הפעלת תוכנית חלופית של משרד החיונך עקב שביתת מורים? - עמוד 2 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הפעלת תוכנית חלופית של משרד החיונך עקב שביתת מורים?

MasterDK

Recommended Posts

חלק מכם ממש אסטרונאוטים.

אישתי מורה, ובתאוריה יש לה 24 שעות שבועיות....הקשר בין זה לבין המציאות לא ממש קיים. היא עובדת הרבה הרבה יותר מזה...זה שעות של עבודה בבית, ביקורי בית אצל התלמידים, טלפונים כל הערב, מערכי שיעור, הכנות, השקעה בבי"הס עצמו (לא הולכים הביתה ב13:00), ריצות ומה לא.... רק בסביבות 21:00-22:00 היא מסיימת עם הכל...ובסוף? איזה כיף, 3200-3500 שקל...

אז תפסיקו לדבר שטויות כאילו אתם באמת יודעים משהו בנושא ותחזרו לעשות שיעורי בית.... ילדים זבי חוטם שכמותכם. היום אפילו כוח לא נשאר למורה...כל דבר אמא ואבא קופצים להגן על הילד ה"תמים והמסכן שלא עשה כלום" שלהם...בימים עברו היו מעלים ילדים כאלה על טיל והורים לא פצו פה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 35
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

בחור, אתה חי בסרט.

מורים לא מקבילם משכורת עבור בדיקת מבחנים ועבודות, ימי הורים, ישיבות ציונים, הכנת טקסים ועוד עוד..

נעבור אחד אחד:

יום הורים - פעם בשלושה - ארבעה חודשים הם צריכים לשבת בחדר המורים עם כוס קפה ולחכות לאיזה הורה שירצה לדבר איתם.

ישיבות ציונים - פעם במספר חודשים. יושבים בחדר המורים עם מזגן ועוגה ומדברים על כל תלמיד.

הכנת טקסים - פעם בחצי שנה במקרה הרע. עושים הכנות במהלך יום העבודה. בדרך כלל יש מורה אחראית על הבולשיט הזה.

בדיקת מבחנים ועבודות - אוי, נשבר ליבי. כאילו אנשים אחרים לא עובדים בבית. גם ההורים שלי עוברים על מסמכים בערב ורוצה לשמוע משהו? אף אחד לא משלם להם על זה.

ואיזה השכלה יש לך? בוא נשמע.

הבורות פה מדהימה אותי.

מה הקשר? תוציא את הראש מהחלון. רק בהייטק מתחילים עם משכורת עסיסית ורכב צמוד. רוב האקדמאים קורעים את התחת שנים בשביל אותם 4 - 5 אלף ברוטו בחודש. הצגת מורים כקורבנות לא נכונה ונותנת לגיטימציה לשביתות אינסופיות.

[br]פורסם בתאריך: 17.10.2007 בשעה 07:32:34

מלבד לעובדה שמדובר בעבודה קשה מאד, הנה קצת על שעות העבודה שלהם:

גם אני עבדתי קשה מאד. רוצה לשמוע על שעות העבודה שלי:

א. מתעוררים ב-6 בבוקר.

ב. עולים על הסעה לעבודה ב-7 בבוקר.

ג. מגיעים לעבודה ב7:30 ומתחילים לעבוד.

קורעים את התחת עד 12 בשביל חצי שעה אוכל ומנוחה לא בתשלום. (חוקי, אגב)

ד. חוזרים לקרוע את התחת בסחיבת מוצרים, , אריזה, סידור, ספירה.

ה. חוזרים לבית בשעה 18:00 עייפים, מסריחים ועם רגליים משותקות.

וכל זה בשביל 5.5 ברוטו בחודש. כיף, נכון? אז לא, לא כיף. אבל זאת המציאות. במשק יש מאות אלפי עובדים שקורעים את התחת פי כמה וכמה מאותם מורים ולא נהנים מרבע מהטבות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה הקשר קפה ועוגה?! שיביאו להם קונדיטוריה שלמה עם טייק אוואי הביתה בחינם! אז מה?! זה עדיין עבודה :kopfpatsch:

אני לא מכיר הרבה מקצועות שבהן אתה לוקח את העבודה הביתה ללפחות שעתיים ביום, יש לך דוגמאות?

ודרך אגב, תאמר לי בבקשה איזו השכלה ומה היית צריך ללמוד כדי להיות בעבודה שלך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אח אח אחחחחחחחחח! יולי תמיר תעשי לי ילד!!

מי יתן והתכנית תכנס לפועל, תוציא את ציבור ההורים והתלמידים מהפחד של דרישות המורים ותכניס קצת פרספקטיבה ביחס אליהן.

