דתי/ חילוני / מסורתי / לא מאמין - עמוד 16 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דתי/ חילוני / מסורתי / לא מאמין

Os.Master

דתי/ חילוני / מסורתי / לא מאמין?  

2439 הצבעות

1. 1. דתי/ חילוני / מסורתי / לא מאמין?

• דתי (שומר שבת , מניח תפילין וכוד')
    • מסורתי ( מניח תפילין , מנסה לשמור כמה שיותר בשבת )
    • חילוני ( לא שומר כלום אך מאמין בבורא עולם)
    • לא מאמין כלל בבורא עולם .

Recommended Posts

אי-אפשר לומר שהנקודה ממנה החל המפץ הגדול היתה שם כל הזמן, מכיוון שלפני המפץ הגדול הזמן לא היה קיים.

זה טיעון די טיפשי. אם לא היה זמן לפני המפץ הגדול, אז המפץ הגדול לא יכול היה "להתרחש" כי הרי התרחשות, או מאורע, קורים בזמן מסויים... בכלל, הטיעון שלא היה זמן לפני משהו, הוא די עקום... מה ז"א "לפני" אם אין בכלל זמן? ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 896
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

גם לגבי אלוקים זה ככה ששואלים איך הוא היה תמיד. אנחנו חיים במקום שיש זמן אנחנו לא יכולים להבין איך יכול להיות מקום אחר בלי זמן.

אבל תבינו שהכל תאוריה מה שהם אומרים וגם מגמגמים חח היה טוב הסרט הזה .

לא אמרתי שהנקודה הזאת היתה קיימת תמיד ואז היא התפוצצה. הנקודה הזאת היתה קיימת והיא התפוצצה מתוך לחץ פנימי. אתה גם לא יכול לשאול כמה זמן הנקודה הזאת היתה קיימת לפני שהיא התפוצצה, מכיוון שהזמן נוצר רק כאשר היא התפוצצה.

מה יותר הגיוני, שהיתה נקודה שהתפוצצה ויצרה את היקום, או שבנוסף לאותה נקודה היה קיים גם אלוהים שאולי הוא יצר את המפץ הגדול? אם אתה מניח שהגיוני שהיה קיים גם אלוהים, אז אין שום סיבה שלא תניח שהיה קיים גם סופר אלוהים וסופר דופר אלוהים, וכן הלאה. זה פשוט לא הגיוני!

אין דבר כזה מקום בלי זמן. לא היה דבר לפני המפץ הגדול, פשוט מכיוון שהמפץ הגדול החל את הכל.

זה טיעון די טיפשי. אם לא היה זמן לפני המפץ הגדול, אז המפץ הגדול לא יכול היה "להתרחש" כי הרי התרחשות, או מאורע, קורים בזמן מסויים... בכלל, הטיעון שלא היה זמן לפני משהו, הוא די עקום... מה ז"א "לפני" אם אין בכלל זמן? ;)

שוב, המפץ הגדול לא התרחש בזמן מסויים. המפץ הגדול פשוט התרחש, ואז נוצר הזמן. אין אפשרות להתייחס למשהו שקרה לפני המפץ הגדול, מהסיבה הפשוטה שאין דבר כזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תהיה בטוח.

הסברה הרווחת לפי תנועת הגופים ביקום היא שכל פרק זמן מסוים (כמה עשרות מליארדי שנים) היקום מת ונולד מחדש.

כרגע הגופים ביקום במגמה של התרחקות אחד מהשני, אבל בשלב מסוים, אם ביקום יש מספיק חומר שמפעיל כבידה (עוד לא הצליחו לקבוע מכיוון שקצת קשה לחקור חומר שאתה לא בטוח בקיום שלו....), כל הגופים יתכנסו חזרה ויקרסו אחד לתוך השני ב "מעיכה גדולה"

אותה מעיכה גדולה תוביל למפץ גדול חדש. לכן קביעה כזו או אחרת היא בעייתית.

אתה לא יודע אם היקום שאנחנו נמצאים בו כרגע הוא היקום ה "ראשון" או שהוא מספר מסוים בסדרה אינסופית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום וברכה לכולם.

קראתי חלק נכבד מהדיון עד שהגעתי למסקנה שמהדיון הזה לא יצא שום דבר.

זה גלש לנושאים שלא קשורים - פיזיקה, חייזרים אבולוציה וכו'.

אני אדם שאנשים מסוימים יקראו לו מאמין למרות שלא כך הדבר.

אני יודע שהקב"ה קיים בדיוק כמו שאני יודע שאני קיים, אין בזה שום דבר פנאטי כמו שאנשים מסוימים כתבו זה פשוט כך.

