מועמדים לפס-הקול האידיאלי של כל הזמנים. - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מועמדים לפס-הקול האידיאלי של כל הזמנים.

fungiman

Recommended Posts

אני אוהב פסי-קול טובים של סרטים, כאלו שהם לא סתם קלאסיקל-באנאלי סטייל "הפלנטות" של הולסט (כמו המוזיקה של מלחמת הכוכבים וכד'), לא סתם שירים תקופתיים ולא אמביאנטית בסגנון עדות Enya (ע"ע שר הטבעות). אני אוהב פסי-קול מרטיטים וייחודיים שכרוכים בעלילת ואווירת הסרט, מעשירים אותו וגם עומדים בפני עצמם.

אלו הם מקצת מהמועמדים שלי, ואשמח לשמוע דעות נוספות (ואולי גם להחשף ככה למוזיקה חדשה/מעניינת)

* כמעט כל הסרטים של פליני עם הלחנים של נינו רוטה. בייחוד שמונה וחצי, אבל כמובן שגם דולצ'ה ויטה. נהדרת ומלאת חיים שהסרטים של פליני, לא היו "סרטים של פליני" בלעדיהם.

* הסרטים של קובריק - 2001, התפוז המכני ובארי לינדון - כן, מדובר במוזיקה קלאסית, אבל ההקשר, בחירת הקטעים והעיבודים (בייחוד בתפוז המכני) נותנים ייחוד למוזיקה ומשתמשים בה כמנוע של העלילה. בתפוז המכני המוזיקה היא מכשיר עלילתי חשוב ואילו ב-2001 המוזיקה היא חלק מהנרטיב.

* סרט האנימה "אקירה" - סרטי וסדרות אנימה לרוב מצטיינים במוזיקה רבת מעוף ומעולה (לדוגמא פס הקול של סדרת הטלויזיה של ghost in the shell פשוט מעולה), בייחוד בהשוואה למקבילים מארה"ב. הסרט "אקירה" נהנה מפס קול שלא רק הולחן על ידי קבוצת יוצרים יוצאי דופן, עושה שימוש בכלים מוזיקליים ושיטות עיבוד יוצאי דופן, אלא גם תורם לאווירה של הסרט באופן נהדר.

זה מה שיש לי בראש כרגע, ושוב פעם -נא להעלות הצעות נוספות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קובריק בהחלט נכנס לטופ-ליסט.

אני גם אוהב את Angelo Badalamenti, שמלחין תמיד לסרטיו של דייויד לינץ'.

אה, ודארן אהרונופסקי! בכל הסרטים שלו הפסקול תמיד מעולה...לאחרונה יצא לי לראות את 'המעיין', הלהקה הסקוטית mogwai עשו שם עבודה נפלאה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נזכרתי בעוד פס-קול מיוחד עם גאווה מקומית - פס הקול של "מלאכים בשמי ברלין" שחתום עליו בעיקר ניק קייב (שגם מופיע בסרט בסצינה נהדרת), כולל שיר של minimal-compact שהם בעצם פורטיסחרוף...

הנס צימר הלחין כמה פסי קול יפים - אבל רובם נופלים בקטגורית "הפלנטות של הולסט" - סגנון קלאסי בומבסטי/מודרני שלמעשה הופיע בסוף המאה ה-19, תחילת המאה ה-20. אם אני לא טועה הוא גם הלחין את פס הקול של "גלדיאטור", שהוא באמת יפה, אבל ממש לא נחרט בזיכרון ולא מהווה מנוע של העלילה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פס הקול של הסרט GARDEN STATE . דרמה קומית מומלצת עם זאק בראף (SCRUBS) ונטלי פורטמן. במיוחד שני השירים

The Shins - Caring is Creepy

Frou Frou - Let Go

Zero 7 - In the Waiting Line

ןאם כבר זאק והטעם הטוב שלו בשירים. גם פסי הקול של העונות של SCRUBS משובחים ברובם, השיר הבולט הוא Colin Hay - Overkill

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גלדיאטור הוא הפסקול-שתואם-את-רוח-הסרט הטוב ביותר שנוצר אי פעם.

