במה רינדור בפרמיר תורם? - תוכנה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

במה רינדור בפרמיר תורם?

tamiravigan

Recommended Posts

יש לי פרמיר CS3 10.01

אני מכין סרט של כ40 דקות, בינתיים הוא 16 דקות.

רוב הקבצים הם ממצלמה דיגיטלית MINIDV והם בפורמט DV וחלק ממש ממש קטן הוא ממצלמת 8MM שהועתקה למחשב לקובץ DIVX.

לוקח לי המון זמן להוציא את הסרט בפורמט DV(כשעה וחצי ואפילו שעתיים וחצי)

ורציתי לשאול אם יש דרך לייעל את העבודה ולהמהיר את הרינדור?

והשאלה העיקרית היא, כשלוחצים אנטר בפרמיר הוא מתחיל לרנדר. למה זה תורם?

המפרט רשום בצד והוינדוס הוא ויסטה אולטימט 64

יש לי 3GB זיכרון:

2 סטיקים שכל אחד מהם הוא 1GB של 800MHZ

ו2 סטיקים שכל אחד מהם הוא 512MB של SUPERTALENT 667MHZ

תודה מראש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשאתה לוחץ אנטר הוא מתחיל לרנדר כי יש לך פס אדום למעלה- שזה אומר שיש צורך לרנדר.

אני אנסה להסביר:

כשאתה יוצר אפקט מסויים,מעבר,או שהוא לא חומר גלם AVI - הפרמייר לא יכולה להציג אותו כי אין לה משאבים (כוח,באפר) להציג לך אותו בPLAY רגיל.

לכן אתה נדרש לרנדר- מה שזה בעצם עושה זה מייצא לך את אותו קטע כAVI לתוך תקייה זמנית שנוצרת בתקייה של הפרוייקט.

כאשר הפרמייר מגיעה לאותה נקודה, היא מנגנת את אותו קובץ שייצאת, כדי שתוכל לראות את זה ב"ריל טיים"= זמן אמת.

- לפרמייר מכניסים רק AVI חומר גלם לא דחוס. בד"כ ידגם ישירות כ DV AVI. (ולא סרטי AVI שהורדו מהאינטרנט).

** למה העתקת את החומר כ DIVX? אם היית דוגם כמו את ה DV- לא הייתה לך בעיה להציג.

לוקח לך זמן מ 2 סיבות:

1. אין לך כרטיס עריכה ייעודי.

2. החומר גלם הוא לא AVI לא דחוס ולכן תוך כדי הייצוא לקובץ שאתה רוצה, הפרמייר עושה 2 דברים- גם מקודדת,וגם "מרנדרת" ומכינה את החומר לקידוד. (הכרטיס עריכה עושה את זה 1:1 בזמן אמת,ואין בעיה לעבוד עם המחשב ברקע).

אגב, מי שיש לו כרטיס עריכה ייעודי ויקר (ולא כרטיס טלווזיה/הקלטה) - אין לו צורך לרנדר כלום ורואה הכל בריל טיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המהירה? כתבתי לך - כרטיס עריכה. עם הכרטיס שלי אני מוציא קובץ AVI במהירות של 70-75 פריימים בשנייה, כלומר פי 2.5 מזמן אמת...

XVID וכל "חבריו" זה על הפנים של איכות, אל תצפה להרבה.

תקודד ל MPEG2 !

ביטרייט של 8000 לפחות, 25 פריימים לשניה. הכל תלוי גם באיכות חומר הגלם- אם אתה גודם מאנלוגי- אל תצפה לאיכות טובה...

אם אתה לא עצמן- תקרא את כל התרד הזה ותלמד המון !

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=97123.0

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא, רוב חלקי הסרט היא ממצלמת דיגיטלית MINIDV וגם D8

5 דקות בערך הם מ8MM אנלוגי.

אני ממש לא מתכוון לקרוא 36 עמודים, קראתי 10 ועדיין לא מצאתי תשובה.

בכל מקרה, MPEG2 מקודד יחסית מהר? מאבד איכות? מה גודל הקובץ לסרט של 18 דקות בערך?

תודה רבה וסליחה על הבורות.

