דתי/ חילוני / מסורתי / לא מאמין - עמוד 18 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דתי/ חילוני / מסורתי / לא מאמין

Os.Master

דתי/ חילוני / מסורתי / לא מאמין?  

2439 הצבעות

1. 1. דתי/ חילוני / מסורתי / לא מאמין?

• דתי (שומר שבת , מניח תפילין וכוד')
    • מסורתי ( מניח תפילין , מנסה לשמור כמה שיותר בשבת )
    • חילוני ( לא שומר כלום אך מאמין בבורא עולם)
    • לא מאמין כלל בבורא עולם .

Recommended Posts

^ החמצת את הנקודה,

ברור שבשם הקומוניזם והקפיטליזם והברבריזם והשטותניקיזם היו חיכוכים ואנשים איבדו את חייהם, אבל למות או להרוג בשם הדת זה לקחת חיים בגלל אמונה בישות ובחוקים שאינם אמיתיים! וגם אם אמיתיים, הקורבן לאנושות ממש אבל ממש לא שווה את זה לדעתי, ואני חושב שכל אדם בוגר מספיק יבין את זה.

קורבנות אדם, אינקוויזיציות, מסעי-צלב, שנאת אחים בגלל הבדלי דתות - תוציא את כל אלו מהמשוואה, כי זה כל כך מטומטם ומיותר.

אני מחר ממציא דת שבמרכזה עומד חרגול מוזהב ומקודש בלתי נראה, ולוקח על עצמי לטהר את הארץ המובטחת מכל הכופרים שאינם מאמינים בקיומו ובחוקיו של החרגול המוזהב המקודש הבלתי נראה ישתבח שמו לעד. נתחיל בך :cool2:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 896
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אני מחר ממציא דת שבמרכזה עומד חרגול מוזהב ומקודש בלתי נראה, ולוקח על עצמי לטהר את הארץ המובטחת מכל הכופרים שאינם מאמינים בקיומו ובחוקיו של החרגול המוזהב המקודש הבלתי נראה ישתבח שמו לעד. נתחיל בך :cool2:

כופר שכמותך, הרי ידוע כי חד הקרן הוורודה הבלתי נראית היא שבראה את עולמנו!

החרגול המוזהב הינו לא יותר מהצדף הסגול בתחפושת, מנסה לפתות נפשות תוהות אל דרך הרשע.

עבור עכשיו אל דת האמת, הייה מקודש על ידיה!

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%97%D7%93_%D7%94%D7%A7%D7%A8%D7%9F_%D7%94%D7%95%D7%95%D7%A8%D7%95%D7%93%D7%94_%D7%94%D7%91%D7%9C%D7%AA%D7%99_%D7%A0%D7%A8%D7%90%D7%99%D7%AA

למי שתהה.

ולא, זה דווקא הקדים את מפלצת הספגטי המעופפת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מבין שאתה יודע שאתה קיים, מעצם זה שאתה חושב. אבל, איך אתה יודע שאלוהים קיים? ראית פעם את אלוהים? שמעת אותו? ראית איזושהי הוכחה לקיומו?

אני מניח שאתה גם יודע שגם מפלצת הספגטי המעופפת קיימת.

לא, לא ראיתי את אלוקים.

אני רואה את אלוקים בכל יצור חי ,בכל תופעת טבע ובכל התרחשות שקוראת בכל רגע ורגע מחיי, אני רואה אותו בי אני רואה אותו בך.

אני שומע אותו ברוח הנושבת ובכל צליל וצליל שמגיע אל אוזניי.

אבל יותר מהכל- אני מרגיש אותו בתוכי, איתי, בכל צעד ושעל שאני עושה בחיי.

אני מבין שזה דבר שכרגע אתה ואחרים כמותך מזלזלים בו ואולי תכינו ממנו מטעמים אך יבוא יום וגם אתם תדעו,תראו,תשמעו ותרגישו אותו כמוני.

לגביי מפלצת הספגטי, מצטער כנראה פיספסתי את הבדיחה הזאת. ???

אתה אומר שקיומו של אלוהים נובעת ממסקנה פשוטה שלא צריך שום ידע או הוכחות בשביל להגיע אליה. אני מחשיב את עצמי לאדם די משכיל ואינטליגנטי. יש לי תואר ראשון ו-.I.Q של 130. בכל זאת, אני לא מצליח להגיע למסקנה הפשוטה הזאת. במטותא ממך, הסבר נא להדיוט שכמוני איך בדיוק הגעת למסקנה הפשוטה הזאת.

