למה עם ישראל עושה דברים לפגוע בעצמו בדרכים עקיפות?!!! - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

למה עם ישראל עושה דברים לפגוע בעצמו בדרכים עקיפות?!!!

look-GOD

Recommended Posts

אנשים, אתם חייבים להרגע טיפה ולנסות לקיים דיון עם משמעות לא רק "יא שמאלני מפגר" או "יא הכנס-קללה-לימני-פה" כי זה ממש לא עוזר.

בכל אופן לפותח הדיון, גם אם יש משהו במה שאתה אומר, כשאתה שם עשרות סימני קריאה ונקודות, גם אם לקורא יש דעה אובייקטיבית, הוא ינטה נגדך אך ורק בגלל צורת הכתיבה שלך(וזאת לעומת Pika שאני חייב לומר שמתנסך בצורה מאד מאד טובה).

ועכשיו לדיון, אין לבעיה שלנו(ערבים ויהודים) פתרון פשוט מכמה סיבות פונדמנטליות שהן לפי הבנתי כדלקמן:

א)הממשל הפלסטיני הוא לא שותף אמין למשא ומתן.

ב)המצב בפלסטין(עזה ואיו"ש) הוא מצב מאד מאד רע שמעורר תגובות לא טובות כלפינו(היהודים).

ג)החינוך בפלסטין, שמבוסס ברובו על שנאה כלפינו.

ד)חוסר הרצון של חלקים גדולים באוכלוסיה שלנו ושלהם בשלום אמיתי(AKA ימנים קיצוניים, חרדים, חמאס, ג'יהאד וכל שאר הארגונים שאנחנו שומעים עליהם יותר מדי בחדשות).

ה)טריטוריה.

לדעתי הפגזה של עזה ו\או תקיפה מאסיבית אכן תביא להקלה בירי הקסאמים,לפחות לזמן קצר, אבל באיזה מחיר? האם אנחנו באמת רוצים שיהיו עוד חטופים? עוד הרוגים? האם אנחנו באמת רוצים לרדת לרמה שלהם בתקיפה חסרת מטרות באיזור עם אוכלוסיה אזרחית?

ובשורה תחתונה האם זה באמת ישנה את המצב?

עריכה: ולצורך העניין אני לא חושב שאני מבין מספיק בנושא כדי להציא איזשהו פתרון אפקטיבי, ואני חושב שגם אתם לא.

לבוא לפורום באינטרנט ולכתוב "חייבים להפציץ אותם ולהרוג את כל הערבים המזדיינים" או "אסור להפציץ בלה בלה בלה אני יפה נפש" זה קל מאד אבל זה לא ריאלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 92
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

לדעתי יש לזה פיתרון לא כזה מסובך...

לבחור שכונה, ולהפיל עליה מלמעלה עשרות אלפי פלייארים, בהם כתוב בערבית "תוך שבוע השכונה הזאת תופגז עד עפר, עקב הפצצות חוזרות ונשנות על . אם חייך חשובים לך, ברח מכאן. אם מחבלי החמאס ינסו להקים מחסומים ולמנוע ממך לברוח, הם יחוסלו מהאוויר."

לכתוב, ולקיים - לחסל כל מחסום שנוצר במטרה למנוע מאנשים לברוח. לתת להם שבוע, ואז להפגיז את השכונה עד עפר. כך להמשיך מיד אח"כ, עד שהקסאמים ייפסקו.

בלי שום קשר, אני לא מבין למה לא מפסיקים לספק להם חשמל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קחתה לי את המילים מהפה...

ממש חיפשתי תגובה כזאת כמו שלך, ידעתי שזה יגיעה.

שמאלני שלא מבין שגם הפסקנו להפסיק עם החיסולים הם עדין המשיכו לתקוף אותנו...

משהו שחושב שאנחנו לא רוצים בשלום, משהו שחושב שבעזה השלטון יציב והוא ממש עוזר, שרק "צריך לדבר" איתו.

טעות! אני לא בעד שצריך להשמיד את כל עזה, אבל בהחלט צריך להעביר להם מסר קיצוני.

חייבים לדבר עם החמאס!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

פשוט צריך לדאוג שזה יהיה בסיאנס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

look-GOD, אם אתה מתיימר להבין את המוח הישראלי אתה הראשון שאמור להבין שאתה מבזבז פה זמן בלדיין עם אנשים אחרים.