אין הוכחה לכך שהקב"ה קיים וגם אין צורך לא בהוכחה ולא בדיוני סרק.

זוהי מסקנה פשוטה שלא צריך שום ידע או הוכחות בשביל להגיע אליה.

אם ילדים שאין להם שום קשר לאמונה והוריהם מעולם לא דיברו איתם על כך מבינים זאת אז כנראה שזאת הפשטות בהתגלמותה.

רק מאוחר יותר כשהילדים מתבגרים הם "מבינים" שהם טעו בעקבות אובדן התמימות ומורכבות העולם.

העולם של הילדים הוא פשוט וחסר כל מורכבות הם רואים את הדברים תמיד כמו שהם שחור ולבן אין להם את המורכבויות של המבוגרים ואת הגורמים המשפיעים.

במילים אחרות הם אוביקטיבים.

אין לי ידע ברזי העולם, אני אדם פשוט ולא חשוב, אין טעם להביא לי קושיות ושאלות כי אני לא מתיימר להבין אותם.

אני יודע רק שאנשים שמעולם לא האמינו בשום כח, מוצאים עצמם מתפללים ברגעי משבר, ההסבר היחיד שיש לי לתופעה זאת, הוא חזרה לבסיס לפשטות, לאמונה.

הרבה אנשים בימינו לא מאמינים בקב"ה, הם מאמינים בקארמה, מזל, ישות כלשהי, כח עליון.

האם אתם מאמינים באחד מאלה?

אם תשובתכם חיובית, גם אתם מאמינים, פשוט יש לכם שם אחר מחשש שמא תתפסו כאנשים מאמינים ולא משכילים.

לא נכנסתי פה לעניין של דתות או הוכחות אני רק מביא את נקודת הראות שלי.

אשמח להמשיך את הדיון בצורה רצינית(לא על פרטים טכניים וחסרי חשיבות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם תשובתכם חיובית, גם אתם מאמינים, פשוט יש לכם שם אחר מחשש שמא תתפסו כאנשים מאמינים ולא משכילים.

לא נכנסתי פה לעניין של דתות או הוכחות אני רק מביא את נקודת הראות שלי.

אשמח להמשיך את הדיון בצורה רצינית(לא על פרטים טכניים וחסרי חשיבות).

אני לא חושש ממה שאנשים יחשבו! הדעה שלי שאלוהים חוצן וזאת דעתי, ולא מעניין אותי מה יחשבו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרבה אנשים בימינו לא מאמינים בקב"ה, הם מאמינים בקארמה, מזל, ישות כלשהי, כח עליון.

אתה מדבר שטויות.

למקרה שלא למדת תנ"ך אף פעם, הישות שנקראת "אלוהים" היא איש שיושב בשמיים ומשחק SIMS עם האנשים שעל כדור הארץ.

אותו איש אמור להיראות כמוני וכמוך (אלוהים ברא את האדם בצלמו, ככה נכתב)

אני לא מאמין בשטות שכזו, כח עליון או סמכות עליונה היא דבר שונה. מי אמר שאותה סמכות צריכה להיות מורכבת מאדם אחד בלבד? ומי אמר שמדובר באדם (או קיום דומה לו) בכלל? מצידי זה יכול להיות מיכל מלא פרות ים שמימיות שמעבירות כדורים מצד אחד לשני של המיכל בשביל ליצור צירופים שיקבעו מה קורה בעולם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תהיה בטוח.

הסברה הרווחת לפי תנועת הגופים ביקום היא שכל פרק זמן מסוים (כמה עשרות מליארדי שנים) היקום מת ונולד מחדש.

זאת לא הסברה הרווחת. זאת תיאורייה אפשרית.

כרגע הגופים ביקום במגמה של התרחקות אחד מהשני, אבל בשלב מסוים, אם ביקום יש מספיק חומר שמפעיל כבידה (עוד לא הצליחו לקבוע מכיוון שקצת קשה לחקור חומר שאתה לא בטוח בקיום שלו....), כל הגופים יתכנסו חזרה ויקרסו אחד לתוך השני ב "מעיכה גדולה"

אותה מעיכה גדולה תוביל למפץ גדול חדש. לכן קביעה כזו או אחרת היא בעייתית.

אתה לא יודע אם היקום שאנחנו נמצאים בו כרגע הוא היקום ה "ראשון" או שהוא מספר מסוים בסדרה אינסופית.

נניח וזה נכון, מבחינתנו היקום והזמן קיימים מאז המפץ הגדול. זה לא רלוונטי אם היו מליון מפצים גדולים קודם לכן.