ילדים לומדים על אלוהים בגן ובבית-הספר. מלמדים אותם את זה כאילו שזה דבר ברור מאליו, ולכן הילדים מאמינים במה שמלמדים אותם. רק כשהם מתבגרים, הם נוכחים כי מדובר בשטות גמורה.

ילדים מאמינים גם בפיות ובמפלצות. האם גם אתה מאמין בפיות ובמפלצות?

במלים אחרות, ילדים הם נוחים להשפעה ולא ממש חכמים.

בדיוק להפך, ילדים לומדים על פיות ומפלצות בגן ובבית הספר ולכן מאמינים בהם בצורה תמימה ועיוורת.

אך לעומת זאת ישנם ילדים אשר באו מבית שבו מלמדים אותם שאין אלוקים ושבאנו מהקופים.

בגן מלמדים אותם כנ"ל ואת המילה אלוקים לא שמעו מעולם, אם הם מגיעים למסקנה שמשהו ברא את העולם הזה(והרי הם לא כל כך חכמים) כנראה שכל אחד אמור להגיע למסקנה הפשוטה הזאת.

לאיי. קיו. דרך אגב אין שום קשר, אני מכיר אנשים עם איי.קיו. גבוה מאוד שעושים את הדברים הכי מטומטמים שאפשר להעלות על הדעת, אז אנא ממך, היה צנוע ואל תתנשא מעל אנשים שמעולם לא פגשת, זה יהיה רק בעוכרך.

המשך יבוא, חייב לזוז.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

sbwolf,

אתה יכול להיות אחלה משורר בדיוני...

"אבל יותר מהכל- אני מרגיש אותו בתוכי, איתי, בכל צעד ושעל שאני עושה בחיי."

מאיזה סרט לקחת את המשפט הזה? נשמע פלצני ברמות... :screwy:

rroonnii,

עד עכשיו לא אמרת משהו אחד נכון/חכם/הגיוני. כל הדיבורים שלך הולכים סחור סחור ובנוסף לזה, אין לך מושג על מה אתה מדבר.

מה שהכי עצוב זה שהראת עד כמה אתה עיוור באמונתך ואחד שהולך "אחרי הזרם". צר לי להגיד את זה, אבל אני מצטער שדתיים "מנצלים" אנשים חלשים כמוך וגורמים להם להאמין בחד הקרן הוורודה (אהמ אלוהים סליחה האמ).

אני מציע שתעלה את הרב זמיר לפורום :yelclap:

לאותו אחד ששאל מה הן רגשות וכו', רגשות הן תערובת של מספר כימיקלים במוח.

לסיכום, (זה לא שם משתמש)

הת'רד הזה מוצה ממזמן... ואפשר לראות שעד עכשיו התוצאות הן: חילוניים 18 - דתיים 0. :yelclap:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדבריך, אין לך ידע ברזי העולם. אני טוען שדווקא מהסיבה הזאת אתה מאמין באלוהים. אם היית טורח ללמוד על רזי העולם, היית נוכח כי להרבה תופעות שאתה סבור שאלוהים אחראי עליהם יש הסברים מאוד הגיוניים.

אני לא סבור, אני יודע שאלוקים אחראי על כל תופעה שמתרחשת בכל רגע נתון ועם זאת אני גם יודע של99.99% מכל דבר שמתרחש בעולם יש הסבר הגיוני וטבעי.

אני עלול גם להפתיע אותך בהסברים הגיוניים להרבה תופעות שאנשים אחרים וחכמים עוד לא מצאו להם הסבר הגיוני ואשמח להביא דוגמאות.

לרוב התופעות שאנשים קוראים/קראו ניסים יש הסבר מדעי והגיוני, היש בכך סתירה?

כלל וכלל לא, להפך ,חוקי הטבע הם היצירה המדהימה ביותר והם דווקא הניסים המדהימים ביותר, היכולת להסביר כל דבר בצורה מדעית היא העדות לפאר היצירה של העולם הזה.

אנשים מתפללים ברגעי משבר, מכיוון הם נואשים ומוכנים להיאחז בכל שביב תקווה. אין שום סיבה שהתפילה תעזור להם, ואין הדבר מראה על כך שאלוהים קיים.

מפליא הדבר בעיני שדווקא אנשים ברגעי משבר מוצאים עצמם מתפללים, מדוע אינם מקריבים קורבנות אדם או משתחווים למפלצת הספגטי(מחווה בשבילך)?

זה נוגד כל הגיון, אך ככל הנראה יש דברים שהם מעבר להגיון, הרגשה שאנשים מרגישים ברגעים הקשים, חזרה אל הפשטות של ימי התום, חזרה אל האמת שתמיד הסתתרה בליבם.

