האם נגזר עלי לחיות בחרא כל החיים? - עמוד 4 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם נגזר עלי לחיות בחרא כל החיים?

Chymes

Recommended Posts

לא צריך 200 מליון שקל. זכית ב 10 מליון בלוטו/טוטו וכו'?

קנה לך בית יפה כמו שתמיד רצית באיזור שקט ולא עמוס, מכונית יפה אבל לא לדאווינים, ובגלל שאתה כבר לא צריך לדאוג לכסף- עבודה שלא חייבת להכניס הרבה, אבל שתהיה כמו שאתה רוצה.

תאמין לי שמי שעושה ככה- יהיו לו חיים מאושרים.

גם לא.

אנשים כאלו לא יהיו מאושרים בגלל שהם ירגישו שהם לא עובדים בעבודה מועילה או משמעותית. אולי ייתכן שהם גם לא טובים מספיק כדי לעבוד במה שהם רוצים. נגיד שהם רוצים להיות סופרים, האם הם יהיו מאושרים אחרי שהם יכתבו ספר במשך חודשים, ואף הוצאה לאור לא תרצה להוציא אותו כי הוא לא טוב מספיק, רק כי יש להם כסף? אני חושב שההערכה העצמית שלהם והביטחון שלהם יפגעו והם ירגישו תסכול. נגיד שהם מצאו עבודה שהם אוהבים ושהם טובים בה - אולי הם ירגישו שאין בה טעם. זאת אומרת, מה הטעם לעבוד בשביל 5,000 בחודש כאשר אתה לא צריך את הכסף? שהוא חסר תועלת בשבילך? מה זה 5,000 שקל שיש לך 10,000,000? ייתכן גם שהם יקנו מיד בית יקר ב-7 מיליון שקל (ולא חסרים כאלו, דירת 5 חדרים בצפון ת"א עם גינה), 2 מכוניות (לו ולאשתו). את ה-2.5 מיליון הנותרים הוא יבזבז על חופשות בחו"ל (ושנוסעים כל חודשיים לניו-יורק או לונדון אפשר לשהות במלון שעולה 2,500 שקל ללילה, לאכול במסעדות היוקרה המשובחות ולקנות בגדים באלפי שקלים), מסעדות, בגדים וכו'.. יש המון סיפורים כאלו. מצב נוסף הוא שהוא משקיע הכל בבורסה, ואז שהתיק שלו מאבד 10% הוא נמצא בלחץ היסטרי ולא יכול לישון, כי הוא הפסיד מיליון שקל. ייתכן גם שהוא ירגיש ריקנות, כי אין לו כבר לאן לשאוף, וכי הוא תמיד חשב שהוא יהיה מאושר שהוא יזכה בלוטו - והנה הוא לא. ואם הלוטו לא עושה אותו מאושר, אז כנראה ששום דבר כבר לא יעשה אותו מאושר.

תראה, אושר זה גם מושא למחקר מדעי, שהוא חדש אומנם, אבל יש לו כבר כמה תבונות. ואחת מהן היא שלבן-אדם יש רמת אושר שהוא מכויל אליה, וכל סטייה כתוצאה משינוי חיצוני (כגון כסף למשל, או חופשה בחו"ל, או מכונית) היא רגעית. לכל דבר מתרגלים, ותמיד אפשר להמשיך לקנא במי שעשיר יותר (כמו שאתה לא משווה את עצמך למשפחה באסיה שאתה לעומתה זה כמו מי שזכה בלוטו לעומתך). בני אדם ממשיכים לטעות בהערכה שלהם לגבי מה יסב להם אושר (או סבל) ומה תהיה עוצמתו ומשכו - והטעות היא לכיוון ההגזמה. בנאדם שאיבד את הרגל שלו חושב ברגע התאונה שהוא לא יהיה מאושר יותר לעולם, אולם לאחר כמה חודשים הוא מתרגל למצבו וחוזר למצב האושר הטבעי שלו, אם כי חייו מעט פחות נוחים. בנאדם שזוכה בלוטו חושב ברגע הזכיה שהוא יהיה מאושר לנצח, ואחרי כמה ימים הוא קם בבוקר ומגלה שהוא לא מאושר יותר. זה לא תבונות שלי, זה ממצאים של מחקרים מדעיים. זה מדע. [br]פורסם בתאריך: 15.03.2008 בשעה 21:24:34

כל מי שקפץ על פיקה עם הקלישאות של "כסף זה לא הכל"..

