אפשר לעשות OC לHD? - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אפשר לעשות OC לHD?

naorai

Recommended Posts

לא, לא, לפי מה שראיתי במעגלים מודפסים של קשיחים עד עכשיו, המנוע משתמש ב 12 וולט מהמולקס, וגם המחטים אם אני לא טועה,

והבקר מתשתמש ב 5V, כך שהעלאת המתח בכניסת ה 12V של המולקס תשפיע על המנוע אם אני לא טועה.....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת שזה רעיון ממש חמוד... אם אפשר לעשות overclock בטח אפשר לעשות גם את הפעולה ההפוכה, למשל לדיסקים של כדי שלא ימותו אחרי שלושה ימי שימוש אלא אחרי חודש...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא, לא, לפי מה שראיתי במעגלים מודפסים של קשיחים עד עכשיו, המנוע משתמש ב 12 וולט מהמולקס, וגם המחטים אם אני לא טועה,

והבקר מתשתמש ב 5V, כך שהעלאת המתח בכניסת ה 12V של המולקס תשפיע על המנוע אם אני לא טועה.....

המנוע של ההרד דיסק לא יושפע אם תעלה לו מתח כי זהו אינו מנוע DC רגיל אלה מנוע צעד,

שפועל לפי תדר שעון שהוא מקבל ולכן אם כבר אז הדרך היחידה להעלות את מהירות הסיבוב שלו היא להעלות את הדתר שהמנוע מקבל.

אבל כל זה לא יתן כלום כי בעצם כל המעגלים והמנגנונים בנויים למהירות מסויימת ורק העלת הסיבוב לא תועיל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין אפשרות להגביר את המהירות ע"י צריבה / שינוי הגדרות בלוח, ביוס, כל רכיב אלקטרוני אחר.

אני מאמין שעם קצת שקדנות, אפשר לקחת קשיח, ולראות אם יש נגדים במוליכים שבין המולקס למנוע, ואז פשוט לקצר אותם, או כמו שאמרתי, להעלות את מתח ה 12V במולקס לקשיח.......

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראו אני בספק אם אני יוציא משהו מזה לפועל ולכן אין ליבעיה שתתנו גם רעיונות לא פרקטיים במיוחד לדגומא: תפוס את המחט של הHD ותוסבב אותה מאוד מהר (זה היה הגזמה ;D )

אבל באמת אם צריך הלחמות, תכנות, זריקת הHD מהחלון ועוד כל מני אין לי בעיה לקבל רעיונות כאלו- מי יודע אולי יהיה פה רעיון כל כך משוגע שהוא עוד עלול להצליח!!!!

Arik.G- אתה אומר שהעלת הRPM לא יעזור אז מה כן בגנוסף לRPM מה צריך לשנות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רגע... אם תעלו את מהירות הסיבוב בצורה "פיראטית" מי מבטיח לכם שהעינית תצליח לעמוד במהירות הגבוה?

והיה פה אחד שרוצה לצרוב משהו על הלוח-אם... איך תעשה את זה בלי לפוצץ את המחשב....

ועוד אחד שחשב ליבנות תוכנה בC.. (אתה לא יכול לעשות משהו שיגרום לסיבוב מהיר יותר, מה שכן אתה יכול לבנות אלגוריתם

שהוא ממש מסובך ומורה לHD איך לטפל בצורה יעילה בנתונים שהוא קורא.כותב).

בקיצר שלל רעיונות יפים אבל אני לא חושב שאחד מהם הוא בר ביצוע, אישית גם אני חשבתי איך לעשות OC לHD או לCD

שלי... אבל תמיד העינית היא גורם מפריע...

שלא נדבר על שההארד-דיסק הוא אחד מן המכשירים היותר רגישים במחשב ורוב הסיכויים שהוא לא יחיה הרבה זמן נגיד ומישהו הצליח

לעשות לו OC....

מה שכן חשבתי על כך עכשיו ואולי אפשר לעשות OC לכרטיס רשת? או לHUB??? למישהו יש רעיונות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראו אני בספק אם אני יוציא משהו מזה לפועל ולכן אין ליבעיה שתתנו גם רעיונות לא פרקטיים במיוחד לדגומא: תפוס את המחט של הHD ותוסבב אותה מאוד מהר (זה היה הגזמה ;D )

אבל באמת אם צריך הלחמות, תכנות, זריקת הHD מהחלון ועוד כל מני אין לי בעיה לקבל רעיונות כאלו- מי יודע אולי יהיה פה רעיון כל כך משוגע שהוא עוד עלול להצליח!!!!

Arik.G- אתה אומר שהעלת הRPM לא יעזור אז מה כן בגנוסף לRPM מה צריך לשנות?

כמו שהרגע Moo^Moo אמר מהירות הסיבוב היא לא הדבר היחידי בו מהירות ההרד דיסק תלויה,

הרי גם הראש צריך להיות מסוגל לפעול במהירות מספיקה כדי לקרוא נתונים.

ובשביל זה כבר צריך להכנס ממש לתוך המערכת של הדיסק ולשנות הכל, אני ממש לא רואה את זה אפששרי ,אבל אם מישהו

יצליח לחשוב על משהו זה יהיה פ33ה!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שכן חשבתי על כך עכשיו ואולי אפשר לעשות OC לכרטיס רשת? או לHUB??? למישהו יש רעיונות?

תםתח ת'רד משלך!!!! ;D

סתם אני צוחק

אבל רציני עכשיו, יש לי דוד שלומד עשיו מהנדס חומרה והוא צריך פרויקט, בקשר לליזר למה לא להחליף אותו? אולי לא בר ביצוע בשבילי אבל זה רעיון האם זה אפשרי אם לא למה, תפסיקו להגיד למה לא ותגידו איך כן!!! (עצה שימושית לחיים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...