אין הדבר אומר שתפילתם תעזור, אך עצם אמונתם כי הדבר יכול לעזור מראה שהאמונה נמצאת בכל אחד מאיתנו, אחדים מגלים את זה מאוחר יותר מאחרים, אך בסופו של דבר כל אחד מאיתנו, העם היהודי, יגלה את האמונה בשלב מסוים בחייו.

אני לא מאמין לא באלוהים, לא בקארמה, לא במזל, לא בישות כלשהי ולא בכח עליון.

אני מאמין בעצמי. האם פירוש הדבר הוא שאני אלוהים?

פירוש המילה אלוקים הוא- שופט ,אחראי ,בעל סמכות.

לכן אם הינך מאמין כי אתה הוא הדבר היחיד שקובע את דרכך ונתיבך בעולם, כן אכן אתה הוא האלוקים של עצמך.

שיהיה לכולנו המשך שבוע שקט ורגוע[br]פורסם בתאריך: 25.03.2008 בשעה 15:27:23

sbwolf,

אתה יכול להיות אחלה משורר בדיוני...

"אבל יותר מהכל- אני מרגיש אותו בתוכי, איתי, בכל צעד ושעל שאני עושה בחיי."

מאיזה סרט לקחת את המשפט הזה? נשמע פלצני ברמות... :screwy:

תודה, אני אקח את זה כמחמאה, תמיד חשבתי שאני יכול להיות במאי טוב לא משורר, כמעט ונכשלתי בהבעה, אבל אם אתה אומר מי אני שאחלוק עלייך. :lol:

אם זה נשמע פלצני אולי אני אציע את זה לסרט אמריקקי, לפחות יצא לי מזה קצת כסף. :hat:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מפליא הדבר בעיני שדווקא אנשים ברגעי משבר מוצאים עצמם מתפללים, מדוע אינם מקריבים קורבנות אדם או משתחווים למפלצת הספגטי(מחווה בשבילך)?

זה נוגד כל הגיון, אך ככל הנראה יש דברים שהם מעבר להגיון, הרגשה שאנשים מרגישים ברגעים הקשים, חזרה אל הפשטות של ימי התום, חזרה אל האמת שתמיד הסתתרה בליבם.

אני בטוח שאם היו מתחנכים על מפלצת הספגטי \ כולם סביב היו משתחווים לספגטי (אם היה זה נהוג), גם אתה היית עלול למצוא עצמך משתחווה ברגעי משבר :P. הנקודה שלי - אתה מכיר באלוהים שלך כי אחרים לפניך רצו בכך (אם קיים או לא, זה לא רלוונטי). בן אדם מושפע מסביבתו.

אם היית נזרק על אי בודד בהיוולדותך, מה הסיכויים שהיית מתפלל לאלוהים? (בהנחה ששרדת :) )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הת'רד הזה מוצה ממזמן... ואפשר לראות שעד עכשיו התוצאות הן: חילוניים 18 - דתיים 0. :yelclap:

הנה דוגמה מצויינת למה שכתבתי קודם...

מכבי ת"א נגד בית"ר י-ם ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בטוח שאם היו מתחנכים על מפלצת הספגטי \ כולם סביב היו משתחווים לספגטי (אם היה זה נהוג), גם אתה היית עלול למצוא עצמך משתחווה ברגעי משבר :P. הנקודה שלי - אתה מכיר באלוהים שלך כי אחרים לפניך רצו בכך (אם קיים או לא, זה לא רלוונטי). בן אדם מושפע מסביבתו.

אם היית נזרק על אי בודד בהיוולדותך, מה הסיכויים שהיית מתפלל לאלוהים? (בהנחה ששרדת :) )

דבריך מוכיחים את ההפך ממה שאני חושב שרצית להגיד.

הרי אם כל אדם היה אכן מושפע מסביבתו והולך אחר אמונתם של האנשים סביבו, כיצד נוצרה לה דת היהדות.

והרי היהדות מיסודה מבוססת על אדם שהלך כנגד כל האמונות הרווחות בעולמו ללא כל השפעה/לימוד של אנשים אחרים- אברהם.

ואומנם עד ימינו אנו אנחנו עדיין "עם אחד מפורז ומפורד בין העמים בכל מדינות מלכותך ודתיהם שונות מכל עם ואת דתי המלך אינם עושים"(מגילת אסתר-הסתר).

ולכאורה אם דבריך היו נכונים אין מקום לדת היהודית בעולמנו, מכיוון שברור מאליו שאף עם לא יכול לא להיות מושפע מאמונתם של אחרים למעלה מ-5000 שנה.