כמו כן המלחין שעובד עם דארן ארונופסקי מספק יצירות משובחות למדי (למשל בPi, הוא הלחין יצירות מלחיצות לאללה, בקטעים עוד יותר מלחיצים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פסי הקול האהובים עליי:

Pulp Fiction

Requiem for a dream

Snatch

Smoking aces

The matrix

Hackers

300

Hair

עירבובייה של סגנונות שונים אבל פסי קול מעולים אחד אחד .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גלדיאטור הוא הפסקול-שתואם-את-רוח-הסרט הטוב ביותר שנוצר אי פעם.

אכן פס קול מאוד יפה, ביחוד הקטע בסוף now we are free, הבעיה היא שהוא מעט טובל בקיטש - וחוץ מזה לא מספיק להיות יפה או מלודי, צריך להיות מיוחד באמת (רקוויאם לחלום באמת נהנה מפס קול שכזה ותודה למי שהזכיר לי אותו). "הכי-תואם-את-רוח-הסרט" לא בהכרח, אם מביאים בחשבון פסי קול כמו של "הטוב, הרע והמכוער" שהולם את העלילה כמו כפפה על ידו של אקדוחן (ביחוד הקטע the ecstasy of gold בעת הריצה המטורפת בין המצבות - אחד מהסצנות הגדולות של עולם המערבונים), או כדוגמא ישראלית פס הקול של "קרלה הקדושה" (שוב פעם אני חוזר לסחרוף).

מה גם שלא חוכמה לציין פס-קול יפה שתואם את רוח הסרט, כאלו יש למכביר. אלא פסי-קול באמת מיוחדים שגם יש להם חיים בזכות עצמם וגם היו חלק מהגדולה של הסרט. אתה יכול עדיין לזמזם את הקטע הידוע מקזבלנקה (a kiss is just a kiss) ולהתחבר לסצנת הבר הידועה, יותר מ-60 שנה אחרי צאת הסרט לאקרנים משום שהמוזיקה בסרט הזה גם טובה בפני עצמה וגם מולחמת באופן מוחלט לעלילה ולדמויות שבו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המוזיקה שהלחינה יוקו קאנו לסדרה קאובוי ביבופ מדהימה, וקולעת בול לאופי ולאווירה של הסדרה!

כל פסי הקול של הסרטים של טרנטינו, כאשר כלבי האשמורת עומד מעל כולם!

גם הפסקול שמארק קנופלר הלחין עבור הנסיכה הקסומה מעולה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הואלס בסיום הסרט "עיניים עצומות לרווחה" -גם של קובריק...

מוזיקה מצמררת....אני מקבל עור ברווז עכשיו כשאני שומע את זה....אולי לא ישפיע כל-כל חזק על מי שלא ראה את הסרט המהפנט הזה ,או מי שראה ולא אהב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנשים, באמת. הוא אומנם חדש יחסית, אבל אי אפשר בלי Across thr universe. פסקול מהמם, עם קאברים שלא נראו כדוגמתם של הביטלס. אני לא מתבייש לומר שחלק מהביצועים בסרט אף טובים במעט מהמקור.

בכלל, הרעיון של הסרט, שהתאימו את השירים לעלילה מעניינת בצורה כל כך מדויקת, מדהים בעיני. גם הביצוע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנשים, באמת. הוא אומנם חדש יחסית, אבל אי אפשר בלי Across thr universe. פסקול מהמם, עם קאברים שלא נראו כדוגמתם של הביטלס. אני לא מתבייש לומר שחלק מהביצועים בסרט אף טובים במעט מהמקור.

בכלל, הרעיון של הסרט, שהתאימו את השירים לעלילה מעניינת בצורה כל כך מדויקת, מדהים בעיני. גם הביצוע.

שיש לך בסיס כמו הביטלס, קשה מאוד לא להגיע לפסקול משובח. העיבוד ל-Happiness is a warm gun הוא טוב, גם ל-Girl ו-Across the universe, אבל רוב הקאברים די בינוניים. יש אלבום שנקרא The Beatles Chill Out - הרבה יותר טוב.

אה - ושכחתם את Lion King :hat:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...