עזרה בתכנון מארז - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה בתכנון מארז

IG

Recommended Posts

אהלן.

בעקבות גישה די חופשית לחומרי גלם, החלטתי לנסות לבנות מארז חדש.

מכיוון שאין לי ניסיון בזה, או בתוכנות שירטוט למינייהן, אני מבקש עזרה.

הדרישות שלי:

- לא גדול מידי... אני מתכנן על משהו בגודל דומה לTOWER, אז להשתדל להיות חסכוניים בגדלים (אם אתם חושבים שאפשר לקצץ איפשהו- ציינו את זה בבקשה)

- מארז בצורה סטאנדרטית, כשברוחב צריך להיות מקום גם לכרטיסי מסך גדולים, גם לגופי (בינתיים אוויר) בינוניים, וגם לספק סטנדרטי עם רווח של עוד 5~7 ס"מ (כנראה שהגג יפתח ע"י בוכנה שתחובר לשילדה....)

- בגובה צריכים להכנס בצורה מרווחת (לא דחוס) 4 , 5 כוננים אופטיים ורווח של עוד איזה 7~10 ס"מ (בשביל כפתורים וכו'...)

- באורך- אני רוצה לשים בגג מאורר של 80 מ"מ לפחות+ כונן שיהייה די קרוב+ הספק, ככה שאני צריך אורך שכל זה יכנס בו, גם בצורה מרווחת (האורך של כולם+ איזה 10 ס"מ)

- סידור פנימי שיהייה נוח- גם לבנייה וגם לשימוש... לא צריך להסתבך יותר מידי...

- הגג כנראה יהייה בצורה של חופה של F-15 דו מושבי (או משהו דומה)

- המארז באופן כללי, חוץ מהגג, יהייה מלבני (כמו רגיל), כשבחזית כנראה יהיו שתי שכבות של פרספקס מוארות בנפרד עם חריטה, בדלת (שכנראה גם תהייה עם בוכנה שתחזוק אותה) יהייה מאורר ואולי ציור (הצעות אחרות לא מוגזמות מידי יתקבלו בברכה)

- המארז כנראה יהייה עשוי מאלומיניום, אבל זה עדיין לא סגור

- איזה כפתורים ושאר אלקטרוניקה שתהייה לי אני עדין לא יודע, אבל תיכנון המאוד ראשוני, אני רוצה כפתור הפעלה כמו זה שמשגרים איתו טילים (אדום עם כיסוי מגן), וכנראה שיהיו איזה 20 לדים במקומות שונים

- אני מתכנן בגג לשים פרספקס מעוגל (הצעות לאיך לעשות את זה גם יתקבלו בברכה... לא לעדל יותר מידי- אני רוצה משהו שנראה בערך כמו חצי צינור ברוחב של המארז, עם קימור), עם מאורר 80 מ"מ בחלק האחורי (בירידה של הפרספקס לכיוון האחורי), ואיזה 3 לדים שיאירו לכיוון החלק הקדמי- אולי גם איזה 2 לדים ירוקים שיאורו לכיוון החלק האחורי (אולי חריטה של משהו.. יענו כמו תצוגה עילית במטוסים...)

תודה לעוזרים :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, כל פרוייקט חדש הוא יוזמה מבורכת

הייתי רוצה לדעת עוד פרטים, לפני שניגשים לשרטוט

האם אתה פתוח לתכנון פנים שונה ממה שאתה הצעת? (כגון וספק - בתחתית המארז, בתוך קומה משלהם)

האם יש תכנונים עתידיים שצריך להערך אליהם? (קירור מים?)

מלבד חומרי גלם, אתה זקוק גם לכלי עבודה , יש לך גישה לכלים מיוחדים שתוכל לנצל?

אתה רוצה לבנות שלד מחומר כלשהוא (ברזל, אלומיניום?), ועליו להלביש פלטות? לחבר הכל בעזרת זוויות?

צריך עוד פרטים לפני שניגשים לדבר כזה.. ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

OK, הרבה שאלות, אני מקווה שיהיו תשובות טובות :)

- אני פתוח לתכנון פנים שונה, אבל לפי דעתי זה לא יהייה ניצול יעיל של מקום. המארז יצא גבוה מידי וצר... אני רוצה שהוא יהייה בפרופורציות של מארז רגיל (פחות או יותר), כי אני מעריך שזה יהייה מתאים יותר לשאר המוד (החופה של המטוס, החלונות בצורת מטוס, החריטות\ ציורים וכו'... לא סגור על מה בדיוק, אבל זה הכיוון...)