תודה לך על חיזוק דבריי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Amnesia למה למה הית צריך להזכיר אותי כבר לא רציתי לשלוח בנושא הזה הודעות. וזה ממש ההפך אני הבאתי והוכחות יותר מכל אחד כאן אז אל תבלבל בשכל.

חחח לעלות את הרב זמיר לכאן אם היה אפשר היה נכנס בכם בקלות.

ולגבי התוצאות אני יכול להביא לך פורום אחר שכולם שם לא דתיים והציון היה אחר .

לאותו אחד ששאל מה הן רגשות וכו', רגשות הן תערובת של מספר כימיקלים במוח.

קיומם של כוחות רוחניים באדם

אין הסבר למחשבה, לרגש, לרצון ולכל תודעת האדם על יסוד עקרונות חומריים גרידא. המוח יכול להיות המכשיר להוצאת המחשבה מן הכוח אל הפועל, אבל אין הוא יכול להיות יוצר המחשבה ומקורה, כפי שהכבד והכליות אינם יוצרי המרה או השתן. אף את פעולת הכבד והכליות אין להסביר הסבר מכני-חומרי גרידא.

לכל הדעות, יש באדם ממד על-חומרי הקשור לכוחות הנפש, ממד אשר המטריאליסטים מתפתלים כהוגן בבואם להתמודד עמו.

כיצד נוצרים רגשות? כיצד אדם אוהב, שונא, מרגיש תענוג מהענקה, מרגיש בושה והרגשות מוסריות? ברור כי כישורים ותכונות אלה מעידים על משהו באדם, שהוא מעבר לחומר. משמעות הדבר הנה שקיימות מהויות לא-חומריות. ידיעה זו כשלעצמה פותחת בפנינו מערכת אפשרויות חדשה.

אחרי מסקנה שכזו, שהימצאותן של מהויות רוחניות היא עובדה קיימת, כבר אין כל סיבה רציונלית לא להניח שכוח אדיר, לא-גשמי וכול יכול ברא את העולם.

פרופ' מ' זולה

''בשל הסתירות שנתגלו בשיטה החומרנית, ששלטה במאה ה19- ומשכה אחריה חסידים רבים, אין מתייחסים אליה בימינו בחוגים מדעיים נרחבים כאל שיטה מדעית העונה על כל בעיות העולם והחיים. היא איבדה הרבה מערכה המדעי, והחוקרים, שלא מצאו בה עוד סיפוק, התחילו להתרחק ממנה יותר ויותר. היום אין החומר נתפס רק בבחינת מרץ מרוכז. המרץ אינו עוד כוח עיוור נטול תכלית כפי שסברו פעם.''

(מבוא לפילוסופיה, עמ' 211)

''המטריאליזם אינו עונה למשל על שאלת הפעולה הנפשית-הרוחנית, על מקורה והתהוותה. הוא מתעלם ממקור התודעה ומהתכונות המוסריות המתגלות לעתים אצל בני אדם בצורת מתן צדקה וחסד, מסירות נפש, קידוש השם, תמיכה בחלשים וכיוצא באלה. תכונות אלה קיימות בעולמנו על אף רדיפת היצר והתאווה, רדיפת הבצע והמותרות, שהן מסימני ההתנהגות על פי אורח חיים מטריאליסטי מובהק. אין אנו יכולים להסביר תכונות אלה בלי להניח קיומו של דבר המניע את העולם, שאינו מכני ואינו מקרי, אלא תכליתי ורוחני, ואשר המטריאליזם שולל.''

(שם, עמ' 214)

''על פי הפיזיקה המודרנית אין בחומר ממשות חומרית, והוא אינו אלא ביטוי של משוואה מתמטית. כלומר המושג חומר מבטל את חומריותו של החומר והופכו לצורה מתמטית עיונית גרידא.''

(שם, עמ' 212)

פרופ' יהודה גלמן (פילוסוף, אוניברסיטת בן גוריון)

''לאנשים רציונליים יש נימוק טוב מאוד ומוכח להאמין בקיום האלוקים. הנימוק הוא אלפי עדויות של אנשים שעברו חוויות מיסטיות, שהצטברו לאורך ההיסטוריה, הצטברות שהופכת את העניין לתופעה שכיחה ומוכרת. מדובר בהצטברות עדויות, בתנאים שונים, בכל מיני מקומות, ומאנשים בעלי תרבות שונה.''

.

מה הבעיה של הרוב כאן שהם לא באים לשמוע אלה רק להתנגח אפילו אם תביא להם 10000 הוכחות זה לא יעזור.