אני מצטער להרוס לכם את זה, אבל זה בולשיט שאמא מוכרת לילד הקטן שלה כשאין לה כסף לקנות מה שהוא רוצה.

ומצד שני אם בנאדם עשיר יגיד את זה, תגיד שזה לא חוכמה כי הוא עשיר?

אני מצטער להרוס לך את זה, אבל זה לחיות בסרט. כל עוד אתם לא עשירים קל לכם להתנחם במחשבה שזאת הסיבה שאתם לא מאושרים, אז אם זה עוזר לכם, שיהיה.

מה לעשות, בחברה קפיטליסטית כמו שלנו, חברה צרכנית, חברה מערבית, כל מה שקובע זה כמה כסף יש לך.

זה חלק מהתרבות שלנו. אם פעם השאלה הייתה, למשל, כמה אתה צדיק- היום זה כמה אתה עשיר, מאוד פשוט.

גיבורי התרבות של היום הם העשירים. לאו דווקא ההיטקיסטים, אבל השחקנים המפוצצים בכסף. הראפרים שחמישים אחוז מהשירים שלהם זה על העושר שלהם עצמם. עיתוני הכלכלה הפכו להיות חצי עיתוני רכילות על מנהגי החיים של המליונרים. אפילו סדרת מצילחה (מסודרים?). כולם רוצים נתח מזה, מהחיים ה"אלה".

הזמרים העשירים גם לא מאושרים. דוגמה קלאסית זה בריטני ספירס. גם לינזהי לוהן. גם לקורט קורביין היו את כל הסיבות להיות "מאושר" - המון כסף, הערצה, הערכה למוזיקה שהוא עשה, אישה - ולמורות זאת הוא התאבד. גם לזוהר ארגוב היו מעריצים רבים וכסף - ולמרות זאת הוא התאבד. יש גם את מייק ברנט. יש עוד המון דוגמאות מן הסתם, גם בתחומים אחרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 107
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

דעתי האישית היא כזאת עד כמה שזה ישמע מוזר

עשיר אני לא רוצה להיות , (כן כן אני לא רוצה ) [כי הגעתי למסקנה שזה יכניס אותי ללחצים ודאגות , בגלל זה אני לא ממלא טוטו לוטו.....בכלל ! ]

אבל עני או ממעמד כלכלי נמוך אני גם לא רוצה להיות

אני רוצה משהו באמצע :) תרומות יתקבלו בברכה ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דעתי האישית היא כזאת עד כמה שזה ישמע מוזר

עשיר אני לא רוצה להיות , (כן כן אני לא רוצה ) [כי הגעתי למסקנה שזה יכניס אותי ללחצים ודאגות , בגלל זה אני לא ממלא טוטו לוטו.....בכלל ! ]

אבל עני או ממעמד כלכלי נמוך אני גם לא רוצה להיות

אני רוצה משהו באמצע :) תרומות יתקבלו בברכה ;)

חח תרומות? נו אז אתה עני מרוד. אני מרוויח 100 שח לשעה הכל באמונה בה' הצלחתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בגלל זה אני לא ממלא טוטו לוטו.....בכלל

