שאלה כללית לגבי שוק הLCD - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה כללית לגבי שוק הLCD

רואי

Recommended Posts

שלום לכולם.

אני עוקב הרבה זמן אחרי הפורום הזה ולציין שהוא מקצועי ביותר.

מישהו יודע האם ומתי יעלם פאנל הTN מהעולם ויהפוך להיסטוריה?

מתי הפאנלים המובחרים שנמצאים היום במעט מאד מסכים יהפכו להיות הסטנדרט??

אני לדוגמא יש לי crt של מאג דגם נפוץ 786PF ועדיין לא ראיתי (לא באינטרנט, במציאות)

LCD שישתווה לאיכות שלו. מה לעשות קשה לי לעשות את המעבר לLCD כי לא מצאתי מסך

בסכום סביר (עד 1800) וגדול שישתווה אליו.

אז מה עתיד לקרות בשוק הזה??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פנל TN לא ייעלם, להיפך הוא משגשג גם ב-24", והוא עדיין דומיננטי בשוק העולמי במסכי מחשב. יצרנים אימצו את הטכנולוגיה הרקובה הזו על מנת למקסם רווחים במכירה המונית. לצערנו עדיין ייצור מטריצות IPS/VA לא מספיק זול על מנת שכל היצרנים יוכלו לוותר בו-זמנית על שיווק מטריצות TN.

אם אתה רוצה LCD שישווה בזוויות הצפייה הרחבות ל-CRT הפנל היחיד שיכול להתקרב לכך הוא IPS. ב-1800 ש"ח אין מסך כזה אלא מכ-2300 ש"ח עבור 2007FP (מבלי לקחת בחשבון פנל S-PVA במסגרת רולטת פנלים של בו, אבל אפשר לוודא את סוג הפנל ע"י בדיקה פשוטה של האות L עבור S- במספר הסידורי שבמדבקה). גם 200W6CS, Viewsonic VP930 יכולים לתת לך מענה סביר באיכות תמונה. 971P של יותר משובח מהם ומציע זוויות צפייה מצויינות עם S-PVA שלו יחסית לפנל P-MVA.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא שיש עיוותים בצבעים, אלא התבהרות שלהם, כי ב-S-PVA בעת שינוי ההתבוננות לזווית צפייה קיצונית עקומות הגאמא משתנות ביחד עם שינוי קל ביותר בניגודיות - מה שלא קורה ב-S-. למשתמש הביתי הרגיל כמונו זה לא כל כך משנה, מכיוון שגם בעת הזזות ראש קטנות הגוונים עדיין נשמרים בצורה נאה ב-S-PVA, שבשל כך הנו טוב מאוד גם לשימוש רב-תכליתי.

אחת הבעיות של S-PVA בנוסף להתבהרות הצבעים מזוויות צפייה קיצוניות עבור גרפיקאי מקצוען או מי שעוסק בתחום ההדמייה הרפואית (כגון רדיולוג) בעת טיפול בתמונות תלוי דיוק קריטי בצבעים היא שינוי בניגודיות בעת שאנו מביטים מהמרכז לצדדים מבלי להזיז את הראש - דבר שאינו קיים ב-S-. מסיבה זו ברוב המסכים שנועדו לתחום ההדמייה הרפואית, כגון בסידרת RadiForce של איזו קיים פנל .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא שיש עיוותים בצבעים, אלא התבהרות שלהם, כי ב-S-PVA בעת שינוי ההתבוננות לזווית צפייה קיצונית עקומות הגאמא משתנות ביחד עם שינוי קל ביותר בניגודיות - מה שלא קורה ב-S-. למשתמש הביתי הרגיל כמונו זה לא כל כך משנה, מכיוון שגם בעת הזזות ראש קטנות הגוונים עדיין נשמרים בצורה נאה ב-S-PVA, שבשל כך הנו טוב מאוד גם לשימוש רב-תכליתי.

נכון. כוונתי היא שב-S-PVA האפקט הזה הוא באמת זניח מאוד, לעומת VA ישנים יותר ששם הוא נראה בבירור, כבר בזוויות קטנות.

אחת הבעיות של S-PVA בנוסף להתבהרות הצבעים מזוויות צפייה קיצוניות עבור גרפיקאי מקצוען או מי שעוסק בתחום ההדמייה הרפואית (כגון רדיולוג) בעת טיפול בתמונות תלוי דיוק קריטי בצבעים היא שינוי בניגודיות בעת שאנו מביטים מהמרכז לצדדים מבלי להזיז את הראש - דבר שאינו קיים ב-S-. מסיבה זו ברוב המסכים שנועדו לתחום ההדמייה הרפואית, כגון בסידרת RadiForce של איזו קיים פנל .

התופעה ידועה כ"היבלעות של גוונים כהים במרכז המסך". זה בהחלט קיים ב-S-PVA (כמו בכל VA), אבל בד"כ לא שמים לב לזה, אלא אם כן אתה באמת עוסק בעבודה שבה הדיוק הוא קריטי.

אני אישית מעדיף S-, אבל יצא לי לראות S-PVA לאחרונה (ה-2407WFP המדובר) והוא ממש ממש טוב גם כן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...