- מיים, אם יהייה, כנראה יכנס לבלוק נפרד שאני אכין, שכנראה ישב מתחת למארז (אולי יחובר אליו... אני רוצה להכין 4 רגליות, אז אם אני מחבר עוד חלק- כבר יש לי לאן)

- יש דראמל (אפילו 2), אקדח ניטים, דיסק........ לא מוד ראשון שלי ;) (הי, אפילו כתבתי מדריך למודינג לפני איזה 3 שנים... הוא באחד הסטיקים עדיין :))

- אני רוצה לבנות שלד מאלומיניום ולחבר פלטות אלומיניום. זה לפחות התכנון. עדין צריך להתקמבן עם כמה נגדים בשביל שזה יצא לפועל, אבל כנראה שלא תהייה בעייה. את החיבורים של השלד אני רוצה לעשות בריתוך, אבל יש סיכוי יחסית נמוך שזה יקרה, ואם זה לא יוצא לפועל, אני רוצה לחבר בעזרת משולשים שטוחים, כנראה מפלדה, שיחוברו עם ניטים למוטות של השילדה...

(רעיון הזוי שעלה לי עכשו: הפלטות של המארז יחוברו כנראה עם בוכנות וציר שיחובר לשילדה בחלק העליון, ככה שכשפותחים את הדלתות- כלפי מעלה כמו בפררי- המארז יראה כמו מטוס, כשהחלק ה"מיותר" של הכנפיים יחתך לצורה של כנפיים :silly: אם יש לך הצעות טובות יותר לחיבור קל של הדלתות- אני פתוח להצעות :))

נ.ב: אני בצבא רוב השבוע וחוזר רק ביום חמישי, אז לא לכעוס אם אני לא עונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר...

הקפצה (מעמוד חמישי או משהו כזה...)

יש סיכוי שאני אתחיל את הפרוייקט עוד כמה שבועות, אז זה מתחיל להיות קצת דחוף לי, וגם רציתי לדעת אם פלטות אלומיניום של 1.5~2 מ"מ זה לא עבה מידי...

תודה לעוזרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לך סרטוט?,קראתי את כל ההודעות ועדיין לא מצאתי משפט שאומר שהסירטוט שלך מוכן.

תקשיב לי,תסרטט ואחר כך תתחיל.

ועצה ממני,תצייר בעצמך,ואל תנסה ללמוד 10 תוכנות שונות (מנסיון).

בקשר לכפתורים - http://www.mnpctech.com/spdprtToggle.html

קשה לי להאמין שתמצא משהוא כזה בארץ.

בקשר לאלומינים,יכול להיות שיהיה לך טיפה קשה בחתיכה שלו,כל עוד אתה משתמש בכלים הנכונים,ובדרך הנכונה,תעשה זאת בקלות.

לפני הסירטוט,למרות שאתה יודע מה אתה רוצה לעשות,תעיין באתרי למינהם,אתה תמצא הרבה פרוייקטים בסגנון הזה,והם יעזרו לך להמשך.

MuTaTiOn.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

FFS :kopfpatsch:

מכיוון שאין לי ניסיון בזה, או בתוכנות שירטוט למינייהן, אני מבקש עזרה.

אין לי שרטוט.

אני לא יודע איך להכין אחד (לפחות לא על המחשב צורה מדוייקת), ובזה בדיוק אני מבקש עזרה... וגם פידבק על הסידור המתוכנן...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

כשהתכנון יהייה סגור אני מניח :nixweiss:

אפשרות שעכשו חשבתי עליה- לשעות את המארז רחב מספיק כדי ששני מאוררי 80 מ"מ יכנסו זה לי זה (עם מרווח של כמה ס"מ), ולא לעשות תוספות לכונס אויר אלא לעשות אותו בחתיכה אחת (שני מאוררים עם פרספקס מחורר בתור גריל, כשהשכבה השנייה של הפרספקס תהייה עם חלון באזור הזה, אולי עם גומי U שידגיש את הקו של הכונס... בלי תעלות בצדדים כמו בציור)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשרות שעכשו חשבתי עליה- לשעות את המארז רחב מספיק כדי ששני מאוררי 80 מ"מ יכנסו זה לי זה (עם מרווח של כמה ס"מ), ולא לעשות תוספות לכונס אויר אלא לעשות אותו בחתיכה אחת (שני מאוררים עם פרספקס מחורר בתור גריל, כשהשכבה השנייה של הפרספקס תהייה עם חלון באזור הזה, אולי עם גומי U שידגיש את הקו של הכונס... בלי תעלות בצדדים כמו בציור)

יותר טוב.

תעשה גם מארז FT,לא רק שיהיה לך מקום למאווררים,אלה גם יאפשר שדרוג עתידני למפרט.

זה לא יחסום במקצת את כניסת האוויר של המאווררים?

גומי U קטן אני מקווה.

מצפה בכליון עיניים ;).

MuTaTiOn.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי מושג מה זה FT (ולא מצאתי משהו שיסביר בגוגל..)

זה יחסום, אבל אני חושב שיהייה מספיק חורים

וגומי U שיתאים לפרספקס בעובי של 5 מ"מ :nixweiss:

בוודא שאני אשתדל שהוא יהייה כמה שיותר קטן, אבל אין לי מושג אם ני אמצא משהו אידאלי..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...