באמת ?-אני לא ממלא בגלל שהסיכוי זכייה אפסים

עדיף כבר להמר על אפיק מסוכן בבורסה לאומת לוטו\טוטו

בכל מקרה ברור שמחסור בכסף פוגע בסיכוים לאושר ולאפך

אבל זה בגלל שכסף זה כלי שמאוד יכול לעזור בחיים

אבל כסף לבד או כל דבר חומרי אחר לא יביא אושר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל למי שיש כסף מתיחסים אליו אחרת מאחד שאין. ולא מדבר על מליונים אלה הכנסות יפות למשל בבנק יקבלו אותך בחיוך ועוד כל מיני שטויות . זה מנסיון אני מדבר כן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאתה עשיר יש לך יותר אפשרויות "להשיג" אושר

חוסר כסף הוא אחד המחסומים הגדולים ביותר (מבחינת היקף)

מי שחושב אחרת חי בסרט

אבל אתה מגדיר מה נותן לך אושר. למה לא מספיק לך לשמוע מוזיקה, לבלות עם חברים, לשחק במחשב ולגלוש באינטרנט, לעבוד במשהו שאתה אוהב ולהחזיק מכונית טובה? (נניח). תמיד אתה יכול לחשוב שאין לך מספיק כסף. גם אם יהיו לך 10 מיליון שקל, זה לא מספיק בשביל לקנות בית שעולה 15 מיליון שקל בסביון (ואז תהיה מאושר)? אולי נסיעות לחו"ל כל חודש יעשו אותך מאושר? ואז - אולי רק טיסות במחלקה ראשונה? ואולי רק שהיה בבתי מלון 5 כוכבים בחו"ל? אושר מונע הרבה יותר מדברים פנימיים, ולכסף יש תועלת שולית פוחתת בצורה קיצונית. ההבדל בין משכורת של 5,000 למשכורת של 10,000 מהותי יותר ממשכורת של 10,000 לעומת משכורת של 30,000. אתם לא משווים את עצמכם לקבוצה הנכונה כדי להבין כמה אתם עשירים. תשוו את עצמכם לחיים של בנאדם שחי לפני 200 שנה (ללא חשמל, מכונית, , פלאפון, , , מזגן, מכונית ועוד) ותבינו כמה הרבה יותר מאושרים הייתם אמורים להיות בהשוואה לאותו בנאדם. ואני בטוח שהחיים שלנו לעומת שלהם במונחי אושר דומים, למרות שמבחינת עושר אנחנו עשירים פי כמה וכמה מהם (באלפי אחוזים יותר).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כסף זה לא אושר. לאחד שיש מנה הוא ירצה מאתיים. יש לך מליון שח אתה תרצה אחרי זה 2 מליון ואחרי זה 3 מליון .לא תראה אדם שיש לו מליונים והוא אומר זהו מספיק הוא תמיד ינסה להשיג עוד ועוד אז זה לא אושר. זה רק אמצעי לרכוש לעצמך כל מיני דברים. מי ששמח זה ששמח בחלקו. אם אתה מגיע לדרגה שבאמת מה שיש לך זה מספיק ואתה בכלל לא חושב איך לשני יש וכמה יש לו . אז תיהיה מאושר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כסף יכול:

לקנות לך וילה - אבל לא בית חם.

לקנות לך מיטה מתכוננת - אבל לא שינה טובה.

לקנות שעון יוקרתי - אבל לא זמן.

לקנות לך אנציקלופדיה - אבל לא ידע.

לקנות תפקיד בכיר - אבל לא הערכה.

לקנות לך תרופה - אבל לא .

לקנות לך דם - אבל לא חיים.

לקנות לך סקס - אבל לא אהבה.

כסף זה לא הכל. הוא יכול לגרום הרבה כאב וסבל.

כחבר, אני רוצה לחסוך ממכם כל כאב וסבל

העבירו לי את כספכם, אני אסבול עבורכם

:xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכלל התגייסת? בן כמה אתה בכלל? כל הבעיות נוטות לעבור אחרי הצבא, מקום שאתה יכול באמת לשים את הכישורים שלך לשימוש, (אם אתה באמתתת מממששש רוצה ואתה באמת עקשן. כי מי שלא מספיק עקשן ודורש את מה שמגיע לו - בדרך כלל אוכל המון צואה, ונדפק במקום שהכי לא מתאים לו).

