שאלה לגבי חיל חימוש. - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה לגבי חיל חימוש.

אמיר יצחקי

Recommended Posts

שלום!

מחר אני צריך ליסוע להרצאה בסיס צריפין בתלאביב ולשמוע אודות חיל החימוש,לפי מה ששמעתי מחברים חיל חימוש זה זבל של דבר אבל אני מעדיף לקחת צ'אנס ולראות איך זה ולא להחליט מיד.

אז מה דעתכם? והאם יש פה עוד מישהו שמחר נוסע לזה?

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קצונה ייעודית?

אני הייתי קצין חימוש, אז אספר לך ממקור ראשון.

לכנס לקצונה ייעודית מזמינים בעיקר צעירים בעלי קב"א גבוהה בעלי פרופיל קרבי. ללא בושה מספרים סיפורים על הפיתוח הטכנולוגי של החיל, הקשר לעולם המחשבים וכן הלאה. מדובר בשקר ומוחלט ובניסיון ערמומי לספח כמה שיותר מלש"בים איכותיים לחיל.

בפועל, לאלה שילכו למסלול הזה אין שום קשר לפיתוח טכנולוגי כזה או אחר. אלה יהיו קציני חימוש גדודיים - כלומר ישבו עם הגדודים הקרביים, יצאו הבייתה בדיוק כמו הלוחמים, ורוב עיסוקם יהיה לטפל בחיילים(מכונאים וחשמלאים) בעיתיים, ולחלץ רכבים\נגמ"שים\טנקים תקולים.

החיל מורכב ברובו מאנשים בעייתים, 'ערסים', וכדומה.

לשיקולך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קצונה ייעודית?

אני הייתי קצין חימוש, אז אספר לך ממקור ראשון.

לכנס לקצונה ייעודית מזמינים בעיקר צעירים בעלי קב"א גבוהה בעלי פרופיל קרבי. ללא בושה מספרים סיפורים על הפיתוח הטכנולוגי של החיל, הקשר לעולם המחשבים וכן הלאה. מדובר בשקר ומוחלט ובניסיון ערמומי לספח כמה שיותר מלש"בים איכותיים לחיל.

בפועל, לאלה שילכו למסלול הזה אין שום קשר לפיתוח טכנולוגי כזה או אחר. אלה יהיו קציני חימוש גדודיים - כלומר ישבו עם הגדודים הקרביים, יצאו הבייתה בדיוק כמו הלוחמים, ורוב עיסוקם יהיה לטפל בחיילים(מכונאים וחשמלאים) בעיתיים, ולחלץ רכבים\נגמ"שים\טנקים תקולים.

החיל מורכב ברובו מאנשים בעייתים, 'ערסים', וכדומה.

לשיקולך.

בדיוק בגלל זה אני לא רוצה ללכת לחיל חימוש ובכללי לטיפוס כמוני אין מה לחפש שם נקודה.
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם לי שלחו את הזימון למחר יחד עם עלון שרשום שמה לימודים במשך שנתיים לתאור הנדסאי (מכונות/אלקטרוניקה) ואז עוד שנתיים למנהדס סה"כ 4 שניים ללמוד אתה רוצה להגיד שזה לא נכון?

ואחרי הלימודים האלו לא נראה לי שיתנו לעבוד ביחלוץ טנקים או נגמשים..?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש בחיל החימוש גם תפקידים ברמה מאוד גבוה. יש מספר תפקידים שגם יכולים לשמש כמקפצה משמעותית לאזרחות.

למרבה הצער מרבית התפקידים הם בסדנאות גדודיות/חטיבתיות הסובלות מכוח אדם לא איכותי ומוראל ירוד במרבית המקומות. אנשי החימוש לפעמים עובדים קשה מאוד (במלחמה יש להם תפקיד מכריע) אולם לא זוכים להערכה המגיעה להם.

מצד שני, כל זמן שאתה לא חותם/מתחייב על כלום, אין לך מה להפסיד. אם יש לך פרופיל וקב"א גבוהים בכל מקרה תהיה לך עדיפות אוטומטית ללכת לתפקיד לחימה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...