*החומר גלם מהמצלמות הדיגיטליות לא כזה טוב(סביר, אני חושב כי אף פעם לא צילמתי עם מקצועית)

לפי דעתי זה או הכבל FW או היציאה בלוח אם של הFW

כי בשני המצלמת הדיגיטליות וגם עם פנסוניק אחת שנראת "מקצועית\מצלמת כתף" האיכות לא בשמיים

בגלל שזה MINIDV ולא DVCPRO?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא, רוב חלקי הסרט היא ממצלמת וידאו דיגיטלית MINIDV וגם D8

5 דקות בערך הם מ8MM אנלוגי.

אני ממש לא מתכוון לקרוא 36 עמודים, קראתי 10 ועדיין לא מצאתי תשובה.

בכל מקרה, MPEG2 מקודד יחסית מהר? מאבד איכות? מה גודל הקובץ לסרט של 18 דקות בערך?

תודה רבה וסליחה על הבורות.

*החומר גלם מהמצלמות הדיגיטליות לא כזה טוב(סביר, אני חושב כי אף פעם לא צילמתי עם מצלמה מקצועית)

לפי דעתי זה או הכבל FW או היציאה בלוח אם של הFW

כי בשני המצלמת הדיגיטליות וגם עם פנסוניק אחת שנראת "מקצועית\מצלמת כתף" האיכות לא בשמיים

בגלל שזה MINIDV ולא DVCPRO?

קשה לחשב? אם תלך לפי הbit rate שהוא הציע אז 8000Kbps כלומר מגה לשניה ככה שבbitrate הזה הסרט שלך יתפוס 1080 מגה...

וזה ללא סאונד, תוסיף לזה סאונד זניח נגיד ב256Kbps אז עוד משהו כמו 20MB אם זה ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא עושה את החישוב הזה... אני יודע שבDVD יכנס לי שעה ו20 על קידוד הנ"ל, כלומר 4.1-4.3 גיגה.

1. אני ממש לא מתכוון לקרוא 36 עמודים, קראתי 10 ועדיין לא מצאתי תשובה.

2. בכל מקרה, MPEG2 מקודד יחסית מהר? מאבד איכות? מה גודל הקובץ לסרט של 18 דקות בערך?

3. סליחה על הבורות.

1. אתה לא מתכוון? אז למה שאני יתכוון לענות ולעזור לך ולכתוב את מה שכתבתי שם 5 פכמים שוב?

אתה לא עושה את זה בשבילי, אתה יודע... אל תקרא...

2. מקודד יחסית באיכות. מהירות אצלך לא תקבל, אמרתי לך את זה פעמיים, וכתבתי את זה בקישור שנתתי לפחות 10 פעמים.

מאבד איכות? - ברור. ביחס לDV UNCOMPRESS. מה שבטוח שלא דגמת את החומר שלך ככה בצורה הזו, אז ביחס למה שדגת לא תרגיש שינוי, לפחות לא בעין שלך... (אתה לא רוצה לדעת כמה יתפוס לך שניה/דקה/שעה ב DV UNCOMPRESS).

אם הקידוד איכותי כמו שכתבתי לך, אני מהמר סביב גיגה... (אם אני מכניס שעה ו20, ל 4+ גיגה, כלומר 80 דקות=4.2 גיגה)

3. זו לא בורות, זו עצלנות...כולם אוהבים לקבל תשובות על המגש. אני לא קיבלתי אותם... תתאמץ קצת, תקרא, תחכים.

קח ברוח טובה כל מה שאמרתי :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני ממתכנן להוציא את הסרט באיכות גבוהה, המלצת לי על MPEG על 8MB

באמת יצא בערך (לפי מה שהוא רשם למטה) 1100MB

אפשר תצלום מסך או שתעיק לי לפה את ההגדרות המדוייקות בבקשה? כי אני לא רוצה שיצא עוד פעם באיכות מגעילה ושוב יתבזבז לי שעה וחצי.

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

LOWER? לא לעשות פרוגרסיב?

בגלל זה לקח לי המון המון זמן?

יש הבדל בניהם אבל הוא מהותי?

אם זה סרט שאני באמת צריך שהוא יהיה באיכות נורא גבוהה אז להוציא אותו בפרוגרסיב?

ולמה עדיף MPEG על DV AVI של מיקרוסופט?(יש לי גם אחד של פנסוניק אחל הוא ממש לא איכותי)

תודה רבה!! :yelclap:

סליחה על הבורות!

אני מאוד מתעניין וגם אני רוצה לדעת לעתיד(לא כזה רחוק) כיצד לעשות EXPORT לסרט בצודה האיכותית והמהירה ביותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...