לך תדע, בסוף תכנס כמש"ק מודיעין לסיירת מטכ"ל.

עוד משהו, כפרה! לא נכנסים לפורום למחשבים כדי לפתור כאלה בעיות בחיים, כל מה שיצא לך מזה, זה לשמוע את גיימרית מנסה להתחיל פה דיון סקסיסטי (ד"א, את טועה, ואני צודק - כי אני המלך, וזהו זה).

בפורום למחשבים מדברים על מחשבים, אצל פסיכולוג מדברים על החיים שלך, מקבלים קצת פרספקטיבה מציאותית על מה שהולך בתוכך ומסביבך, ומוצאים פתרון.

לך לפסיכולוג, כי אם אתה אצל פסיכולוג - אתה מגניב (וכל הבנות רוצות אותך).

בינתיים שים אקס!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תשלה את עצמך.

"כסף זה לא הכל בחיים" זו אמרה יפה, אבל היא לא כ"כ מציאותית.

כסף הוא 99% מהחיים.

"כסף לא יכול לקנות אושר", "כסף לא יכול לקנות אהבה"

עובדתית-

אנשים שיש להם כסף הרבה יותר מאושרים. כסף פותר הרבה מאוד בעיות בחיים, ואין סיבה שאנשים עם מעט בעיות לא יהיו מאושרים (אלא אם אותו כסף הושג בדרך-לא דרך, ואז הם צריכים לחיות בפרנויה. אני מדבר על כסף שהרווח ביושר או במזל כמו לוטו וכו' )

לאנשים שיש יותר כסף קל יותר למצוא אהבה (פשוט מאוד כי לא כל אחת פוסלת את אותו אדם על המקום כי אין לו כסף, ואז קורה שאותו אדם פוגש יותר נשים ויש יותר סיכוי שימצא מי שמתאימה לו)

כן ,זה לא הכסף זה הכמות .

לא חובה לקבל על עצמך את העולם כפי שהוא , המוסכמות החברתיות זה לא דבר קדוש .

לא נולדים שווים, ככה בנוי העולם וככה צריך לקבל את זה .

ואם להסתכל על זה בצורה אחרת רוב האנשים הכי עשירים שאני מכיר לא באים מתחום ההנדסה "והריאלי" .

בשביל שיהיה לך כסף צריך חוש מיוחד לזה, אתה צריך להיות אדם שאפתן עם אמביציות ויכולת מסוג מסויים שלא לכולם יש אותה אחרת כולנו היינו עשירים וזהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לב לבייב עכשיו נמצא במצוקה גדולה. מחיר המניה של של אפריקה ירד מ-57 שקל ל-21, ועל הנייר הוא הפסיד מיליארדי שקלים. גם משבר הסאב-פריים והפוליטקה ברוסיה (שם יש לו הרבה נכסים) לא מוסיפים לו נחת. בנוסף, הוא לא בהכרח גר איפה שהוא רוצה, הוא גר איפה שנטל המס הכי נמוך, ולכן הוא עבר ללונדון. הוא גם לובש בגדים רגילים (לא מצופים זהב), הוא אוכל אוכל רגיל (ולא מחפש מסעדות שמנה שם עולה 1000 דולר, ואני יודע את זה מראיון שעשו איתו) וטיסה במחלקת עסקים אפשר להשיג גם עם פחות מההון שיש לו.

"כסף זה לא הכל בחיים"זאת האמת. אנשים כמוך מתרצים את הקשיים שיש להם, או את זה שהם לא מאוד מאושרים (שזה המצב הטבעי ד"א), בכך שהם לא עשירים. ככה יותר נוח. אבל זאת אשלייה. כסף לא קונה אושר.

לא סתם אומרים "מרבה בנכסים מרבה בדאגות" אוייש... כמה שזה נכון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...