יותר מדי זיכרון בשימוש - Windows - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

יותר מדי זיכרון בשימוש

Boomer

Recommended Posts

יש לי 768mb 2100, WIN XP וכשלא קורה כלום, בדסקטופ, 200mb מזה בשימוש!!!

זה כמו שישאר לי 50mb פנוי עם 256mb אבל כשהיה לי 256mb היה לי בין 100 ל-180 פנוי, ככה שמקסימום 150 היה בשימוש. כאן המינימום בשימוש זה 200, זה יותר גרוע לפעמים.

חוץ גם ה-Page File על איזה 180mb.

כשלוחצים על Processes אין יש איזה 30 פעילים שכולם ביחד לא מתקרבים אפילו ל-100mb...

מישהו יכול להגיד לי מה קורה כאן???

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מערכת ההפעלה מעלה דברים לזיכרון לפי כמות הזיכרון שיש לך.

כשיש הרבה יותר מה KERNEL נמצא בזיכרון ופחות ב SWAP ככה שכאשר תצטרך אותו לא תחכה שההרדיסק יזיז את הת*ת שלו.

לא ניתן לראות את זה במנהל המשימות כי ה KERNEK הוא לא תהליך אלא הסביבה שבה רצים התהליכים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל עם ה-256 היה לי בערך אותו דבר ב-Page File ופחות בשימוש בזיכרון הפנימי ככה שזה לא ממש השינוי כנראה...

גם עד לפני כמה ימים זה היה הרבה יותר טוב.

נראה לי שזה התחיל אולי מלפני איזה יומיים כשהמחשב שלי החליט לעשות רעש כשהדלקתי אותו. כאילו שאיזה מאורר לא פועל טוב. לא מצאתי את מקור הבעיה אבל זה הפסיק אחרי כמה דקות. ניסיתי לא לתת למאוורר של הספק לזוז אבל זה לא היה זה. אחרי איזה 4 פעמים של כיבוי והדלקה, ודקה שהוא פעל בלי שנגעתי בו בפעם החמישית זה הפסיק ומאז לא חזר.

אני לא בטוח אבל אולי זה אפילו היה ההארדיסק שעשה תיקתוקים.

זה יכול להיות הגורם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז זה דיי מוזר... ::)

כאילו למה שה- יזדקק ליותר ראם פתאום...? :-\

הייתי מפרמט אבל אני ממש לא אוהב להתקרב לזה.

אני שונא להחזיר את הכל אחר"כ...

ממש לא בא לא להתקרב לזה. אני אוהב לעשות את זה לחברים אבל אצלי יש מלא דברים על המחשב שבשביל Backup אני גם אצטרך הרבה מאוד דיסקים... לא בא לי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נשארים לי איזה 580-600mb, זה כבר לא כזה המון...

ואני לא יכול להוריד את ה-Virtual Memory. זה כרגע על 600.

כשאני משחק BF1942 נשארים איזה 50 מ"ב ותפוסים איזה 530mb וירטואלי!! WOW ::)

אבל זה תמיד היה ככה...

נ.ב. מניסיון שלכם, זה נורמאלים שיש כל כך הרבה ראם בשימוש כשלא קורה כלום?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמע בקשר לזיכרון אני לא יכול לעזור לך, כי ת'אמת אני לא יודע למה זה. אבל מה שרשמת שהיה לך רעש מהמאוורר, ואז זה הפסיק, אני מציע לך (כמובן רק עם זה חוזר) לרכוש מאוורר נוסף, רעשים ממאווררים זה או שהמגנט שבתוך המאוורר הלך או שהוא פשוט מאד מאד מלוכלך ואז הוא הולך לפח, כי הוא נהרס. - שים לב לזה, אני לא שמתי לב לזה ולא התייחסתי והייתי בלי מאוורר טוב קרוב לחודשיים והכרטיס מסך התחחמם ונשרף.

בקיצור מה שאני אומר זה שים לב למאווררים. ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצטער שאני נדחף ככה לדיון, אבל יש לי בעייה דומה שאחד המאווררים {אני לא בדיוק יודע איזה...} עושה לי רעש רק כשאני מדליק את המחשב בפעם הראשונה ואז כשאני נכנס לווינדוס, בדיוק ברגע שהמסך פתיחה של הווינדוס עולה, אז הרעש של המאוור מפסיק פתאום והכל בסדר. מה אתם חוושבים שהבעייה והאם זה רציני? אני פשוט פוחד שיישרף לי חלק במחשב.... :(

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שני דברים.

בקשר לזיכרון הוירטואלי שהמליצו לך לבטיל אותו. אני גם כן חושב שזה רק יכול לעזור לך. יש לך כל כך הרבה שכדאי מאוד מאוד שתנצל אותו אחרת לשם מה הוצאת כל כך הרבה כסף עליו ? עם כמות כמו שלך אני מאמין שתוכל להריץ משחקים בלי וירטואלי בכלל ללא בעיה וככל הנראה המשחקים רק יעבדו יותר מהר. תנסה אם זה יעבוד יותר טוב לא תתחרט, כי השיפורים בביצועים יהיו גדולים מאוד, כשלא תצטרך לגשת לדיסק הקשיח בכלל כשאתה משחק.

