שווה עדיין לשדרג מעבד בתצורה (Socket) 754? - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שווה עדיין לשדרג מעבד בתצורה (Socket) 754?

jackofalltrades

Recommended Posts

המחשב שלי דיי ישן כבר אבל הוא בהחלט עומד בגבורה בכל המשימות שאני מציב בפניו, וזה כולל משחקים (רוב הזמן עם הקרבה מוחלטת של האיכות לטובת ביצועים מינימאליים). אין לי יותר מדיי נסיון עם מעבדים כנגד כרטיסי מסך אבל אני דיי בטוח שהמעבד שלי חלש *משמעותית* בהשוואה לכרטיס המסך (X1600pro, במשחקים מסויימים אני מקבל מקסימום FPS אבל לפעמים כשיש המון טקסטורות, זה יורד ל20% מהמקסימום, כמעט ואין ירידה בביצועים במעבר בין רזולוציות, רק בגבוהות ביותר). ניתן עדיין למצוא מעבד בתצורה הזאת (AMD 754) במחיר סביר?

* חיפוש קצר בזאפ העלה מעבד פוטנציאלי מעניין במחיר חשוד מעט - 64 3200+ (2.2ghz, 512 cache) במחיר 280 ש"ח, האם זה יהווה שיפור משמעותי לעומת המעבד הנוכחי שלי (Sempron 2600+, 1.6ghz, 128 cache)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה המחיר חשוד? מעבד 3800 X2 עולה היום 100 שקל יותר מזה..

בעקרון זה יתן שיפור די משמעותי מהסמפרון.. אני פשוט לא חושב ש280 שקל שווים את המעבד הזה.. (אם הוא בכלל קיים אצלהם במלאי)

אני חושב שעדיף שתחפש יד שניה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי שווה מאוד זה מעבדים נדירים כיום וזה יהווה שיפור משמעותי מהסמפרון שיש לך...דרך אגב הכרטיס מסך זה AGP לא? אני לא חושב שיש PCI-E לסוקט 754

מסכים. שידרוג משמעותי, ובמחיר זול.

אבל אם יש לך מעט ובכל מקרה אתה חושב לקנות גם , אולי כבר כדאי לחשוב להחליף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי שווה מאוד זה נדירים כיום וזה יהווה שיפור משמעותי מהסמפרון שיש לך...דרך אגב הכרטיס מסך זה AGP לא? אני לא חושב שיש PCI-E לסוקט 754

לא רק שיש

אלא לי בעצמי יש לוח כזה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צודק בקשר לאפיק של כרטיס המסך, זה ה-AGP הישן אבל המחשב גם דיי ישן...

בחנות הספציפית ההיא (Goldtop) מצאתי שני מעבדים:

שניהם 64, הראשון 3000+ (Venice, 2ghz) והשני 3200+ (Newcastle, 2.2ghz) הראשון שנראה כאילו הוא ישן יותר הוא בעצם החדש והטוב יותר מבין השניים (לכן יקר יותר) אם אני לא טועה? אני בטוח אקנה את אחד משניהם ואני רוצה להיות בטוח שאני קונה את הטוב מביניהם...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צודק בקשר לאפיק של כרטיס המסך, זה ה-AGP הישן אבל המחשב גם דיי ישן...

בחנות הספציפית ההיא (Goldtop) מצאתי שני מעבדים:

שניהם 64, הראשון 3000+ (Venice, 2ghz) והשני 3200+ (Newcastle, 2.2ghz) הראשון שנראה כאילו הוא ישן יותר הוא בעצם החדש והטוב יותר מבין השניים (לכן יקר יותר) אם אני לא טועה? אני בטוח אקנה את אחד משניהם ואני רוצה להיות בטוח שאני קונה את הטוב מביניהם...

הראשון יהיה קריר יותר, השני יהיה טיפה יותר מהיר.

ניסית לבצע למעבד הנוכחי במקום להשכיב כסף במערכת מתה פחות או יותר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי מה שזכור לי היה לי לוח של GA-K8N51GMF לסוקט 754 עם PCI EXPRESS וציפ של NFORCE 410, עם מעבד SEMPRON 2800+, עכשיו הוא היה בתדר זהה לשלך 1.6GHZ בעל ליבת PALMERO ועשיתי לו OC ל2.4GHZ בקלי קלות והיה אפשר להמשיך אילולו הלוח היה מאפשר, מה שאני ממליץ זה לנסות לעשות עוד OC למעבד אבל לקנות חדש ולהשקיע בסוקט שמת כבר זה ממש לא שווה, תחסוך לAM2 או לLGA 775 של .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי אני לא מחפש במקום הנכון אבל לא מצאתי (לא בביוס ולא בתוכנה EastTune של ג'יגהבייט) אפשרות להמהיר *רק* את המעבד, אלא את ה-FSB ואני לא מאוד מרוצה מהעובדה שהזכרון יעבוד במהירות גבוהה פי כמה וכמה ממה שהוא אמור לעבוד (500mhz עם של המעבד לשני ג'יגה) :s07:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://www.gigabyte.com.tw/Support/Motherboard/Manual_DownloadFile.aspx?FileType=Manual&FileID=16337

האפשרויות של הביוס דיי מוגבלות אבל מצאתי שאם אני לוחץ CTRL+F1 זה מראה לי גם כמה אפשרויות נסתרות (שאת רובן לא מצאתי אפילו בגוגל מה המשמעות שלהן) ובשום מקום לא מצאתי שום דבר שירמוז על מכפלת זכרון. ישנה שם אפשרות דיי מוזרה לקבוע את התדר המקסימאלי של הזכרון ("virtual limit to speed") אבל כשאני בודק בתוכנה שמראה מהירויות אני רואה מהירות של 225 מגה הרץ לאחר כאשר שמתי הגבלה של 200 מגה הרץ, וזה קורה בכל תוכנה שניסיתי :kopfpatsch:

חלק מהאפשרויות החדשות הבלתי מוסברות בביוס:

1T/2T Dram Timings

M1689 HTT TriState

M1689 Gated Ckock (ממה שמצאתי באינטרנט זה גורם לגשר הדרומי לפעול בתדר משלו בלי להתחבר בFSB אבל הבנתי גם שאין לצ'יפסט הזה גשר דרומי??)

ULi HPET

PCI/14M/USB CLK PowerDown

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...