הוכחות סטטיסטיות לתכנון - מיקרוביולוגיה

פרופ' מאנפרד אייגן, שעסק במשך שנים בחקר המבנה המולקולרי של קרומים ביולוגיים, טען שההסתברות להיווצרות באקראי של מבנה מולקולרי היא זעירה כל כך עד שהיא חורגת מתחום דמיוננו במסגרת ממדי הזמן והמרחב האפשריים של היקום. לכן, על אחת כמה וכמה, אי אפשר להעלות על הדעת שמבנה אופטימלי זה ייווצר, ייברר וישתכלל מחדש מדור לדור. יתר על כן, מאנפרד אייגן אומר, כי הבסיס לטיעון המקריות דורש את קיומה של סדרה שלמה של מאורעות שלא ייאמנו, כשכל אחד מהם בעל סיכוי קרוב מאוד לאפס

(ראה ''מדע'', כב', עמ' 4-3).

מדען האבולוציה לקומט דה נואי

טרח לחשב את הסיכוי להיווצרותה המקרית של פרודת חלבון יחידה, ומצא כי הסיכוי להיווצרות אקראית הוא ל- 10-243. אם רק נזכור שתא חי יחיד מורכב ממאות פרודות של חלבון בנוסף לחומרים מורכבים אחרים, ניווכח שהסיכוי להיווצרות אקראית הוא בלתי אפשרי ושואף לאפס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבריך מוכיחים את ההפך ממה שאני חושב שרצית להגיד.

הרי אם כל אדם היה אכן מושפע מסביבתו והולך אחר אמונתם של האנשים סביבו, כיצד נוצרה לה דת היהדות.

והרי היהדות מיסודה מבוססת על אדם שהלך כנגד כל האמונות הרווחות בעולמו ללא כל השפעה/לימוד של אנשים אחרים- אברהם.

ואומנם עד ימינו אנו אנחנו עדיין "עם אחד מפורז ומפורד בין העמים בכל מדינות מלכותך ודתיהם שונות מכל עם ואת דתי המלך אינם עושים"(מגילת אסתר-הסתר).

ולכאורה אם דבריך היו נכונים אין מקום לדת היהודית בעולמנו, מכיוון שברור מאליו שאף עם לא יכול לא להיות מושפע מאמונתם של אחרים למעלה מ-5000 שנה.

תודה לך על חיזוק דבריי

:lol:. זה כמו שהדתיים קוראים בתנ"ך ומבינים מה שהם רוצים להבין, בלי קשר למה שבאמת כתוב.

אנשים רוצים שיגידו להם מה נכון ולא נכון, כי הם לא תמיד יודעים. בעבר, נוכלים מסוימים שהיו בעלי יכולת רטורית ודמגוגית גבוהה ניצלו מצב זה להמצאת דתות ואלים, וכך קיבלו גם השפעה וגם כסף (כי הם דרשו אותו). מי שהיה המשכנע ביותר, ומי שהעם שסביבו היה הנוח ביותר להשפעה, הצליח לייצור דת. כך נוצרו הדתות הגדולות, וגם הקטנות יותר. "הקדוש הראשון היה המנוול הראשון שפגש את הטיפש הראשון". אתה יכול להאמין בכל מיני דברים כשאתה קטן, וככל שאתה גדל ונהיה עצמאי כך אתה בודק את כל מערך אמונותיך ומחליט להפסיק להאמין בפיות (כי זה לא מסתדר עם ההיגיון) ולהמשיך להאמין שיש דבר כזה שנקרא כוח המשיכה (כי נוכחת שוב ושוב בהשפעתו).

אולי גם תאמין בדברים שאתה אישית לא ראית או חווית (למשל שאטומים קיימים), ונוח לך להאמין בזה כי אין פה אינטרס של אף אחד לנצל אותך או לשלוט בך (בניגוד לדת).

בני אדם מושפעים בראש ובראשונה מהוריהם. אם קבוצה של בני אדם שוכנעה לפני אלפי שנים ע"י בן אדם כריזמטי שהוא מדבר עם אלוהים (ויהי זה אברהם, ישו או מוחמד), והם חינכו את הילדים שלהם להאמין בכך בצורה עיוורת ומבלי לפקפק, ואלו חינכו את ילדהם, והכריזמטים מבין אלו שכנעו גם את שכניהם וחבריהם - אז נוצרה לה דת חדשה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גיא בנוגע לאטומים-

יש מספר ניסויים שיכולים להוכיח את נכונות התיאוריה על תיאוריות אחרות

לעומת כמות הניסויים שיכולים להוכיח את קיום האלוהים... שעומדת על 0

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...