בכלל, איפה בדיוק אלוהים משתלב בתיאוריה הזאת? לפי איך שאני רואה את זה, היקום מסתדר מצויין בלי אלוהים, כך שאין למעשה שום סיבה לקיומו של אלוהים.

אני אדם שאנשים מסוימים יקראו לו מאמין למרות שלא כך הדבר.

אני יודע שהקב"ה קיים בדיוק כמו שאני יודע שאני קיים, אין בזה שום דבר פנאטי כמו שאנשים מסוימים כתבו זה פשוט כך.

אני מבין שאתה יודע שאתה קיים, מעצם זה שאתה חושב. אבל, איך אתה יודע שאלוהים קיים? ראית פעם את אלוהים? שמעת אותו? ראית איזושהי הוכחה לקיומו?

אני מניח שאתה גם יודע שגם מפלצת הספגטי המעופפת קיימת.

אין הוכחה לכך שהקב"ה קיים וגם אין צורך לא בהוכחה ולא בדיוני סרק.

זוהי מסקנה פשוטה שלא צריך שום ידע או הוכחות בשביל להגיע אליה.

אתה אומר שקיומו של אלוהים נובעת ממסקנה פשוטה שלא צריך שום ידע או הוכחות בשביל להגיע אליה. אני מחשיב את עצמי לאדם די משכיל ואינטליגנטי. יש לי תואר ראשון ו-.I.Q של 130. בכל זאת, אני לא מצליח להגיע למסקנה הפשוטה הזאת. במטותא ממך, הסבר נא להדיוט שכמוני איך בדיוק הגעת למסקנה הפשוטה הזאת.

אם ילדים שאין להם שום קשר לאמונה והוריהם מעולם לא דיברו איתם על כך מבינים זאת אז כנראה שזאת הפשטות בהתגלמותה.

רק מאוחר יותר כשהילדים מתבגרים הם "מבינים" שהם טעו בעקבות אובדן התמימות ומורכבות העולם.

העולם של הילדים הוא פשוט וחסר כל מורכבות הם רואים את הדברים תמיד כמו שהם שחור ולבן אין להם את המורכבויות של המבוגרים ואת הגורמים המשפיעים.

במילים אחרות הם אוביקטיבים.

ילדים לומדים על אלוהים בגן ובבית-הספר. מלמדים אותם את זה כאילו שזה דבר ברור מאליו, ולכן הילדים מאמינים במה שמלמדים אותם. רק כשהם מתבגרים, הם נוכחים כי מדובר בשטות גמורה.

ילדים מאמינים גם בפיות ובמפלצות. האם גם אתה מאמין בפיות ובמפלצות?

במלים אחרות, ילדים הם נוחים להשפעה ולא ממש חכמים.

אין לי ידע ברזי העולם, אני אדם פשוט ולא חשוב, אין טעם להביא לי קושיות ושאלות כי אני לא מתיימר להבין אותם.

לדבריך, אין לך ידע ברזי העולם. אני טוען שדווקא מהסיבה הזאת אתה מאמין באלוהים. אם היית טורח ללמוד על רזי העולם, היית נוכח כי להרבה תופעות שאתה סבור שאלוהים אחראי עליהם יש הסברים מאוד הגיוניים.

אני יודע רק שאנשים שמעולם לא האמינו בשום כח, מוצאים עצמם מתפללים ברגעי משבר, ההסבר היחיד שיש לי לתופעה זאת, הוא חזרה לבסיס לפשטות, לאמונה.

אנשים מתפללים ברגעי משבר, מכיוון הם נואשים ומוכנים להיאחז בכל שביב תקווה. אין שום סיבה שהתפילה תעזור להם, ואין הדבר מראה על כך שאלוהים קיים.

אני לא מאמין לא באלוהים, לא בקארמה, לא במזל, לא בישות כלשהי ולא בכח עליון.

אני מאמין בעצמי. האם פירוש הדבר הוא שאני אלוהים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא חושש ממה שאנשים יחשבו! הדעה שלי שאלוהים חוצן וזאת דעתי, ולא מעניין אותי מה יחשבו.

בתנ"ך רשום הרבה דברים שאלוהים הוא אנושי

וגם ראל חושבת כך

מאיפה הדעה שלך הגיע ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבחינתי, אמונה דתית היא תירוץ לחיים.

אי היכולת של בני אדם (חלשים?) לחיות בסימן שאלה. אנשים רוצים תשובות,רוצים לדעת שכוח גדול עומד מאחוריהם, שהם לא לבד. רוצים תקווה.

