קצת עזרה עם LINUX - Windows - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קצת עזרה עם LINUX

-JobNick-

Recommended Posts

רציתי לשאול כמה שאלות

אז ככה אני ממש משועמם מוינדוס (אותה מערכת הפעלה מ95 נמעס כבר)

וכל הזמן אנשים מפרסמים SCREENSHOTS של הלינוקסים שלהם והם נראים לי פשוט פצצה

ואני ממש רוצה להתקין אחד ללמוד להשתמש בזה והכל

בשביל הניסוי הזה יש לי הרדיסק ישן של 4 ג'יגה שאליו אני מתכוון להתקין את הלינוקס

עכשיו אתם יכולים להמליץ לי איזה להתקין?

כזה שיהיה לי יחסית קל ללמוד לתפעל (שבמדה ואפשר לא תהיה לו בעיה עם פונטים בעברית)

והאם לכל (החשדים שיש) יש מצב ממשקגרפי (משהו בסגנון וינדוס או שיש כאלה שיש בהם רק שורת פקודות?)

ולסיום שאלה קטנה על KDE היה פה לפני כמה זמן בחור שכתב שהוא התקין KDE 2.2 אם איני טועה והוא אמר שלקח לו די הרבה זמון בשביל לקמפל את הליבה שלו אז השאלה שלי לכל בהתקנה שלו צריך לקמפל את הליבה (CORE)

תודה מראש לעוזרים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל לינוקס היום בא עם שרת גרפי (X server) ומנהל (Window meneger) - בד"כ KDE, Gnome ואחרים וכך הוא גרפי.

כלים אלו מותקנים כברירת מחדל כמעט עם כל Distribution אלה אם כן אתה בוחר לא להתקין אותם!

מערכת ההפעלה בגירסאות האחרונות ואם הכל היה תקין בהתקנה תקבע כברירת מחדל Runlevel 5 כלומר העלאת הסביבה הגרפית(אם משהו לא היה בסדר בהתקנה או שבחרת בהתקנה לא לעשות כך היא תעלה כדפולט Runlevel 3 = סביבת טקסט).

עם כל הנאמר לעיל (יוניקס) היא מערכת מבוססת טקסט על כל רמ"ח אביריה ושס"ה גידיה, אי לכך כל פעולה "רצינית" תאלץ נבירה בכמות נכבדת של Consoleים לכל הפחות, ראה הוזהרת, למרות זאת, אם אתה מכיר DOS ויש לך ידע ותפיסה במחשבים זה לא יהיה קשה מדי.

לסיכום: הנקודה היא שלא תצפה ליותר מדי, לא קלות ולא יופי ופעולה מושלמת על ההתחלה כי זה לא קל (אך מספק כשמצליחים) המלצתי - ראה את זה כאתגר, אתגר מהנה ומעניין.

בכל אופן שיהיה בהצלחה, :hat:

נ.ב. מנדרייק היא הקלה ביותר למתחילים לדעתי ולדעת רבים אחרים.

היא דיסרביושן מצויין.

כבר יצאה ביתא של 8.2 ובקרוב מאוד יוצא הסופי.

מה שכ"כ נחמד בה שאפשר (תמיד היה ולפי מה שהם טוענים תמיד יהיה) להוריד את ה ISO האחרון מיד כשיוצא, בקלות ובנוחות, בד"כ הרבה לפני שהוא מופיע רשמית על המדפים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...