לאחר מכן(נגיד חודש-חודשיים ללא שכר לנבלות יהיה מצויין) כל מורה שיבקש לחזור ללמד יידרש לחתום על הסכם להקפאת זכותו לשבות לשנה-שנתיים ככה ללא קשר לארגון אליו הוא שייך, אי-קבלת פיצויים על הזמן בו שבת והורדת שכר של נגיד 20%(כן מר מנוול - אתה לא באמת בודק מבחנים או שם ^*& על השכלתו של זה שיושב מולך) למשך 4-5 שנים. :P

תופסק תחושת הכוח המדומה וה-הו-כה לא ברור מאיפה לעזאזל הם קיבלו אותה אולי כל השעות של גניזת קופת המדינה בראש מורם ורגליים שלובות הביא אותם לכך - לאלתר!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

CHYMES ,תעשה טובה, אתה כולה פועל שחור, ולא עובד במסגרת התואר ראשון או השני שלך! צא מזה! לא מתאים לך? תשקיע במקצוע, תלמד איזה 4 שנים ותעבוד בעבודה נוחה יותר עם שכר גבוה יותר.

וכשאתה מגיע הביתה, זהו, נגמרה העבודה ואתה לא צריך לשמוע מזה עד למחרת (כמו אצלי) אבל למורים זה לא ככה....ממשיכים בבית עוד הרבה.

אם היו טורחים להעלות את שכר המורים ובמקביל את תנאי הקבלה ללימודי הוראה היו באים אנשים ברמה יותר גבוהה למקצוע וכולנו היינו מרויחים מזה. אבל לא, פה זה הפוך ולא פלא שיש הרבה מורים שפשוט לא מתאימים למקצוע.

ואם היה לך (שוב פעם) מושג לגבי ההכנות ליום הורים, היית שותק כמו דג. תפסיק לדבר שטויות כבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

CHYMES ,תעשה טובה, אתה כולה פועל שחור, ולא עובד במסגרת התואר ראשון או השני שלך! צא מזה! לא מתאים לך? תשקיע במקצוע, תלמד איזה 4 שנים ותעבוד בעבודה נוחה יותר עם שכר גבוה יותר.

ואם היה לך (שוב פעם) מושג לגבי ההכנות ליום הורים, היית שותק כמו דג. תפסיק לדבר שטויות כבר.

כן, ידוע - אין זכות דיבור עבור אנשים חסרי השכלה אקדמית - המורה שלך לאזרחות כנראה לימדה אותך את זה

אותה מורה לאזרחות, ראוי לציין, בעלת השכלה אקדמית עשירה של סמינר הקיבוצים בה התמחתה באכילת סנדוויצ'ים מוזלים עוד לפני התנסותה עם אכילת עוגות פנסי-מתקדמות. עוד בתכנית: דיכוי פוטנציאל 101, איך לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה, נושאים מתקדמים בהשמדת דימיון וסקרנות(שנחשבו עד לא מזמן לכוחות הכי חזקים בטבע - או כמו שבסמינר הקיבוצים אומרים 'פפפפפפפפפ') וכמובן - הלנת שכר 2.

הלכתי להבחן ברשתות II, אני אגש בידיעה שהצלחתי להמלט מהמערכת החורקת בשן ועין. לפחות הציונים טובים... :screwy:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה שם לב שאתה מדבר רק שטויות, נכון?

אני את הלימודים שלי סיימתי ב95, אני עצמאי וגם אני קורע את התחת למחייתי, אז את ה"כן, ידוע - אין זכות דיבור עבור אנשים חסרי השכלה אקדמית - המורה שלך לאזרחות כנראה לימדה אותך את זה" תשמור לחברים שלך ולטפשים שמקשיבים לשטויות שלך...או קיי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יחלק את הפתרון שלי לשני חלקים(או יותר) .(חברה מאוד קרובה שלי מורה)

1)איכות המורים נמוכה ...שזה קשר ישיר לרמת השכר במשק המורים הטובים לא נישארים במערכת !הטובים מקבלים יותר סיפוק בלימוד פרטי או במוסדות .

2) הרי ידוע שיש חוסר במורים חדשים למערכת.

3) אני הבנתי שרוב הקצבה הכספית הולכת למנהלים ולא למורים כל השכבה העליונה (מנהלים של מנהלים למנהלים) צריך למחוק!

4)משהו אמר 5 מליון יומי זה מספיק כדי לפצל לכל המורים ...שכר מורים ל שנה הוא הרבה יותר מ 5מליון כל המערכת השמנה הזה לא מכילה רק מורים !

