מה לשפר במחשב תקציב של 1200 ש"ח - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה לשפר במחשב תקציב של 1200 ש"ח

NuXeR

Recommended Posts

טוב ככה , שידרגתי את המחשב שלי (בגדול) ל-

Epox 8RGA+

512MB Winbond PC3200 DDR400

Amd xp 1700+ 0.13

ואני עם :

Radeon 9000 pro 64mb

westren digital 20gb 24MB\S

ספק ומארז גרועים.

יש לי כרגע 1200 ש"ח לשפר...ויש לי הרבה שיפורים , אני יביא פה רשימה אם למישהו יש רעיון נוסף לרשימה בבקשה תגידו...

השאלה שלי היא מה מהשיפורים הנל יתן לי ביצועים הכי טובים :

1)לקנות עוד 512MB זיכרון - 550 ש"ח

2)להחליף מארז + ספק ל-Compucase Midi Tower 6919 + Hec 300W עולה 410 ש"ח

3)לקנות HD של Maxtor 80GB 8MB - עולה 700 ש"ח

4)למכור ב-400 ש"ח את הרדאון ולשפר לרדאון 9500 פרו - 1200 ש"ח

5)לקנות קירור ל-OC הענק שאני מתכנן שזה SK-7 עם Tornado 80mm - עולה 250 ש"ח.

מתוך כל אלו יש כמה אפשרויות לשלב שידרוגים....באותו טווח מחירים , המחשב משמש למשחקים וסתם עבודה בווינדוס...

מה לדעתכם כדאי לי לעשות ?

אני מאוד מאוד מאוד מבולגל אשמח אם מישהו יוכל לעזור לי....תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בבקשה ממכם אל תזרקו לי מספרים זה בטוח זה בטוח...

תגידו מה כדאי לעשות מה זה ישפר ובבקשה ממכם להתחשב גם בתקציב אני צריך איזה קומבינה של כמה שיותר שיפורים במסגרת התקציב.

לדעתי מה שאני הולך לעשות ביינתים זה ככה :

מארז+ספק

דיסק קשיח

קירור

הקירור יבוא עוד כמה זמן כי אין לי כרגע אפשרות מה שאומר שמחר אני מחליף HD , מארז וספק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מארז עם ספק לא מוסיף כלום

זיכרון בעדיפות ראשונה אבל יש לך כבר 512 אז עכשיו הוא בעדיפות מאוד נמוכה

9500 פרו חביב ביותר ולמעשה גם השקעה טובה לאורך זמן

דיסק קשיח בעדיפות גבוהה

בקירור אני לא מתמצא (אינטל לא מתחמם) אבל כנראה כן ככה שלא ברורה לי הנחיצות, אולי כן ואולי לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מומלץ לך להחליף את המארז והספק שכן לא בטוח שהספק הקודם יעמוד בעומס שכן הוא בטח ג'נרי ואין לדעת כמה מתח הוא נותן. כאשר תעשה OC אני בטוח ב-90% שהספק יהיה אחד הגורמים שיעצרו אותך. מומלץ לקחת הארד דיסק גדול יותר שכן 20 ממש לא מספיק בימינו(מנסיון....). ה- 8MB BUFFER ניתן למצוא כבר ב-650 ש"ח אבל אני הייתי הולך על המקסטור (יש לך השוואה באתר).

הטורנדו שאתה מתכנן לרכוש רועש בערך כמו הדלתא ולכן אינו מתאים לאוזניים אנושיות, לכן הייתי ממליץ לך להחליף מאוורר.

במידה ואתה מוכר את כרטיס המסך שיש לך עכשיו ב-400 ש"ח, תצטרך להוסיף עוד כ-800 ש"ח ולא 1200....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב בקשר למארז וספק זה אני מתכנן בטוח , אני ישאל אם יש אפשרות לקחת את המארז עם ספק HEC 475 כי הוא בא עם 300...

אני קצת מפחד שה-300 לא יספיק.

HD דווקא הגודל לא מפריע כרגע המהירות יותר..:)

חשבתי לחכות ל-SATA אבל אין כזה הבדל , המחירים יהיו בשמיים ואין לי בקר על הלוח אז ירדתי מזה.

אני הולך ה-MAXTOR כמו שכתבתי....

הכרטיס מסך אני יודע זה להוסיף 800 , הכרטיס עולה 1200..:)

ובקשר לטורנדו אני יודע שהוא מאוד מרעיש, אני אסתדר עם זה...(יש שליטה על המהירות...לי יש לפחות)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מארז עם ספק לא מוסיף כלום

זיכרון בעדיפות ראשונה אבל יש לך כבר 512 אז עכשיו הוא בעדיפות מאוד נמוכה

9500 פרו חביב ביותר ולמעשה גם השקעה טובה לאורך זמן

דיסק קשיח בעדיפות גבוהה

בקירור אני לא מתמצא (אינטל לא מתחמם) אבל כנראה כן ככה שלא ברורה לי הנחיצות, אולי כן ואולי לא.

