האם RAID מאיט את הדיסקים ? - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם RAID מאיט את הדיסקים ?

NI4NI

Recommended Posts

לוח האם של המחשב החדש שלי מכיל בקר של ATA 100 בלבד (סיפור ארוך, אל תשאלו למה). וחשבתי להוסיף לו כרטיס בקר של ATA 133. אז הסתבר לי שבמחיר די זול אני יכול לשים כרטיס שגם נותן לי אפשרות ל RAID.

מצד אחד, זה מחשב ביתי ולא שרת ואני לא ממש חייב RAID, אבל זה יהיה נחמד לדעת שאף פעם לא ממש יקרוס לי הדיסק (ויש לי דיסק ספייר לצורך העניין).

השאלה שלי היא האם התקנת RAID תוריד את ביצועי הדיסקים (הרי צריך לכתוב כל דבר פעמיים, להחליט לאיזה דיסק לכתוב וכ"ו) בצורה כזאת שאני ירגיש את זה במשחקים ?

למישהו פה יש ניסיון עם זה (לשחק משחקים על מחשב עם RAID) ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תקשיב ותקשיב לי טוב!

אתה צריך לחשוב קודם אם זה שימושי בשבילך...

רייד שימושי אם אתה רוצה לשמור על מידע שמתעדכן כל הזמן, אם יש לך הרבה מסמכים חשובים וכו',

אני לא ממליץ לך להתעסק עם זה אלה למטרת למידה בלבד,

יותר פשוט לחבר את הדיסק ספייר שלך ולעשות קופי לכל המידע לשם וזהו...

לגביי ביצועי המחשב הרייד פועל כך, שהוא משתמש רק במשאבים פנויים להעתקת המידע כך שכאשר תשחק משחק כבד לא ממש תרגיש בהבדל אבל גם ההעתקה תהיה איטית יותר. הדיסק ספייר יעודכן במידה החדש רק כאשר תסיים את במשחק...

בהצלחה!!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, תמתן קצת את הטון שלך. אתה לא אבא שלי ולא מפקד שלי.

ראשית, אמרתי לך שבכל מקרה אני אקנה כרטיס כד שיהיו לי חיבורים של ATA133, וRAID CONTROLLER עולה אותו מחיר, אז למה לא לקנות ?

שנית, כשמחברים שני דיסקים ומעתיקים את המידע ידנית אז חמש דקות אחר כך המידע בשני הדיסקים כבר לא זהה. ב RAID זה נעשה אוטומאטית. אם אתה משתמש ב RAID 1 זה גם אמור לשפר את הביצועים (בגלל ה STRIPPING).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה, כשמדברים על RAID, צריך להגדיר איזה, יש 6 מצבים של RAID מ0 עד 5, כאשר 1 2 ו 5 הנפוצים ביותר.

כיוון שאתה מדבר על גיבוי, עם 2 דיסקים, אתה מתכוון כנראה ל RAID 1 שלא נותן תוספת בביצועים, אלא Redundancy בלבד.

בכל מקרה, מה שמישהו אמר שהמחשב מעתיק את המידע לדיסק הגיבוי רק כאשר המחשב לא תחת עומס פשוט לא נכון. המידע נכתב לשני הדיסקים בו זמנית. במקרה וקורס לך דיסק אחד, ואתה מחליף אותו באחד ריק, כלי התפעול של הבקר יצרו עותק של הדיסק המלא על הדיסק החדש, וזה תהליך שלוקח מעט זמן.

בנוגע לביצועים, בקרי ה RAID הזולים הם בקרי Software, כלומר הם מטילים על המעבד לבצע את העבודה הכרוכה בכך. בעבודה במצב Raid 1, תוספת העומס היא די קטנה ולרוב לא מורגשת. אם מחסור של 2 פריימים ב UT יכניס אותך לדיכאון, לא כדאי, אבל אם חשוב לך יותר המידע שעל הדיסקים, לך על זה.

אגב, כדאי ששני הדיסקים במערך יהיו מאותו גודל, ומומלץ מאותו דגם, אחרת גודל הדיסק שיהיה לך הוא הדיסק הקטן מביניהם, והביצועים של כל המערך יוגבלו על ידי הדיסק האיטי ביותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

RAID1 כותב בו זמנית לשני הדיסקים ולא מחכה לשום דבר.

זה לא מאט כלום כי הבקר פשוט כותב פעמיים במקביל, זה לא מכביד על המחשב בשום צורה.