ויותר מהכל - חינוך. אם חינכו אותך להאמין - החדירו לך עוד כשהיית קטן, הסיכויים גבוהים שתאמין גם כשתגדל. הבחירה החופשית שלך בנושא מושפעת מהעבר\ילדות שלך אם תרצה או לא.

האמת היא שהאמונה הזאת מחזקת את הנפש של אותם האנשים. מי שבאמת מאמין באלוהים - סוגר לעצמו את הפינה. החיים פשוטים הא?

מה רע לחיות בבועה אם זה עושה להם טוב - הבועה הזאת היא עולם ומלואו בשבילם.

אבל למה אני צריך להיות מושפע מהבועה הזאת שלהם בחיי היום יום שלי? זה כבר סיפור אחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה בדיוק העניין - אתה לא יודע וגם לא תדע. תלמד להשלים עם זה במקום לחפש מסקנות של אחרים. כל אחד הרי יאמר אחרת.

מה הטעם בלחיות את חייך ע"פ אמונת אחרים. במקום לבחור דרך חיים, תן לחיים לבחור לך דרך.

אני השלמתי עם המצב עוד שהייתי ילד. לא שולל שום אפשרות, אבל חס וחלילה לא בוחר לעצמי אחת. זה לא כזה משנה אם תחשוב על זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבחינתי, אמונה דתית היא תירוץ לחיים.

אי היכולת של בני אדם (חלשים?) לחיות בסימן שאלה. אנשים רוצים תשובות,רוצים לדעת שכוח גדול עומד מאחוריהם, שהם לא לבד. רוצים תקווה.

ויותר מהכל - חינוך. אם חינכו אותך להאמין - החדירו לך עוד כשהיית קטן, הסיכויים גבוהים שתאמין גם כשתגדל. הבחירה החופשית שלך בנושא מושפעת מהעבר\ילדות שלך אם תרצה או לא.

האמת היא שהאמונה הזאת מחזקת את הנפש של אותם האנשים. מי שבאמת מאמין באלוהים - סוגר לעצמו את הפינה. החיים פשוטים הא?

מה רע לחיות בבועה אם זה עושה להם טוב - הבועה הזאת היא עולם ומלואו בשבילם.

אבל למה אני צריך להיות מושפע מהבועה הזאת שלהם בחיי היום יום שלי? זה כבר סיפור אחר.

מבחינתי, אתאיזם הוא תירוץ לחיים.

אי היכולת של בני אדם (חלשים?) לחיות בסימן שאלה (מה היישות תרצה לעשות? בלי קשר לחוקי הפיסיקה..). אנשים רוצים תשובות, רוצים לדעת שחוקי הפיסיקה קבועים ועומדים מאחוריהם, שהם יכולים לבנות עליהם. רוצים בסיס איתן.

ויותר מהכל - חינוך. אם חינכו אותך להאמין רק בחוקי הפיסיקה - החדירו לך עוד כשהיית קטן, הסיכויים גבוהים שתאמין רק בהם גם כשתגדל. הבחירה החופשית שלך בנושא מושפעת מהעבר/ילדות שלך אם תרצה או לא.

האמת היא שהאמונה הזאת מחזקת את הנפש של אותם האנשים (הם לא מרגישים קטנים, עלובים וחסרי חשיבות ליד יישות כלשהי) ונותנת וודאות ונוחות. מי שבאמת לא מאמין באלוהים - סוגר לעצמו את הפינה. החיים פשוטים, הא?

מה רע לחיות בבועה אם זה עושה להם טוב - הבועה הזאת היא עולם ומלואו ויציבות בשבילם.

אבל למה הם יוצאים מדעתם כדי להוכיח שהאמונה שלהם היא היחידה שנכונה, ומבטלים אנשים עם אמונה אחרת כטיפשים (עיוורים?) באופן מיידי? זה כבר סיפור אחר...

אני (ממש) לא דתי אבל תמיד משעשעת אותי הצורה המגמתית שבה אתאיסטים רואים את הדברים.

תבינו - שני בני אדם עם אמונות סותרות לא יצליחו ליישב ויכוח. למה? כי האמונות שלהם סותרות, על אקסיומות אי אפשר להתווכח (אפשר, אבל טיפשי).

הויכוחים האלה תמיד נראים לי ממש מגוחכים, בעיקר לאור יהירות מצד האתאיסטים.

נכון, גם ה"דתיים" מוכיחים יהירות אמונה, אבל איכשהו אצל האתאיסטים ש"מקדשים" את ההיגיון הצרוף, זה נראה טיפשי הרבה יותר... :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...