תפסנית 1/4 לדרמל ? - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תפסנית 1/4 לדרמל ?

OR22

Recommended Posts

אהלן !

יש לי שאלות בקשר לדרמל (ולפי חיפוש עושה רושם שפה זה פורום דרמל :lol: )

אז ככה אני רוצה לקנות דרמל (לא משנה כרגע חברה ) השאלה שלי האם אפשר להרכיב תפסנית 1/4 לדרמל גם לזיופים למינהם ?

אני יודע שהכלי שהכי יתאים לי זה המשחזת ציר פנאטומית אז קניתי כזאת אבל רבאק יש לה צריכת אוויר של 300+ ליטר לדקה :bash:

לכל השואלים למינהם למה דרוש לי תפסנית יחסית גדולה , אז אני ממש רחוק מכל מה שקשור למודינג ככה שדיסקים קטנים מאוד ונירות לטש בגודל אצבע זה לא זה .

תודה לעוזרים .

אור

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה אני יודע יש תופסניות בגדלים שונים ... אבל 1/4 זה נשמע כמו כל הפוטר של הדרמל

בעיקרון דרמל זה כלי של רופא שיניים הוא לעבודות קטנות ועדינות

אם יש לך לחתוך 2 מטר אז בלי לחשוב הולכים על JIGSAW

כי אחרת תשרוף מלא דיסקיות והידיים שלך יפלו

והכי חשוב זה שדרמל לא יסחוב ראשים גדולים

כך שהייתי במקומך משקיע בקומפרסור טוב..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קומפרסור טוב יש לי , אבל קומפרסור שדוחס 300 + ליטר זה מעל ומעבר ויגרום לקומפרסור להתפחלץ , JIGSAW וכל החרטאות גם יש לי , לא מתאים למשימה , תאמין לי יש לי קצת ניסיון ואני יודע מה אני מחפש ..

תפסנית 1/4 היא לא כזאת גדולה והיא נדרשת מסיבה מסוימת ולא רק לחיתוך , שיוף של מקומות עדינים אחרי ריתוך על פח לדומה .

אגב למען הסר ספק יש תפסנית 1/4 לדרמל ולדיקו מוכרים אותה השאלה האם היא מתאימה גם לכלים אחרים דוגמת יונדאי וולף ...

מצד שני אני יכול ללכת על ציר גמיש למקדחה או למשחזת שולחן הבעיה שאני לא יודע אם המהירות סיבוב מתאימה לי ..

אור

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צר לי לבאס אותך, אבל הדרמל ה"רגיל" בא עם המפרט הבא

1/8" - 1/32"

כלומר, מ0.8 MM ועד 3.2 MM

אבל

יש דרמל מולטי פרו מקצועי, - דגם 7360, שהוא בעל מנוע עם עוצמה כפולה (250W )

והוא בעצם מתקן על סטנד, וציר גמיש ארוך מאוד (113 CM )

הידית שלו יכולה להכיל ביטים מ 2.4 MM ועד 6.4 MM, יש אפשרות לקנות אותו עם ידית נוחה יותר לאחיזה, אבל תאלץ להסתפק ב3.2 MM..

החלטה שלך

אגב, אם תגדיר את הדרישות שלך - אולי נוכל לעזור ולכוון אותך לכלי ספציפי יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדרישות שלי הם מהפשוטות, אני יודע מה אני מחפש ..

אני צריך כלי שיוכל לפתוח את התפסנית שלו עד 1/4 זה בשביל להכניס לו דיסק חיתוך 3 אינץ , נירות שיוף 1,2,3 אינץ ועוד ...

כולם באים עם ציר 1/4 ולכן אני צריך כלי עם תפסנית כזו ..

אגב ידוע לך האם אפשר להכניס גם על הכלים הפשוטים את התפסנית של ה 7360 ?

או להבדיל למישהו ידוע מה המחיר של ה 7360 ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אממ

1/4" זה ממש גבולי בדרמל ה"מקצועי"

אני לא יודע אם זהו סיכון שכדאי לקחת.

בכל אופן, יש לך 2 אפשרויות לדעתי

1.ציר גמיש למקדחה (אני לא מאמין בזה, אלא בכלים ייעודיים )

2.יש כלי שהוא קצת יותר גדול מדרמל, ואפשר להסב אותו לרוטר ולעוד שימושים רבים אחרים - משחזת ציר

?id=2296

ודוג' לאחד עם גיר

?id=2301

לשיקולך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את הכלי הראשון כבר ראיתי לא מתאים לי בשום פנים ואופן , אני צריך כלי יחסית קטן גם השני לא כל כך מתאים למשימות.