השאלה היא אם שווה לך לקנות עוד כונן בשביל זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה, כשמדברים על RAID, צריך להגדיר איזה, יש 6 מצבים של RAID מ0 עד 5, כאשר 1 2 ו 5 הנפוצים ביותר.

כיוון שאתה מדבר על גיבוי, עם 2 דיסקים, אתה מתכוון כנראה ל RAID 1 שלא נותן תוספת בביצועים, אלא Redundancy בלבד.

בכל מקרה, מה שמישהו אמר שהמחשב מעתיק את המידע לדיסק הגיבוי רק כאשר המחשב לא תחת עומס פשוט לא נכון. המידע נכתב לשני הדיסקים בו זמנית. במקרה וקורס לך דיסק אחד, ואתה מחליף אותו באחד ריק, כלי התפעול של הבקר יצרו עותק של הדיסק המלא על הדיסק החדש, וזה תהליך שלוקח מעט זמן.

בנוגע לביצועים, בקרי ה RAID הזולים הם בקרי Software, כלומר הם מטילים על המעבד לבצע את העבודה הכרוכה בכך. בעבודה במצב Raid 1, תוספת העומס היא די קטנה ולרוב לא מורגשת. אם מחסור של 2 פריימים ב UT יכניס אותך לדיכאון, לא כדאי, אבל אם חשוב לך יותר המידע שעל הדיסקים, לך על זה.

אגב, כדאי ששני הדיסקים במערך יהיו מאותו גודל, ומומלץ מאותו דגם, אחרת גודל הדיסק שיהיה לך הוא הדיסק הקטן מביניהם, והביצועים של כל המערך יוגבלו על ידי הדיסק האיטי ביותר.

תיקון קטן

1. אין דבר כזה RAID 2 יש 0 , 1 , 0/1 , 1/0 , 4 ו - 5 (יש עוד סוגים אבל הם לא בשימוש) .

2. RAID תוכנה מתבצע ללא בקר בכלל אילה בהמצעות חיבור מספר דיסקים ללוח או לבקר SCSI (או כל בקר אחר) ושימוש בתוכנה המבצעת את פעולת ה - RAID תוך שימוש במשאבי המחשב (ההפצות של REDHAT לדוגמה באות עם תוכנה כזו מובנת )

ואילו כל RAID המתבצע באמצעות בקר נכנס לקטגוריה של RAID חומרה. העומס שנוצר על המעבד הוא בדר"כ אפסי אך משתנה בהתאם לאיכות הבקר.

הינה לינק למאמר מפורט על טכנולוגית ה - RAID לכל המעוניין

http://www.raid.com/04_01_00.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תיקון קטן

1. אין דבר כזה RAID 2 יש 0 , 1 , 0/1 , 1/0 , 4 ו - 5 (יש עוד סוגים אבל הם לא בשימוש) .

2. RAID תוכנה מתבצע ללא בקר בכלל אילה בהמצעות חיבור מספר דיסקים ללוח או לבקר SCSI (או כל בקר אחר) ושימוש בתוכנה המבצעת את פעולת ה - RAID תוך שימוש במשאבי המחשב (ההפצות של REDHAT לדוגמה באות עם תוכנה כזו מובנת )

ואילו כל RAID המתבצע באמצעות בקר נכנס לקטגוריה של RAID חומרה. העומס שנוצר על המעבד הוא בדר"כ אפסי אך משתנה בהתאם לאיכות הבקר.

הינה לינק למאמר מפורט על טכנולוגית ה - RAID לכל המעוניין

http://www.raid.com/04_01_00.html

באתר שהפנית אליו, יש גם יש RAID 2, ובנוסף לזה עוד מספר מצבי RAID אקזוטיים שלא הכרתי, וכנראה שגם אתה לא.

בכל מקרה, בוא ניקח לדוגמא מודם. אתה מכיר את המודמים שנקראים Soft Modems או Winmodems? כן? יפה, המצב דומה למדי בבקרי ה RAID, ישנם בקרי חומרה טהורים, כלומר יש עליהם איזהשהו DSP אשר מטפל בכל העבודה ועושה Offloading מהמעבד, ומצד שני, ישנם בקרים שה DSP שלהם הוא המעבד, והם מעמיסים עליו את העבודה הכרוכה ב RAID.

בכל אופן, זה נכון שאפשר לבנות מערך RAID בלי תוכנה בכלל, 2000 למשל מאפשרת Striping עד דיסקים שהם לא ה System Disk.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...