איך אני שולט על המהירות של המאוורר? - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איך אני שולט על המהירות של המאוורר?

LastForOne

Recommended Posts

שלום,

כמו שאמרתי בהודעה הקודמת.. קניתי מאוורר חדש Cooling - Freezer 7 Pro

כתוב שטווח המהירויות של המאוורר הוא בין 300 - 2500 RPM

הורדתי SpeedFan ואני לא מצליח לשנות את המהירות של המאוורר.. היא נשארת על 659 סיבובים לדקה...

איך אני משנה אותה? יש משהו בBIOS שצריך לשנות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי, חיטטתי קצת בנבכי האינטרנט, וזה מה שמצאתי:

המסך שאתה מחפש בביוס זה System Hardware Monitor וזה נראה כך: http://www.viperlair.com/images/reviews/cpu_mobo/other/lga775/ecs915p/hmonitor_bg.jpg

באופציה לפני האחרונה, CPU SMART FAN CONTROL, פשוט סמן את DISABLED.

תעדכן אם זה עזר לך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הפונקציה הספציפית הזאת - בטוחה לחלוטין. לא קשור לאוברקלוקינג ולא למשהו שיכול להפיל את המחשב.

הפונקציה הזו סה"כ בוחרת אם אתה רוצה שהביוס ישלוט לך על מהירות המאווררים, ועד כמה אתה רוצה שהיא תשלוט (בד"כ יש שלושה סטינגז: סיילנט, פאוור ואופטימל - או משהו בסגנון הזה). כשתסמן את DISABLED, אתה בעצם אומר לביוס "לא תודה, המאווררים שלי מסתדרים יפה לבד, עזוב אותם בשקט". ואז הביוס לא יגביל את מהירות הסיבוב של המאוורר, והוא ינוע לפי מה שהוא מסוגל.

כמובן, אם יש על המאוורר עצמו איזהו מעגל בקרה על מהירות הסיבוב - זה כבר סיפור אחר. לדעתי שינוי האופציה הזאת בביוס תפתור לך את הבעיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דרך הביוס זה רק נותן לך את האפשרות לבטל את השליטה האוטומטית \הבקרה ,וכך כולם יעבדו על מקסימום מהירות =יותר רעש ,יותר שאיבת אבק ,

השאלה היא ,האם באמת יש צורך שהמאוור יפעל על מקסימום ?מה הטמפ של המעבד שלך ?

אני הצלחתי להגביר ולהנמיך את המאוור של ה OTES ועוד אחד שעל ה NB(גשר צפוני )דרך ה SPEED FAN .....אבל זה על שונה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ת'אמת, מנסיוני האישי, קונפיגורציית מחשב (כולל מהירות מאווררים) היא פחות עניין של היגיון כמו עניין של פטישיזם ושילובים שונים של מחלות נפש קליניות כאלה ואחרות. אני למשל, מציק לי אם יש לי מכשיר מסויים שמסוגל לעבוד בהספק מסויים אבל הוא נותן הרבה פחות ממה שהוא מסוגל. אצלי כל המאווררים על מקסימום, המחשב נשמע כאילו הוא מחמם מנועים להמראה, וכל זה בגלל הסיבות שפירטתי מקודם.

הוא רוצה שהמאוורר יעבוד לו על הכי מהר - אני מבין אותו. למי איכפת באיזו טמפרטורה המעבד? ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...