חומר רדיואקטיבי נגנב אל רמאללה - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חומר רדיואקטיבי נגנב אל רמאללה

Ewingum

Recommended Posts

מתוך וואלה:

המשרד לאיכות הסביבה מתריע כי מכשיר שיש בתוכו מקור של קרינה רדיואקטיבית נעלם מתוך כלי רכב שנגנב אתמול באזור שוהם. כלי הרכב, מסוג רנו קונגו בצבע לבן, נמצא אתמול מפורק ברמאללה, כאשר המכשיר המסוכן נעלם ממנו. תיאור המכשיר: מלבני, באורך של כ-50 ס"מ ובמרכזו מלבן מתכת בצבע צהוב. כל המוצא את המכשיר מתבקש להודיע מיד למשטרה

הכתבה המקורית

השאלה היא בין השאר איזה מתכת רדיואקטיבית היא בצבע צהוב? לכל הכימאים בינינו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סתם עושים מזה סיפור.

אם זה היה באמת מסוכן זה היה שמור הרבה יותר.

כל מי שעושה CAT scan בבית חולים בולע קצת חומר רדיואקטיבי.

לא כל מה שרדיואקטיבי מייד הופך להיות פצצה גרעינית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמע, קח את המכשיר הזה תערבב אותו עם 150 ק"ג של חומר נפץ וחתיכות מתכת ויש לך אחלה פיגוע עם נשורת רדיואקטיבית!

מה זה משנה כמות החומר כל עוד הוא עלול להוות פגיעה (רמאללה הלווו) הוא מאוד מסוכן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כדי להכין פצצה גרעינית קטנה (הירושימה) לא צריך יותר מ12- ק"ג אורניום, אבל גם כמות כזו לא נמצאת בתוך המכשיר.

קישקוש. בתוך המכשיר הזה יש איזה פולט קרינת בטא או אלפא מאוד חלש. אי אפשר לעשות עם זה כלום מיוחד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עכשיו לשאלת המליון דולר:

אם זה מגיע לידיים הלא נכונות, הידיים האלה יכולות לעשות משהו עם המכשיר הזה? או שיש להם רק חתיכת מתכת שלא עושה כלום?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא אמרתי שיש שם יותר מכמה גרמים של אורניום או חומר פולט קרינה אחר.

אין שם אורניום ואני יכול להבטיח לך. אני גם לא אומר שהמכשיר בטוח אבל אין הרבה מה לעשות איתו. עובדה שהוא היה בתוך איזה ולא מאובטח. זה עדיין מחדל שהמכשיר נגנב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתם שואלים אותי הקרינה שנפלטת מהמכשיר הזה היא בטח קרינת בטא או אלפה, אלו הם קרינות חלשות ביותר...

קרינת הבטא יכולה לגרום לכוויות בעור רק אם מתקרבים למרחק בטווח ממש קרוב (נגיעה למשל), ובקשר לאלפא, את הקרינה הזאת

יכול לחסום טישו שאיתו מנגבים את האף (ברצינות)....(מקווה שלא התבלבלתי בתיאורים בין 2 הקרינות)

בכל אופן בקרינת אלפא (מקווה שאני צודק וזוהי לא בטא, אני תמיד מתבלבל) משתמשים אפילו בגלאי עשן...

הקרינה המסוכנת באמת היא קרינת גמא, שהטווח שלה הוא אלפי קילומטרים וזוהי קרינה אלקטרומגנטית, אין לה

מסה ולכן הטווח שלא גדול מאוד, זוהי הקרינה שנפלטת מפצצות גרעיניות !

ואני יכול להבטיח לכם שהדבר הזה לא פולט גמה אחרת זה היה שמור במקום מאובטח ביותר ולא סתם באיזה אוטו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתם שואלים אותי הקרינה שנפלטת מהמכשיר הזה היא בטח קרינת בטא או אלפה, אלו הם קרינות חלשות ביותר...

קרינת הבטא יכולה לגרום לכוויות בעור רק אם מתקרבים למרחק בטווח ממש קרוב (נגיעה למשל), ובקשר לאלפא, את הקרינה הזאת

יכול לחסום טישו שאיתו מנגבים את האף (ברצינות)....(מקווה שלא התבלבלתי בתיאורים בין 2 הקרינות)

בכל אופן בקרינת אלפא (מקווה שאני צודק וזוהי לא בטא, אני תמיד מתבלבל) משתמשים אפילו בגלאי עשן...

הקרינה המסוכנת באמת היא קרינת גמא, שהטווח שלה הוא אלפי קילומטרים וזוהי קרינה אלקטרומגנטית, אין לה

מסה ולכן הטווח שלא גדול מאוד, זוהי הקרינה שנפלטת מפצצות גרעיניות !

ואני יכול להבטיח לכם שהדבר הזה לא פולט גמה אחרת זה היה שמור במקום מאובטח ביותר ולא סתם באיזה אוטו.

כזה גיבוב של שטויות לא שמעתי הרבה זמן. מקור רדיואקטיבי לא נמדד רק בסוג הקרינה אותו הוא פולט אלא גם באקטיביות שלו. זה נכון גלאי עשן עובד על רעיון של קרינת אלפא אך גם קרינת אלפא גורמת לנזק ביולוגי גדול בגוף. ישנן הרבה ריאקציות של גמא שהן אינן מזיקות. כמו שכבר אמרתי הכל תלוי באקטיביות (כלומר כמה חלקיקים מתפרקים ליח' זמן).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...