כמו שאתה יכול לראות רוב התגובות היו/יהיו כאלו שיעליבו אותך אישית/יסיטו לגזענות וכל זה כבר בא בתבנית מוכרת שמופצת ומתפשטת בין הישראלים(במיוחד הצעירים וחמי מזג).

הדיון הזה לא יגיע לשום מקום כיוון שלא מושקעת בו טיפה של מחשבה מצד אנשים רציניים אלא הכל נכנתב מתוך תבניות מוכנות מראש.

לדוגמא: מישהו אמר פה משהו בנוסח" הינה הפסקנו לירות עליהם אבל הם המשיכו!" אז התשובה לכך מאוד פשוטה.בלי להיכנס לפרטים מלאים הסיכסוך הזה לא התחיל עכשיו ולא נע כנקמה על משהו אחד שקרה עכשיו אלא על רצף של אירועים,פעולות ומצבים שהביאו את המצב למה שהוא היום. זאת אומרת שגם אם ממשלת תפסיחק בפעולות האיבה אין זאת אומרת שהצד השני גם יפסיק כי "החשבון" שלו ארוך בהרבה מאשר רק הפעולות שממשלת מאשרת ברגע זה ממש והפסיקה אותן.

לדעתי יש לזה פיתרון לא כזה מסובך...

לבחור שכונה, ולהפיל עליה מלמעלה עשרות אלפי פלייארים, בהם כתוב בערבית "תוך שבוע השכונה הזאת תופגז עד עפר, עקב הפצצות חוזרות ונשנות על . אם חייך חשובים לך, ברח מכאן. אם מחבלי החמאס ינסו להקים מחסומים ולמנוע ממך לברוח, הם יחוסלו מהאוויר."

לכתוב, ולקיים - לחסל כל מחסום שנוצר במטרה למנוע מאנשים לברוח. לתת להם שבוע, ואז להפגיז את השכונה עד עפר. כך להמשיך מיד אח"כ, עד שהקסאמים ייפסקו.

ואז תגיד יפה "ביי ביי" לרוב הסחורה שמביאים היום מחו"ל כי יעשו אמברגו על ויטילו עליה סנקציות בגין פשעי מלחמה ולא פליירים לא הופכים אותך לצודק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנחנו לא יכולים להפסיק לסייע להם מכיוון שעקב המצור שלנו אין להם שום דרך להשיג דלק\חשמל\אוכל וזה לא הומניטארי.

לא שאני אומר שאנחנו צריכים להפסיק את המצור כי אז ברור שתוך זמן מאד קצר ללא מצור הארגונים שלהם יתחמשו בצורה שתוכל לסכן את חיילנו בגבול.

ובקשר להצעה השנייה שלך אני לא חושב שהפגזה של שכונות מגורים, גם עם התראה, תראה טוב בCNN או אל ג'אזירה.

ואין מה לעשות דעה עולמית כן משנה, לצערנו הרב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הם יורים על ערים בשטח המדינה שלנו כי הם חושבים שכל הארץ הזאת שלהם, אז מה אתה רוצה? בגלל שההתקפות שלנו לא מונעות את הקסאמים צריך להפסיק להתקיף?

שלא נדבר על לספק להם חשמל ודלק, שאיתו הם רק מייצרים עוד חומר נפץ נגדנו. מי שמע על דבר כזה :-\

זה פשוט, אתה לא באמת מתקיף, אתה "כאילו" מתקיף. תחשוב עליהם כמו מושבת נמלים, אם אתה מחסל בודדים אתה מעורר את מערכות ההגנה שלהם. אם אתה מחסל 99% מהכוח הלוחם שלהם, ניצחת.

יבוא יום ונבין שאין ברירה ואז נחסל את ארגוני המחבלים ותומכיהם. עד אז נסבול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הענין הוא מאוד פשוט , זה שהעולם מתערב ומחטיב את החוקים ,רק מפריע להתנהלות הטבעית .

"החזק שורד" , אני בטוח שאם הממשלה לא הייתה קפופה להחלטות העולם , הייתה פה מלחמה , מלחמה קשה עם כל הכוח שיש לנו וכל הכוח שיש להם , אנשים ימותו ,מה לעשות עדיף שיותר אנשים ימותו במכה אחת , מאשר למשוך את זה דורות דורות .

אחרי המלחמה החזק ינצח ודור חדש יוולד למדינה בטוחה יותר וחזקה יותר .ערבית או יהודית , הכל תלוי במי יותר חזק .

