שאלה בסיסית מאוד בתחום הקירור מקווה לתוצאות מידיות - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה בסיסית מאוד בתחום הקירור מקווה לתוצאות מידיות

guru

Recommended Posts

אני רוצה לדעת האם המחשב שלי מתממם יותר מדי איך אני יכול לעשות את זה שמתי כבר יד על צד המארז זה לא עובד הצד תמיד קר מאוד שלא כמו המחשב שלי איזה דרכים פשוטות יש לדעת אם המחשב מתחממם יותר מדי?

ותיגידו באיזה עוצמה האויר מהמאוורים שלי צריך לצאת זה והאם הקצב משתנה בהתאם לחום במארז שלי?

תודה ידידי שלום וביי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לשמן את הצ'יפים, לעשות קצת גריז ב-CD, שלא ירעיש, להחליף מים ושמן גיר למעבד... ואל תשכח לבדוק שמן ברקסים בכפתור ההפעלה!

(ולמי שלקח אותי ברצינות - זה היה בצחוק!!!)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ושוב

כששואלים שאלות כאלה, לא רק רצוי, אפילו הכרחי לתאר את הבעיה בדיוק

"נגעתי במחשב והוא לא חם אבל מפבנים הוא חם"

מה זה אומר בדיוק ?

תביא טמפרטורות של המעבד, לוח-אם, אם אתה יכול למדוד טמפ' באופן עצמאי (לא דרך הביוס) בכל מיני נקודות במארז זה גם רצוי, טמפ מעבד יכולה להגיע גם ל50 מעלות ואפילו 60 ולא יקרה כלום למעבד. תכתוב איזה מערכת יש לך, איזה מארז, גודל מאווררים וקונפיגורציה שלהם, איזה מאוורר יש לך על המעבד ? כרטיס מסך ? מאדרבורד ?, איפה המחשב שלך יושב פיסית ? על שולחן ? בתוך ארונית סגורה ? בדיוק מתחת לחלון איפה שיש שמש 5 שעות ביום ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמן זה טוב כשמטגנים שניצלים, לא בשביל לטגן צ'יפים

טיפת שמן אחת שתיפול לו על רכיב כלשהו על הלוח פשוט תטגן אותו

שמן שישב לו על ההיטסינק ידביק אבק ולכלוך במקרה הטוב ויפגע ביעילות

ומאוורר לא צריך שימון, אם המאוורר מרעיש סימן שהוא יושב עקום או שמשהו תקוע בו, יותר טוב לזרוק את המאוורר הזה לפח ולקנות חדש, בשביל הכמה שקלים לא כדאי לקחת סיכון.

אבל לענות על מה שהוא שואל, וחבל שהוא לא מפרט יותר - כמה עקרונות בסיסים בקירור מחשבים

1. מיקום המחשב - במקום מאוורר בחדר, אם יש מזגן או מאוורר רצוי לידו בימים החמים - בטח שלא ליד תנור או רדיאטור, לא לשים את המחשב בנקודה שיש אור שמש ישיר זה לא עציץ

2. את המחשב רצוי לשים על השולחן, או על מדף פתוח, לא לשים בארוניות סגורות שאין בהם זרימת אוויר

3. מאווררים ופתחי אוורור - לא חייבים מארז עם 7 מאווררים, מי שרוצה הליקופטר שילך לפלחים - מה שכן צריך זה מאוורר של 80 מ"מ שיוציאו אוויר (רצוי למעלה ומעל המאדרבורד), ועוד מאוורר שיכניס - זה המינימום, אין הדלי מחיר בין מאווררים 80 מ"מ ו120 מ"מ, אז רצוי לקנות עוד מאוורר 120 מ"מ - הכי כדאי זה לפתוח חור בפאנל צד ולשים את המאוורר שם, שיזרים אוויר ישירות על הלוח אם ועל המעבד, ועוד מאוורר בפאנל קדמי - שיזרים אוויר על ההארדיסקים - כמובן שאת פתחי האוורר צריך לכסות בפילטר כלשהו - קנוי, או שעושים לבד משקיות של שואב אבק למשל, אבק זה גורם די משמעותי בירידה בביצועי הקירור כשיש לך מבוסס אוויר.

4. מעבד ורכיבים אחרים - אם לא ממהירים (OC) את המחשב, אפשר בהחלט להסתפק במאווררים שבאים עם כל הרכיבים, אבל תמיד טוב להוסיף קצת - מאוורר ללוח אם - הנורת'ברידג זה רכיב שמתחמם בקלות, יש מאווררים ייעודים בשבילו - כמו הקריסטלאורב או האייסברג (אני משתמש באייסברג - זה מה שמתאים לי ללוח-אם) את ההיטסינק המצ'וקמק שרוב החברות מדביקות על בנורתברידד מדביקים (עם אפוקסי תרמי) על הסאותברידג - גם הוא נוטה להתחממות קלה, כרטיס מסך אם לא ממהירים גם אין טעם לקרר - אם יש מאוורר 120 בדופן המארז הוא כבר ידאג לזה, וגם את המוספטס (רכיבים שמתעסקים ביישור המתח והזרם) - רצוי לכוון עליהם מאוורר

5ץ צריך לזכור שלמאווררים יש "שטח מת" בצורות קונוס במרכז זה שיקול בבחירת מיקום המאווררים

6. נקודה חשובה שלא שמים אליה לב היא הצד האחורי של המאדרבורד - הוא מתחמם מאוד - אם אפשר לשים מאוורר בצד של המאדרבורד (למי שיש מארז מתאים), או מאוורר תחתון, אפילו קטן, שידחוף את האוויר החם מאחורי המאדרבורד זה עוזר הרבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

warlock מה זה כל השטויות האלה על שמן

אף אחד לא אמר לו למרוח שמן על החומרה או על ההיט סינק

סה"כ צריך להוריד את המבדקה מהמאורר ולטפטף טיפש לתוך הציר

עושה נפלאות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי אז ככה א. הגזמתם עם הקטע של הגריז ואני לא הולך לשים גריז במארז שלי

ב. כל הקטע שאני לא יודע מה הטמפרטורה במארז שלי אני מחפש דרכים לבדוק אותה

ג. מאיפה אפשר להוריד את התוכנות האלה? ואיפה נמצאים חיישני החום האם בכל מחשב ישנם חיישני חום וכמה?

ד. יש לי מחשב של ניורון צירפתי לכם תמונה שלו המארז בצד הוא כמו המארז שלי יש לו חורים בצד לאיוורר שני מאוורים שאני לא יודע מה ההספק שלהם הוא הגודל שלהם איך מודדים את זה?

ה.המחשב הוא בתוך קופסה עם רווח של 6 סמ בצדדים ו 30 בערך למעלה אני לא יודע אם נכנס כל כך אויר למרות שהקופסה הזאת היא פתוחה לגמרי (הרופסה מובנית בשולחן והיא עשויה מעץ)

ז. יש לי לוח אם של אל תשאלו אותי איזה דגם

ח. איפה הכי זול לקנות חומרי ניקוי למחשב למישהו יש המלצה?

פה הפסקתי למספר

איך מנקים ראש דיו בלי לנקות עם הניקוי המובנה במדפסת זאת אומרת בלי לבזזבז דיו

יש לי כרטיס מסך 2 mx 400

64 מגה בייט על המחשב אין בכלל שמש ישירה

עכשו לאחר מסירת כל הפרטים הגיע הזמן לעזור לי תודה ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...