האזנה ארוכה, בימים הקרובים זה יבוא. בינתיים אני מצרף תמונה של העסק (אגב, לפרופורציות, הרמקול הוא מטר גובה):

img3613at3.jpg

(כן, הבד הכחול הזה שם מכסה את הרסיבר שלי - בגלל כמויות האבק המסיביות בחדר שלי התחלתי לכסות את הציוד כאשר אני יודע שהוא לא יהיה בשימוש למשך יממה לפחות).

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טולה! אני כניראה היחיד שעוד לא הגיב פה בנושא! אז ככה: קודם כול תתחדש! שמח לשמוע שסוף סוף שצאתה את המגבר ל K1000 שלך.

מקווה בזמן הקרוב לשמוע גם את ה 1000 וגם את הרמקולים עם המגבר החדש. באמת צריך למצוא זמן לקפוץ אלך ( :jump:)!

את ה 1000 אתה מחבר ליצאה של האוזניות של המגבר?

ותעדכן בקשר לרעשים עם יחזרו, כמובן בתקווה שלא!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, הייתי אצל החבר, וראיתי שהמגברים דורשים יותר מדיי טיפול בשביל להביא אותם למצב טוב אז אמרתי לו שיוותר. מה שכן, יש לו המון תקליטים! משהו כמו 500 שזרוקים. אומנם רובם ברוסית או עיברית, מה שלא מעניין בשיט אף אחד. ואומנם רובם ממש מבולגנים אז יכולתי לעבור רק על משהו כמו 100. אבל כן לקחתי ממנו כמה שבינתיים יהיו אצלי :)

אז איך אפשר מגבר ווינטאג' בלי מקור ווינטאג'? חיברתי את הפטיפון KENWOOD שישב בארון (מכשיר בן 20 שנים בערך) אל המגבר קנווד. ונהנה מתקליטים קלאסיים של פינק-פלויד, של סימון וגרפונקל, ואיך לא, ה-Beach Boys :D

עזבו פיצפוצים של התקליטים, עזבו שטויות של זה שהפטיפון הזה פחות ממרשים, עזבו שהפונו סטייג' שלי הוא זה שכלול במגבר של קנווד. הסאונד של תקליטים זה משהו מתוק שלמרות כל הפצפוצים ולמרות כל הלכלוכים נשמע כל כך אותנטי. כל כך קל וכיפי, מחזיר אותך שנים אחורה לתקופות יפות יותר :)

ש

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, הייתי אצל החבר, וראיתי שהמגברים דורשים יותר מדיי טיפול בשביל להביא אותם למצב טוב אז אמרתי לו שיוותר. מה שכן, יש לו המון תקליטים! משהו כמו 500 שזרוקים. אומנם רובם ברוסית או עיברית, מה שלא מעניין בשיט אף אחד. ואומנם רובם ממש מבולגנים אז יכולתי לעבור רק על משהו כמו 100. אבל כן לקחתי ממנו כמה שבינתיים יהיו אצלי :)

אז איך אפשר מגבר ווינטאג' בלי מקור ווינטאג'? חיברתי את הפטיפון KENWOOD שישב בארון (מכשיר בן 20 שנים בערך) אל המגבר קנווד. ונהנה מתקליטים קלאסיים של פינק-פלויד, של סימון וגרפונקל, ואיך לא, ה-Beach Boys :D

עזבו פיצפוצים של התקליטים, עזבו שטויות של זה שהפטיפון הזה פחות ממרשים, עזבו שהפונו סטייג' שלי הוא זה שכלול במגבר של קנווד. הסאונד של תקליטים זה משהו מתוק שלמרות כל הפצפוצים ולמרות כל הלכלוכים נשמע כל כך אותנטי. כל כך קל וכיפי, מחזיר אותך שנים אחורה לתקופות יפות יותר :)

ש

Anatoli.

בן כמה אתה ? ונשמע שאתה נהנה :]

עכשיו אבא שלי שאל את כל האחים שלו (יש לו 7 אחים ו-5 אחיות) למי יש פטיפון, והוא משיג לי עכשיו פטיפון מדוד שלי עם מגבר ורמקולים ואני אלך לאוזן השלישית + לשוק הפשפשים לקנות תקליטים, ויהיה מגניב D:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה זה משנה בן כמה אני?! :D

תשיג פטיפון, ותשיג מגבר, ותתחיל להינות.

Anatoli.

כי נשמעת כזה זקן שכשאמרת

כל כך קל וכיפי, מחזיר אותך שנים אחורה לתקופות יפות יותר :)

;D

לא משנה, תתחדש ותהנה :]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יפה אנטולי :xyxthumbs:

אני לא יודע איך הפונוסטייג'' המובנה של הקנווד

אבל הפונוסטייק\ג' ;D של הסנסוי 6060 שלי על הפנים

רצוי להשיג פונוסטייג' חיצוני כמו ה 540P\640P או הבסיסי של פרוג'קט

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק עכשיו אתה מאשר אותי? :)

היו לי MLP200 של מורל משנת 79, היה לי מרנטז 2226B, רוטל 845, ועכשיו קנווד 7100, רק עכשיו אני במועדון? :)

אודי, הפונו לא מעניין אותי בכלל למען האמת. למרות שאני אוהב מדיי פעם לשחק בתקליטים, אני לא מעז להיכנס לתחום הזה בצורה רצינית, ולא משקיע אפילו שקל (את הפטיפון קיבלתי מתנה מחבר). הסיבה הפשוטה היא שאני לא אוכל להיכנס לתחום הזה מבלי להתחיל להשיל שקלים בלי הפסקה. לכן לעתיד הנראה באופק אני ופטיפונים נישאר רק ידידים :D

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ובצדק.

הרבה אנשים משחקים עם הפטיפונים והתקליטים סתם כי בעיניהם זה "בא עם השטח" של להיות אודיופיל. סמל סטטוס כזה...

בשביל מה? לדעתי הצנועה אף אחד לא צריך להתעסק עם תקליטים אלא אם הוא באמת אוהב או חוקר מוסיקה שתקליטים הם מקור בלעדי או חשוב שלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרבה אנשים משחקים עם הפטיפונים והתקליטים סתם כי בעיניהם זה "בא עם השטח" של להיות אודיופיל. סמל סטטוס כזה...

ממש לא . קניית תקליטים זו תופעה שצוברת תאוצה גדולה בעולם , והרוב עושים זאת , לא בגלל להרשים את הסביבה .

זה תחביב כמו הרבה תחביבים .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...