כיפת ברזל כמנגנון נגד רקטות קיצרות טווח ? - עמוד 4 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כיפת ברזל כמנגנון נגד רקטות קיצרות טווח ?

david11

Recommended Posts

קראתי שיש אפשרות להכפיל את הכוח של מכ"ם אורן ירוק (זה שמאתר טילים בליסטים ומנחה את החץ אליהם) ובכך להפוך אותו לנשק אנרגיה, נגד טילים בליסטים. זה נשמע מעניין, ואני תוהה אם אפשר לעשות עם זה משהו נגד רקטות קאסם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 61
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

בולשיט אחרי בולשיט אחרי בולשיט אחרי בולשיט אחרי בולשיט אחרי בולשיט אחרי בולשיט

אתם כאן יכולים להתפלסף עד מחר ,אבל מה לעשות כל הניסויים והמחקרים שבוצעו מדגימים פעם אחר פעם בניסויים חוזרים ונשנים כנגד איומים רבים ומגוונים ובתנאים שונים ומשונים של גבהים ,מסלולים בליסטיים וזוויות פגיעה יעילות של כמעט 100 אחוז (ועניין מזג האוויר נופח מעבר לכל פרופורציות ,בסך הכול במזג האוויר ששורר בארץ ישנם מספר ימים בודדים שבהם היעילות נפגעת -ושימו לב שאני אומר ניפגעת ולא מיתבטלת ).

הפקטור של זמן המעוף במערכת ה-skyguard הוא זניח מפני שהמערכת מתופעלת למעשה בצורה אוטומטית באמצעות מחשב ומכ"ם . הראייה הכי טובה לכך היא שהייתה הצלחה מלאה ביירוט של פצ"מרים של מרגמות 52 מילימטר עם זמן מעוף אפסי .

ואם למישהו כאן יש בכלל איזה שהוא מושג על מה הוא מדבר אני אגיד ששיטת ההכוונה וההפעלה מזכירה את תותח הוולקן שמותקן על הסטילים כנגד טילי ים-ים מתקרבים .

ועכשיו לגבי הטענה שלך ש:" באחד הסוגים משתמשים בחומר נפץ מאולתר שאדיש במיוחד לחום, הלייזר לא מספיק להעלות אותו מעל לטמפ' הפיצוץ"

ידידי היקר זה אלמנטרי ,כדי לנטרל ראש קרבי אין שום צורך לאדות את המתכת שמקיפה את את חומר הנפץ וגם אין שום צורך בפיצוץ מרשים ומרהיב בשמיים (תרד לקרקע המציאות, מדובר בהשגת המטרה נטרול הראש הקרבי ולא בפירוטכניקה זולה עבור סרט הוליוודי ממוצע ).

מדובר בכימיה בסיסית ,קח איזה חומר נפץ שאתה רוצה החל מאבש"ח (אבק שריפה שחור ) דרך חומר נפץ מרסק כמו TNT וכלה בסמטקס C4

חמם אותם בטמפרטורה של אלפי מעלות ואתה תגרום לריאקציה כימית שבה יקרה אחד מהשניים :

או פיצוץ או שהחומרים הפעילים בחומר הנפץ "ישרפו לאיטם " ויפלטו עשן בכמות רבה .

אבל בשורה התחתונה הם יפסיקו להיות פעילים . גם אם שרידי הרקטה יפגעו בבניין לא תהיה להם הרבה יותר אפקט מאשר כמה פטישיי 10 קילו שנופלים מגובה רב.

כשהייתי בסדיר עשיתי אין ספור ניסויים עם פצ"מרים ורימונים של m-203 (תאורה +נפיץ )

כך שעם כל הצניעות ,נדמה לי שאני יודע על מה אני מדבר .