ובקשר לבעיה שלך עם הכמות הזיכרון המבוזבזת. במנהל המשימות אתה יכול לקבל פירוט מדוייק על כל פרוסס שקיים במחשב (כולל הservices של המערכת) את הקרנל עצמו תוכל לראות במיקום אחר באותה מנהל המשימות. אבל, התצוגה של הזיכרון שאתה רואה אינה מדוייקת, אתה צריך לחשב את הזיכרון שנמצא בשימוש לכל פרוסס ע"י חישוב של הזיכרון שנמצא בשימוש בזיכרון הרגיל + בזיכרון הוירטואלי.

נשמע קצת מסובך ? אולי , לכן הכי פשוט שלאחר אתחול המחשב תפעיל את מנהל המשימות ותגדיל את החלון שלו כדי שנוכל לראות את כל הישומישם שרצים בזיכרון, אבל לפני שתדביק סקרינשוט של מצב הזיכרון תוסיף את עמודת הזיכרון הויטואלי בנוסך לתצוגת הזיכרון הפיסי (לחיצה על view, select columns,virtual memory size). אני מאמין שלאחר שתעשה את זה יהיה יותר קל ופשוט להגיד לך לאיפה בורח לך כל כך הרבה (שלא בצדק).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הגופן קצת מוזר כי הקטנתי את התמונות:

task1.jpg

task2.jpg

אני לא רוצה להוריד את הזיכרון הוירטואלי כי כמו שאמרתי, שאני ה-BF1942 כמעט כולו מתמלא...

(זה עדיין פועל חלק לגמרי ולא רואים פניות להארדיסק.)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר לזיכרון הוירטואלי אני חושב שאתה לא יודע עליו מספיק כשאתה אומר שהוא מתמלא, אני מאמין שהוא מוגדר אצלך במחשב להיות בגודל גמיש ולכן הוא משתנה בהתאם לצרכים, לכן אני רק הצעתי לך לשפר את הביצועים שלך, חבל שלא ניסית וכבר אמרת שזה לא מתאים לך, ועוד יותר חבל שאתה מוציא כסף על זיכרון ולא יודע איך לנצל אותו..

ולעניין הבעיה, פה כתבת:

יש לי 768mb 2100, WIN וכשלא קורה כלום, בדסקטופ, 200mb מזה בשימוש!!!

אבל התמונה שנתת מוכיחה אחרת !

יש לך רק 130M בשימוש. אז איפה בדיוק הבעיה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על מה אתה מדבר???

ה-Page File in use הוא על 134mb.

ה-Phisical Memory avalible על פחות מ-600mb מה שאומר שיותר מ-180mb בשימוש!

הזיכרון הוירטואלי שלי מוגדר על Custom Size - אפשרות ראשונה על 600mb ושנייה על 602mb.

ראיתי גם ב-Tweaking Guide שכתוב לא לכבות את הזיכרון הוירטואלי אלא אם יש לך יותר מג'יגה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה-Phisical Memory avalible על פחות מ-600mb מה שאומר שיותר מ-180mb בשימוש!

אוקי בוא אני יסביר לך איך זה עובד.

הזיכרון הפיסי שלך מתחלק לכמה חלקים. חלק אחד מהם נקרא מטמון, זה משמש לשמירת הנתונים האחרונים שנקראו לזיכרון, לדוגמה אם טענת תוכנה כבדה שגודל של 50M התוכנה נשארת בזיכרון גם לאחר שסגרת אותה. כמו כן לעיתים זה עוזר בכך שהוא שומר את הנתונים האחרונים שנקראו מהדיסק ואז אם אתה מבצע קיראה חוזרת של אותם נתונים הם כבר יקראו מהזכירון מטמון הזה.

זה בערך הסיבה שבגללה אתה מגלה חלק חסר בזיכרון שלך שאינך מבין לאן הוא נעלם. אבל להתחיל להכנס לנבכי הצורה שבה חלונות משתמש בזיכרון זה לא פשוט, לכן אני אומר לך שהפרמטר החשוב בשבילך הוא הגרף שמראה את כמות הזיכרון הכולל (PF) שנמצא חופשי, ואם אתה רוצה לראות שזה נשאר גבוה אתה תמיד יכול לבטל את הזיכרון הוירטואלי מהדיסק הקשיח ולראות שעדיין ישאר לך מספיק . גם ללא קובץ ההחלפה. ובכלל אני חושב שאתה דואג יותר מידי, יש לך כמות זיכרון גבוהה שאתה לא צריך לדאוג שתגמר, ואתה אפילו יכול להגדיר את הזיכרון מטמון ליותר גבוה ממה שיש לך וזה יכול לעזור לך לנצל בצורה יותר טובה את הזיכרון.

ראיתי גם ב-Tweaking Guide שכתוב לא לכבות את הזיכרון הוירטואלי אלא אם יש לך יותר מג'יגה.

אני תמיד מפקפק בדברים שאנשים אחרים כותבים או אומרים, במיוחד אם יש דעות לשני הצדדים בנושא. אם אתה עקשן ורוצה לשמוע למה שכתוב שם בבקשה, אבל אם אתה רוצה להאמין לעצמך אתה תדע את האמת רק אם תנסה, אבל לא ניסית ואתה כבר חושב שזה לא יעזור, פשוט חבל ! זה לא פעולה בלתי הפיכה תמיד תוכל להחזיר את הזיכרון הוירטואלי, לכן היה כדאי שלפחות תנסה כדי להתרשם מה זה עושה.

ותאמין לי שיש מספיק אנשים שיגידו לך לנסות לבטל את הזיכרון הוירטואלי עם כמות זיכרון כמו שלך !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...