עם כל החרטא על זה שאנחנו מפותחים יותר יותר חכמים יותר בלה בלה , אנחנו חיות , וחיות נלחמות על החיים , בשבילנו חיים זאת אדמה וכסף.

אז אני אומר יאללה שיכנסו בנו בכל הכוח , ואנחנו נראה להם מה אנחנו יכולים (אם אנחנו יכולים) . ונסיים את הסיפור .

אם ארצות אחרות רוצות להצטרף לבלאגן בבקשה .לחמנו נגד הרבה ארצות במקביל , מי אמר שלא נוכל לעשות את זה שוב .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Look-god

בשום נקודה בדיון לא השוויתי אותנו למחבל מתאבד, אתה מעבד דברים כמו שאתה רוצה.

יש דוגמה, ויש דוגמת נגד.

הבעיה היא שאתה כבר יכול להוציא PHD בדמגוגיה. אני מבין שכל מה שאכתוב בדיון הזה ילקח, יעובד בצורה של "הפוך על הפוך" ויוצג בפני חזרה בתוספת נאום. באמת שאין לי (ולאף אחד) צורך בכך. ולמעשה, את כל מה שהיה לי להגיד- אמרתי.

ולכן, אפסיק השתתפותי בדיון זה. יום טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

look-GOD אני חושב שאתה לא מפנים דבר אחד חשוב

חמאס לא רוצה שום שלום אם וגם ארגונים אחרים

הרצון שלהם זה שכל השטח יהיה שייך להם

ובמצב כזה שלום לא יכול להיות

התקיפות זה בגלל שאין הרבה ברירה

אם לא תתקוף הם רק יתחזקו יותר

כי ככה ארגונים כאלו פועלים

ואני שמח שנהרגו להם 20 ביומים

אולי יום אחד הם יעשו חשבון ויבינו שהקאסמים לא עוזרים להם למטרות שלהם בכלל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה ש Moon-Mage אמר זה מה שאני ניסיתי להסביר אבל הוא ניסח את זה כמו שצריך :-\

כי לא דיברתי על שלום כי אני יודע שזה לא אפשרי עד כמה שידוע לי, ולא דיברתי על לא לעשות כלום.

אבל לא למה לא לחשוב לפני שעושים דברים שרק יפגעו בנו בסוף היום (וכן גם בהם).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא בדיוק למקום קראו פלסטינה ומפה גם השם פלסטינאים אותם אנשים שגרו בפלסטין.חלקם ברחו וחלקם הולצו לברוח מה שזה לא יהיה הרכוש שהם השאירו מאחור עדיין שלהם.בדיוק כמו הרכוש של ניצולי השואה.

גם אתה לא מדייק. השם פלשתינה ניתן מזמן, לפי ויקי

"עד דיכוי מרד בר כוכבא בשנת 135 נקראה ארץ על ידי הרומאים "פרובינקיה יודיאה" (מחוז יהודה). בעקבות כשלון המרד החליט הקיסר אדריאנוס לפעול לניתוק הקשר בין עם וארץ . הקיסר החליף את שמה של הארץ מ"פרובינקיה יודיאה", ל"פרובינקיה פלאישתינה", על שם הפלשתים המקראיים, אשר שלטו על רוב חלקי האזור, בתקופה שנוצר המגע הראשון עם העולם האגאי-הלני."

והשתמשו במושג פלשתינאים תקופה ארוכה כדי לתאר את היהודים שגרו פה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל עוד אנחנו לא מגזימים עד כדי גרירת ארצות אחרות למלחמה

זה לא יפגע בנו

תבין הפלסטינים סתם כותבים על ההתקפות טרור

פעולות תגמול

בפועל אם אנחנו נלחמים או לא תמיד הם מנסים ליצר התקפות טרור

בלי קשר לכלום

זה לא מדינה כמו סוריה לדוגמה שיש למנהיגים שלה הבנה

שלחימה מאוד תזיק למדינה

ככה שהיא שונת אותנו אבל לא נלחמת

לחמאס אין הבנה כזאת

זה ארגון דתי קיצוני

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צריך 2 בשביל מלחמה.

זה נכון, אם רק צד אחד נלחם אז זה טבח. לפי מה שהסבירו לי אחת מהסיבות שקמה מדינת היתה כדי לוודא שאנו לא נלך שוב כצאן לטבח. אז אתה מתלונן שאנחנו מתנגדים לנסיונות שחיטה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...