דיון לגבי בקשת מפרטים - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דיון לגבי בקשת מפרטים

Mortar

Recommended Posts

טוב אז בזמן האחרון אני רואה פה המון אנשים שמבקשים מפרט, אבל הם לא נותנים תקציב וזהו אלא הם אומרים - מבקש מפרט בככה וככה שקלים של AMD(לדוגמא) , עכשיו אני חושב שזה ממש אידיוטי כי כל הרעיון של בקשת המפרט זה שנרכיב לכם מפרט הכי טוב בסכום המבוקש וכשאתם מבקשים חברה מסוימת מההתחלה זה ישר שולל אפשרויות שיכולות להיות טובות יותר וגם זה נראה לי מצחיק שאנשים מבקשים מפרט אבל כבר הם יודעים איזה מעבד ואיזה חברה.

אולי אני סתם נודניק אבל מה אתם חושבים ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשמבקשים מפרט המפרט מכיל הרבה יותר דברים ממעבד

כל אחד רוצה חברה מסויימת של מעבד וזה החלטה שלו

אם מישהו לא רוצה זו לא סיבה לעזור לו

מפרט כולל הרבה יותר דברים ממעבד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זהו המעבד ולוח האם כשלפעמים גם הזיכרון. אבל זוהי לא הנקודה.

ברוב המקרים כשתכין מפרט ותהפוך אותו לAMD, הוא יצא ב300-200שקלים זול יותר (במקרים הרבים של הAXP2400+), מה שיאפשר בחירת רכיבים טובים יותר בהתאם. כלומר, אם נקח למשל של 40GB כי התקציב הגביל אותנו עם מעבד הIntel, אז עם הרפיה הזו בתקציב נוכל עכשיו לקחת 80GB דווקא. וזהו לא בהכרח הכונן הקשיח, אם כי זוהי רק דוגמא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל הבן אדם רוצה אי אפשר להכריח אותו

זה כמו שהן אדם יגיד שהוא רוצה מסך 19

אבל הוא יכול לקחת מסך 17 ואז יש יותר כסף לאחרים

או שהוא יכול לקחת LCD 15 ולחסוך מקום

אין מה לעשות

אנשים לא באים ואומרים יש לי 5000 שקל מה לקנות

הם באים עם דרישות שהם לא מוכנים לוותר עליהם

כמו חברה של עמבד

כמות הרדיסק

גודל מסך

צורב/סידי/DVD

לכל אחד יש איזה דרישה של דברים שהוא לא מוכן להתפשר עליהם וזה שזה נותן פחות אפשרויות רק יעזור לאלה שנונתים לו את המפרט

ובאותה מידה תוכל לתת לו מעבד 300Mhz של Via ואז יש לך מלא כסף לקנות לו הרדיסק ענקי של 200 גיגה ומסך 21 אינץ אבל זה לא מה שהוא רוצה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדוגמא של המעבד שנתת היא לא המקרה שלנו, אז אל תגזים. אתה יודע זאת.

ברוב המקרים אנשים מבקשים ומקבלים כי זוהי בין כה וכה ההמלצה שלנו. ישנם פחות שמבקשים Intel, אבל גם להם היינו נותנים ומסבירים את השיקולים שבבחירה. אם הם בכל זאת מתעקשים בגלל שיקולים אישיים, רק אז נכנעים ומעדכנים את המפרט במיוחד כפי שרצו. אנחנו לא מכריחים אף אחד. אנחנו פשוט מנסים להכניס לאותם אנשים היגיון ולהבין שהם עושים טעות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה בסדר לנסות לשכנע אדם לשנות את הדעה שלו לגבי אבל אם הוא מתעקש על מעבד מסויים לא פוגל בשום אופן בעזרה שאתם יכולים להציע לו בשאר הרכיבים

בפעם הראשונה שאותו משתמש מתעקש על המעבד (בפתיחת הדיון בד"כ) יש ליידע אותו לגבי הטעות שלו. כאן לא משנה איזה מפרט יתנו לו, למרות שאם יתנו לו שני מפרטים זה יהיה טוב יותר. כך הוא גם יקבל תמונה טובה יותר לגבי השקעה נכונה יותר, וכך גם יחסכו תגובות. בכל אופן, לאחר שמיידעים אתו בפעם הראשונה, צריך לחכות שהוא יצהיר על-כך שהוא עוד מתעקש ולא סתם לתת לו מפרטי בהתאם למה שהוא בחר. ובכלל, כשאני אומר שהוא מתעקש על מעבד או רכיב ספציפי, אז התיאור הזה נוגע למקרה והוא השקעה לא נכונה. אם המעבד הוא בסדר, אז אין לשם מה לידע אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב ברור שלא כופים על אף אחד מפרטים אבל אף בנאדם לא קם בבוקר ואומר שהוא רוצה לא משנה מה !

אם הוא יודע את המעבד המושלם בשבילו אז הוא גם מספיק מוכשר בשביל להרכיב מפרט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ממש. יש כאלו ששומעים למשל על באגים עם תוכנה מסוימת בAMD ובגלל זה דווקא מעוניינים במפרט שכולל מעבד . זה לא ממש נכון לומר שכאלו אנשים כבר ידעו להרכיב מפרט בעצמם, כי גם המבינים הגדולים ביותר יכולים שלא להיות כ"כ מעודכנים עם הרכיבים. אם אני מתעקש שיהיה נוכח מעבד P4-3.06GHz במפרט שלי (שהגעתי לכאן בשבילו), אז כביכול זה לא הכרחי שאני אתמחה כ"כ בהכנת מפרטים בשביל להכין אחד לעצמי. וגם אם אני כן כ"כ מבין, אולי יש לי ספקות ואני רוצה שאחרים יצפו במפרט שמא אולי יראו את מה שאני לא ראיתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מסכים עם NIKE לגמרי - יש אנשים שרוצים מעבד מסויים - או כרטיס מסך מסויים - או אפילו גודל HD מסויים

שאנחנו יכולים לחשוב שזה דבילי - אפילו אם למשהו היה נסיון רע עם למשל והוא לא מוכן להכניס כזה HD

למחשב שלו בשום אופן אז מה אפשר לומר - אנחנו יכולים להמליץ - ולפעמים משתכנעים ..

אני יודע שאני במחשב הקודם שקניתי (לחברה שלי) עדיין פחדתי ללכת על ורציתי מפרט רק עם -

OK במחשב שכניתי לעצמי עכשיו כבר נהייתי יותר חכם ובאמת קניתי אבל לפעמים אין בזה שום דבר רע

אנשים מפחדים ויש להם כל מניי קווים אדומים - הרי אף אחד כאן לא יפצה מישהו שבסוף כן הלך על ומשהו נדפק לו במחשב

או איזה תוכנה שלא עבדה לו טוב נכון ???

טוב יללאה אני חושב שחרטטי יותר מדי - זה לא אני זה קיטנו (וולוסו) ששר לי ברקע בפורטגזית :jump: :jump: :jump:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שאמרתי קודם, ולא צריך להכריח אף אחד לקחת שום דבר אבל אני מדבר על רוב האנשים שבדרך כלל סתם זורקים שמות בלי התעקשות מסוימת, אי אפשר לדעת אם הבנאדם אמר את זה סתם או בגלל סיבה מסוימת רק אם שואלים אותו אבל אני חושב שרוב האנשים אומרים את זה סתם ולכן פתחתי את הדיון. בגדול, אנשים שרוצה לקנות מחשב חדש תכינו תקציב והפורום שלנו ינסה להרכיב את הטוב ביותר :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...