(יש לי תמונה של אחד מהניסויים ואם אני אמצא אותה אני אעלה אותה לפורום )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בולשיט אחרי בולשיט אחרי בולשיט אחרי בולשיט אחרי בולשיט אחרי בולשיט אחרי בולשיט בולשיט אחרי בולשיט אחרי בולשיט אחרי בולשיט אחרי בולשיט אחרי בולשיט אחרי בולשיט בולשיט אחרי בולשיט אחרי בולשיט אחרי בולשיט אחרי בולשיט אחרי בולשיט אחרי בולשיט בולשיט אחרי בולשיט אחרי בולשיט אחרי בולשיט אחרי בולשיט אחרי בולשיט אחרי בולשיט בולשיט אחרי בולשיט אחרי בולשיט אחרי בולשיט אחרי בולשיט אחרי בולשיט אחרי בולשיט בולשיט אחרי בולשיט אחרי בולשיט אחרי בולשיט אחרי בולשיט אחרי בולשיט אחרי בולשיט בולשיט אחרי בולשיט אחרי בולשיט אחרי בולשיט אחרי בולשיט אחרי בולשיט אחרי בולשיט בולשיט אחרי בולשיט אחרי בולשיט אחרי בולשיט אחרי בולשיט אחרי בולשיט אחרי בולשיט בולשיט אחרי בולשיט אחרי בולשיט אחרי בולשיט אחרי בולשיט אחרי בולשיט אחרי בולשיט בולשיט אחרי בולשיט אחרי בולשיט אחרי בולשיט אחרי בולשיט אחרי בולשיט אחרי בולשיט בולשיט אחרי בולשיט אחרי בולשיט אחרי בולשיט אחרי בולשיט אחרי בולשיט אחרי בולשיט בולשיט אחרי בולשיט אחרי בולשיט אחרי בולשיט אחרי בולשיט אחרי בולשיט אחרי בולשיט בולשיט אחרי בולשיט אחרי בולשיט אחרי בולשיט אחרי בולשיט אחרי בולשיט אחרי בולשיט בולשיט אחרי בולשיט אחרי בולשיט אחרי בולשיט אחרי בולשיט אחרי בולשיט אחרי בולשיט בולשיט אחרי בולשיט אחרי בולשיט אחרי בולשיט אחרי בולשיט אחרי בולשיט אחרי בולשיט בולשיט אחרי בולשיט אחרי בולשיט אחרי בולשיט אחרי בולשיט אחרי בולשיט אחרי בולשיט

ועכשיו לגבי הטענה שלך ש:" באחד הסוגים משתמשים בחומר נפץ מאולתר שאדיש במיוחד לחום, הלייזר לא מספיק להעלות אותו מעל לטמפ' הפיצוץ"

ידידי היקר זה אלמנטרי. חומר נפץ מאולתר, שדורש אנ' הרבה יותר גבוהה מחומר נפץ סטנדארטי כדי להתחיל את התגובה הכימית שלו ולייצור את הפיצוץ, לא מושפע מהלייזרים שקיימים היום.

קראתי שיש אפשרות להכפיל את הכוח של מכ"ם אורן ירוק (זה שמאתר טילים בליסטים ומנחה את החץ אליהם) ובכך להפוך אותו לנשק אנרגיה, נגד טילים בליסטים. זה נשמע מעניין, ואני תוהה אם אפשר לעשות עם זה משהו נגד רקטות קאסם.

זה לא נשמע מעניין בכלל!

עם כל הכבוד, אני לא מוכן לקבל דבר כזה שמבשל כל דבר שזז בטווח שלו.

ואני מדבר על ציפורים.

מצידי שישלחו 10 חצים שיורידו את הטיל ושלא יפגעו בציפור אחת.

מצד שני, מעניין מה יקרה עם יכוונו ותו לעבר הקרקע בכיוון של רצועת עזה ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שיואו איזה מאגניבים אתם עם הקטרל סי!!!!

הABL הוא לייזר כימי, אין לו כבלים או מתח... הלייזר מצב מוצק הכי חזק שהשיגו (כזה שפועל על חשמל כלומר) הוא כ80KW כאשר על בסיס אותה אפשר להגיע עד 120 KW (שזה כבר מספרים נורמליים ולא הכמה אלפים הבודדים שלייזרים מצב מוצק יכלו לעשות עד עכשיו)

אה ואורן ירוק כשנק אנרגיה לא כנגד טילים בלסטיים אלא כנגד אנשים. כבר עכשיו הוא לא עומד באף תקן קרינה שקיים, לא הייתי רוצה להיות נגד גירסאת הנשק שלו....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמות זניחה יחסית של אנרגיה שניתן לקבל בקלות מהמנועים של המטוס.

אם כבר בABL עסקנו, לאחרונה הריכבו את כל המערכת בתוך המטוס (עסק לא פשוט, יתכן שהייתה שגיאה איפה שקרtתי אבל יש 10 ק"מ של צנרת שרצה בתוך המטוס בשביל להפעיל את העסק) ובקרוב (יתכן שאפילו היה ואני לא מודע לעניין? הממ המידע בויקי קצת מוטעה) ניסוי טיסה עם המערכת בתוך המטוס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא התחיל!