טוב בקשר למארז וספק אתה טועה...

זיכרון עדיין לא בעדיפות נמוכה אתה יודע בכלל כמה נותן לך 1GB !?

זה מסוגל לתת BOOST אדיר זה פשוט מטורף המחשב נהיה לך ב-MACH6...

ובמחירים של היום זה לא ממש יקר...יחסית כמובן.

9500 פרו ברור זה השקעה טובה כמו ה-HD וכמו עוד הרבה דברים...תקציב בן אדם תקציב..:)

AMD אני לא לוקח סתם ...הוא סביר ככה , פשוט OC די גדול מתוכנן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה טועה בקשר לזכרון. 1 GB לא יתן לך הרבה שכן 90% מהתוכנות הביתיות לא משתמשות בכזו כמות רבה. הדבר שיגביל אותך יהיה כרטיס המסך ולכן גם עם תוספת הביצועים של ה-1 GB אתה עדיין לא תקבל ביצועים טובים בגלל כרטיס המסך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תדפיס תמונה יפה של מארז ותדביק על המארז הקיים שלך

זה חסכוני ונותן ביצועים זהים.

מארזים גדולים נחמדים אם אתה רוצה להכניס הרבה ציוד כמו זוג דיסקים לרייד בנוסף לקשיח הקיים שלך + אופציה לסיריאלי.

וגם סידי + צורב + ועוד הרבה כרטיסים מענינים שחלקם מחוברים לחשמל ובנוסף כל שני וחמישי אתה פותח וסוגר כדי להוסיף/להוריד ציוד

אחרת זה סתם ביזבוז כסף.

ועכשיו נותרה שאלת הספק, אני יכול להעיד אישית שתמיד עבדתי עם מפוצצים בציוד ועדיין לא ראיתי ספק שכשל.

בעצם פעם היה לי קצר בבית וספק נשרף אבל זה ממש הכל...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מארז חשוב כי אם הוא יבצע OC אז הוא צריך מארז מאוורר היטב, יש ה-מ-ו-ן ת'רדים באתר על הנושא הזה, תחפש. ספק ג'נרי יכול להחזיק מערכות לא מומהרות וגם זה לפרקי זמן מוגבלים מאד (שנה). אני אישית החלפתי לעצמי ב-3 השנים האחרונות 3 ספקים ולאנשים אחרים אינספור ספקים שלא שרדו שנה אפילו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חחח להדפיס תמונה ...אהבתי !

מארז גדול במיוחד אני לא צריך פשוט שיהיה מאורגן טוב ונוח לפתיחה וזה...וכן כל שני וחמישי לפחות אני פותח את המחשב...

ספק שנכשל ? אני ראיתי...את שלי !

המחשב לעיתים קרובים מאוד לא נדלק בכלל או שנדלק בלי ה-HD או ה-CD והמון תופעות מוזרות מתחים לא יציבים...

בקיצור דחוף להחליף , השאלה אם 475 או 300 W....כי אני מפחד עוד חודשיים אני יביא איזה רדאון 9500 פרו שזולל חשמל וה-300 לא יספיק לי...מבין ?

בקשר ל-GB אני לא טועה...אתה כנראה לא חשבת על זה מספיק , למרות שאני מבין מה שאתה אומר שה-FPS שלי יהיה מוגבל עם זה אני מסכים איתך , אבל יהיה לו מינימום מסוים וחוץ מזה בייתנים הוא מספיק.

למשל...אם יש לך GB (זה גבולי..) אבל אתה יכול לעשות ממנו נגיד 512MB להתקין עליו משחק ואז להריץ ככה אתה יודע בכלל איזה מהירות זה נותן..?!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה-300W מחזיק מערכות חזקות משלך, אל תדאג. בתכל'ס הוא מספק יותר מ-300...

המינימום המסויים הזה שאתה מדבר עליו עם ה-1 GB זכרון הוא מינימום הרבה יותר נמוך מהמינימום (שהוא ממש לא מינימום) שתקבל עם 512 זכרון ו- 9500 Pro. המשחקים של היום דורשים הרבה יותר מאיץ גרפי חזק מהמון , בטח שלא 1GB ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תרשו לי לחלוק עליכם.

אבל לבחור יש לוח

NFORCE2

ושני סטיקים של זכרון ( 512*2 ) 333 לפחות

יתנו שיפור עצבני בביצועים.

מניסיון זה מה שאני עשיתי.

בנוסף תמכור את ה-ATI שלך

ותקנה 9500 פרו

זה יהיה שילוב קטלני - מנסיון- יש לי כזה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שים לב לכותרת הת'רד.....יש עדיין מסגרת תקציב מסויימת...זאת הסיבה לויכוח. לקנות את שני הדברים זה הפתרון הקל והיקר. אנחנו מנסים למצוא פה פתרון שיכנס לתקציב אלא אם כן הוא גמיש ואז זה סיפור אחר לגמרי... :hat:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...