5) 5 מליון שקל זה זול מאוד !!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה הקשר קפה ועוגה?! שיביאו להם קונדיטוריה שלמה עם טייק אוואי הביתה בחינם! אז מה?! זה עדיין עבודה :kopfpatsch:

אני לא מכיר הרבה מקצועות שבהן אתה לוקח את העבודה הביתה ללפחות שעתיים ביום, יש לך דוגמאות?

ודרך אגב, תאמר לי בבקשה איזו השכלה ומה היית צריך ללמוד כדי להיות בעבודה שלך?

אבא שלי עצמאי. בערב הוא צריך לחשב משכורות של עובדים, מיסים, ביטוח לאומי, הזמנות, עובר על תוכניות של פרוייקטים. זו לא עבודה בשבילך? לא חסר אנשים שלוקחים את העבודה לבית, אבל רק את המורים מציגים כקורבנות.

נעבור על מספר מקצועות אקדמאים:

עורך דין - 4 שנות לימוד קשות ותחרותיות באחת האוניברסיטאות. שכר התחלתי: 4,000 ברוטו בחודש. השכר בהתמחות. אם עורך דין לא צובר לקוחות הוא בבעיה רצינית.

רואה חשבון - 4 שנות לימוד קשות באוניברסיטאות. אחר כך שנתיים התמחות במטרה לקבל רישיון. שכר התחלתי: 5,000 ברוטו בחודש. אחרי מספר שנים השכר לא משתפר מי יודע מה ורק רואה חשבון עצמאי יכול להרוויח יותר.

כלכלן - כמו רואה חשבון רק בלי התמחות ובלי אפשרות לפתוח משרד.

רופא - 7 שנות לימוד מאד קשות. אחר כך מספר שנות התמחות בשביל 5,000 ברוטו בחודש.

להמשיך? לא חסר אקדמאים שלמדו קשה, עובדים קשה ומרוויחים מעט, אבל רק את המורים מציגים כקורבנות אומללים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל המקצועות שציינת לא מתאימים בכלל, אתה יודע למה? כי לאחר זמן וותק במקצוע המשכורת עולה בד"כ פלאים (רופאים, עורכי דין, כלכלנים).

משקיעים הרבה במקצועות אלו ובסוף גם קוצרים הרבה. שני חברי משפחה שלי רופאים, עד גיל 45 הם היו עבדים! אבל מאז הם חיים ברמה מאוד מאוד גבוהה. אין ספק שהדרך קשה מאוד אבל יש תגמול בסוף. בהוראה אין, גם אחרי ותק של 20-30 שנה! זה מה שאתה לא מבין.

ותסלח לי, אבא שלך עצמאי (כמוני) ויש מחיר שמשלמים על זה שאין לך בוס מעל הראש...מחיר כבד! זה לעבוד בשעות מטורפות, זה להיות בדאגה מתמדת לעסק שלך...אין מה לעשות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

להגיד שכל אותם בעלי מקצוע מרוויחים משכורת עסיסית אחרי מספר שנות וותק זה כמו להגיד שכל המורים מרוויחים 3,000 ברוטו במשך הכל הקריירה. מדובר בדברים לא נכונים בעליל. אולי קיים פונטנציאל לשכר יותר גבוה באותם מקצועות, אבל זה לא אומר שכל מי שעורך דין או רופא או כלכלן יהפוך למיליונר. לא חסר עורכי דין/כלכלנים/רופאים שמרוויחים מעט, בדיוק כמו שיש מורים רבים שעושים כסף שחור במתן שיעורים פרטים או העברת קורסים או שילוב של מקצוע נוסף כמו מורה לנהיגה ביחד עם המקצוע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"בדיוק כמו שיש מורים רבים שעושים כסף שחור במתן שיעורים פרטים או העברת קורסים או שילוב של מקצוע נוסף כמו מורה לנהיגה ביחד עם המקצוע."

אתה יורה לעצמך ברגל... זו עבודה שניה! יש לך טענות כלפי זה זהאדם לא מרוויח מספיק ולוקח עוד עבודה? ושוב, אישתי גם מרכזת פנימיית יום בביה"ס כי אין מספיק כסף רק מההוראה (היא מחנכת), אז אתה מאשים אותה שהיא עובדת בעוד עבודה בשביל השלמת הכנסה? הזוי!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תגיד, Chymes, אם העבודה שלך כל כך קשה, ולמורים יש עבודה כל כך קלה, למה שלא תלך להיות מורה?

כי אני לא יודע לעמוד מול קהל. אין לי מספיק "נוכחות" כדי שאנשים יקשיבו ויתייחסו לדברי. אני מעדיף עבודה משרדית שקטה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...