ביררתי היום על קומפרסור שיוכל לתת 360 ליטר לדקה , בשביל שיהיה אפשר לעבוד באופן נורמאלי המחיר הוא בסביבות ה 1400 לקטנים , והגדולים עם מיכל גדול (מה שעדיף ) כבר דורשים תלת פאזה והמחיר שלהם מגרד את ה 4000 .

שניהם לא אופצייה כרגע , גם אם אני יביא את הקטן (מיכל 25 ליטר ) הוא יעבוד כמעט באופן קבוע בשביל לספק את הכלי והסוף יהיה המון תקלות .. מה שגם עוד קומפרסר עכשיו לא מתאים לי .

לא יודע אם כדאי לי ללכת מחר להביא דרמל מכל סוג וכבר לקמבן משהו או לקנות ציר גמיש למקדחה אבל זה לא אופייה טובה (מהירות סיבוב נמוכה )

אני עובד עצות כרגע ...

אור

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה לא מוכן להשקיע בקומפרסור נוסף, אני לא חושב שיש עוד כלי מלבד המשחזת שיוכל לתת לך מענה..

אם יש לך במקום מע' של צנורות לחץ אוויר, אולי תוכל לחבר לקו קומפרסור נוסף, כך שהם יעבדו במקביל ואולי יוכלו לבנות לך את הלחץ הדרוש להפעלת הכלי

אני עובד המון עם לחץ אוויר, וקשה לי לשמוע שקומפרסור אחד לא מחזיק כלי אחד, בעוד שאצלנו אנחנו עובדים עם כמה מכשירים על אותו קו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קומפרסור קטן כדוגמת ה 25 ליטר יצטרך לפעול המון בגלל המיכל הקטן שנגמר מהר מאוד , הקומפרסור שיש לי עכשיו מוציא 200 ליטר לדקה ובגלל זה לא מתאים למשחזת על אוויר .

המשחזת ציר שהבאתה כמו שאמרתי כבר ראיתי וזה ממש לא מה שאני צריך .

אני ישאל שאלה אחרת , עד כמה הדרמל הרגיל חזק , עד איזה עובי מתכת הוא יכול לחתוך ?

מצד אחד הוא מאוד טוב לי כי אם אני מרתך במקומות שאחרי זה אין גישה להבריש או לשייף עם הדיסק אז צריך כלי קטן וקומפקטי ואלה אביזרים שיש לדרמל .

אגב תודה רבה על העזרה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שהדרמל עדין בשביל הפעולות שאתה מתאר

בכל מקרה, איך אתה רוצה לחתוך? בעזרת דיסק? כרסם?

בוא נגיד, שחיתוך עם דיסק , בפלטה של 2 MM - זה יהיה קשה מאוד, וארוך, ובנוסף לא כלכלי עבור מס' הדיסקים שתזדקק לרכוש

כרסם HSS, או אפילו וידיה אולי יהיו טובים עבור חיתוך (שוב - איטי), והם יכולים גם להוריד "שאריות" מהריתוכים, כדי שהם יהיו נקיים ויפים.

החיסרון שהם יקרים, ואם הם ישברו - פשוט חבל..

תגדיר בדיוק מה אתה רוצה לעשות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מגדיר ומגדיר אתה לא מקשיב ;)

כבר אמרתי שיופים וחיתוכים למינהם , אתה רוצה שאני יגדיר למשהו ספציפי ? אני לא יכול זה עבודות שמשתנות היום אני צריך לחתוך פח בעובי 2 ממ ומחר ככה ומשתנה ..

טוב הכלי הזה לא מתאים עבורי אם הוא מתקשה לחתוך 2 ממ מה גם שבאמת המחירים של האביזרים הוא לא להיט ככה שזה באמת לא משתלם .

תודה רבה לך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את הדרמל התכוונתי לקנות רק לעבודות עדינות ...

חיתוכים עושים עם מסור שורף או סרט ושיופים עם הדיסק, את הדרמל רציתי לעבודות יותר עדינות ..

ולשיופים - במשחזת הפניאומטית שלך?

כמו שאמרתי הקומפרסור לא מצליח לסחוב אותה אגב החזרתי את הכלי , אין לי מה לעשות איתו בתור עציץ .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...