לגבי הלייזר כימי- גם הוא דורש מקור אנרגייה לייצירת היפוך אוכלוסין, לא? (קצת חלש בזה... למדנו בעיקר על לייזרים מוצקים :P)

ברור שצריך להשקיע אנרגיה, כימי לא שונה מכל אחר במובן הזה, הסיבה היחידה למה מעדיפים לייזרים ממוליכים למחצה היא כיוון שהם קטנים בהרבה(מבחינת המכשיר עצמו), זה דיודה עם שם מפציץ... 8)

לייזר כימי זה פשוט מנורת ניאון יקרה, אותו עקרון מעבירים זרם חשמלי בגז מה "שמרגש" את האלקטרונים של המולקולות שלו, וכאשר האנרגיה הנוספת שהם קיבלו דועכת והם חוזרים למצב הנורמאלי שלהם הם פולטים פוטונים, כיוןן שכל המולקולות דועכות בדיוק באותו קצב לכן האור שנפלט הוא בפאזה אחידה והנה קיבלת ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה זה ההתבטאות הנובית הזו "מרגש"? O_o

זה מעורר או מערער (תלוי איפה האלקטרון נמצא בסוף התהליך של השקעת האנ'...) ;)

וזה לא סתם דיודה... זה דיודה מהונדסת קצת יותר בתחכום מרוב הדיודות הפשוטות, והחומרים (ותהליך הייצור) צריכים להיות כאלה שיווצר מהוד אופטי בשכבה הפולטת (בנוי בצורת סנדוויץ', כשהחלקים החיצוניים צריכים להיות מחזירי אור ביחס לחומר האמצעי...)

פשוט, אבל לא טרוויאלי כמו מעבד, לדוגמא (ולא, אני לא מתכוון לחדשים של ה45 או ה30 ומשו ננומטר וכו' שמשתמשים בחומרים ותהליכים מתקדמים הרבה יותר מהמעבדים הישנים...)

כמות זניחה יחסית של אנרגיה שניתן לקבל בקלות מהמנועים של המטוס.

אם כבר בABL עסקנו, לאחרונה הריכבו את כל המערכת בתוך המטוס (עסק לא פשוט, יתכן שהייתה שגיאה איפה שקרtתי אבל יש 10 ק"מ של צנרת שרצה בתוך המטוס בשביל להפעיל את העסק) ובקרוב (יתכן שאפילו היה ואני לא מודע לעניין? הממ המידע בויקי קצת מוטעה) ניסוי טיסה עם המערכת בתוך המטוס.

אפשר מקור עם קצת יותר פרטים? (ויקי בילבל לי את השכל :bash: מרוב שטויות)

זה אומנם יעיל, אבל קשה לי להאמין שהמנועים של המטוס מספיקים... אלא אם אוגרים את האנ' בקבלים גדולים ומעבירים לליזר כשהם נטענים במספיק אנ'... בגלל זה גם שאלתי כמה זמן יש לו בין יריות...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האנרגיה ממנועי ה 747 נועדה ליצור את התגובה בלבד

זו לא האנרגיה שאיתה הלייזר יורה, גם ה ABL הוא כימי.

תחשוב לרגע על 4 מנועי ה 747 לא כמנועים, אלא כדינמו ענק.

יש לך מושג כמה אנרגיה אפשר לקבל מהם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כיוןן שכל המולקולות דועכות בדיוק באותו קצב לכן האור שנפלט הוא בפאזה אחידה והנה קיבלת ...

אתה טועה ומטעה. קרן מקורה בכמה אטומים בודדים שעברו פליטה ספונטנית וגררו אחריהם תופעה שנקראת פליטה מאולצת. בפליטה מסוג זה פוטון פוגע באטום וגורם לו לפלוט עוד פוטון עם אותה פאזה, כיוון ואורך גל, והפוטון המקורי ממשיך בדרכו ו-2 הפוטונים כעת יגרמו לפליטה של 2 נוספים, ה-4 יגרמו... וכן הלאה.

ליצור מצב שיאפשר פליטה מאולצת הוא הרבה יותר מתוחכם מאשר להניח ש"כל המולקולות דועכות באותו קצב", להזכירך, אטומים ומולקולות במצב גזי בשפופרת ריק מתנהגים באופן הסתברותי להפליא. מה שעושים בשביל לאפשר מצב כזה הוא לגרום להם לעלות לרמה שלוקח זמן קצר מאוד לעלות אליה, שממנה לוקח זמן רב לרדת לרמה אחרת. כך תקבל מדגם בו רוב האטומים בכל רגע נתון נמצאים במצב מעורר ו"יציב".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האנרגיה היא רק בשביל להזרים את הגזים והנוזלים במערכת, התגובה מתרחשת מהשילוב של החומרים

אהאאא.... OK, עכשו הבנתי :)

רגע, אז אם התגובה נוצרת עם כזו אנרגייה, למה המערכת פשוט לא מתפוצצת? ???

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראית איזה גודל מכשירי הבקרה וההגנה שבכורים?

איפה ישימו כאלה דברים על המטוס (או אפילו משהו קרוב לזה... בכול זאת, נוצרת שם תגובה מאוד אנרגטית...)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...