שאלות בנוגע למעבד,לוחות אם של אינטל וזכרונות לקראת קניית מחשב חדש - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלות בנוגע למעבד,לוחות אם של אינטל וזכרונות לקראת קניית מחשב חדש

akalithium

Recommended Posts

שלום,

לאור העובדה שההורים שלי עומדים לקנות מחשב חדש החלטנו שהמחשב החדש יעבור אלי והם יקבלו את המחשב הישן שלי

לאור העובדה כי התקציב מוגבל לאזור ה 2300-2500 ש"ח רציתי לברר מספר דברים

1. אני חשבתי על מעבד E4400 ,האם זו בחירה טובה ? לפי מה שקראתי זו בחירה תקציבית די טובה

מה המעבד המקביל של שמספק ביצועים ברמה שלו ?

2. זכרונות, בחנות שבה הורי רוצים לקנות (רק עליהם הם סומכים), אני יכול לקנות או 1 GB של זכרונות במהירות 800 של AENON

או 1 GB של זכרונות במהירות 667 של קינגסטון/TRANSCEND

מה מבין האופציות עדיפה ?

3.לוחות אם, הלוח אם שמוצע שם כברירת מחדל הוא NEWBERRY LAKE D945GCNL

לפי מה שראיתי הלוח אם הזה פחות טוב ממה שיש אצלי כרגע - 946GZIS

האם זה נכון ?

לכן אני חושב לקחת במקום לוח DP965LTCK

האם זה לוח טוב? האם הוא מגיע עם כרטיס מסך מובנה או לא ?

האם הוא כבר מיושן מדי ? ומה בעצם היתרונות שלו על פני הקודם

בכל מקרה אם יש לוח בעל מחיר זהה אבל יותר טוב, אנא המליצו לי

תודה לכל העוזרים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי, אז זה לא פתרון תקציבי...אבל נראה לי שזה מעבד שאפשר לקחת במסגרת התקציב שלי

ולא ענית לי על איזה מעבד של יתן את אותם ביצועים

לגבי משחקים, אני לא שחקן כבד, יש לי כרטיס 7600GT ואני לא מתכוון לקנות אחד חדש

ככה שלגבי משחקים זה כל מה שהכרטיס שלי יחזיק

המשחק האחרון ששחיקתי היה C&C3

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תיקח x2 4400+

בהפרש שלו מ e4400 תוסיף ל2 גיגה זיכרון (זה שטות לקנות רק גיגה היום) - ושל חברה מוכרת,לא סתם זבל גנרי ותקנה לוח אם נורמלי (תתרחק מלוחות אם של אינטל כמו מאש אגב) כמו m2v

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממש לא מסכים! רוב החברות יגידו לך שלוחות של מאוד אמינים. יחזיקו לך לא ל5 שנים אלא ל20 שנה.

לי יש לוח של 965L והוא ללא כרטיס גרפי מובנה.

הלוחות הכי טובים לדעתי והכי אמינים. אין בהם אפשרות לOC אבל למי שלא צריך אז זה כדאי.

667 של קינגסטון זה הכי שווה כי 800 לא ישפיע כלל לביצועים אבל לכיס כן.

עדיף לקחת 2GB של כי 1GB זה ממש כלום. עוד מאט עוברים לויסטה אל תשכח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה בדיוק אתה רוצה לקנות בתקציב הזה?

אם תיקח מעבד E2160 בכ 500 ש"ח, לוח 965P-DS3 בכ 600 ש"ח, זיכרון 2GB של Kingston בתדר 667MHz בכ 500 ש"ח, דיסק קשיח של 160GB בכ 300 ש"ח, ומארז סביר של HEC עם ספק בכ 300 ש"ח, אז הסכום הכולל יהיה בסביבות ה 2200 ש"ח.

שים לב שהמפרט הנ"ל לא כולל מסך, כרטיס מסך (הבנתי שאתה תעביר את כרטיס המסך הקיים שלך) או כל ציוד היקפי אחר (מקלדת, עכבר, רמקולים וכד'), והלוח לא כולל כרטיס מסך מובנה. אם אתה רוצה כרטיס מסך מובנה בלוח, תלך על ערכת שבבים מסוג G של אינטל (כמו ה G965).

אם אתה רוצה לחסוך עוד כסף, אפשר לרדת בלוח לגירסת ה S3 (כ 50-100 ש"ח פחות), או ללכת על לוח "פשוט" יותר של חברות כמו ASRock, לקחת רק 1GB זיכרון (כ 250 ש"ח פחות), דיסק קשיח של 80GB (כ 50 ש"ח פחות), ומארז פשוט עם ספק חלש יותר (בכ 100 ש"ח פחות).

אם אתה רוצה מערכת מבוססת , אתה יכול ללכת על ה A64 X2 3800 בכ 350 ש"ח, ולוח כמו ה M2N של בכ 500 ש"ח (הלוח לא כולל כרטיס מסך), או לוח כמו ה M2A (מבוסס על ה 690G) אם אתה רוצה כרטיס מסך מובנה. שאר המפרט יהיה זהה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תיקח x2 4400+

בהפרש שלו מ e4400 תוסיף ל2 גיגה זיכרון (זה שטות לקנות רק גיגה היום) - ושל חברה מוכרת,לא סתם זבל גנרי ותקנה לוח אם נורמלי (תתרחק מלוחות אם של אינטל כמו מאש אגב) כמו m2v

איזו שטות אני עם לוח של אינטל! לוח מצויין...יחזיק ל50 שנה לא 20....אל תדבר שטויות יש לי חבר שמייבא לוחות של ג'יגבייט הוא עובד עם היבואן והוא בעצמו אמר לי לקחת לוח של אם אני לא מתכנן OC לא לדבר אם אתה לא מבין הלוחות של הם הכי אמינים איכותיים שיש כיום בעולם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז הנה מה שהבנתי עד עכשיו

עדיף לקחת זכרון 667 של קינגסטון מאשר זכרון 800 של חברה פחות טובה

עדיף לקחת 2 GB זכרון (אבל זה ברור שיותר תמיד עדיף)

לוח אם של הוא סבבה כל עוד לא מתוכנן OC

ושרוב הלוחות הנפוצים בדגמי 965 לא כוללים כ.מסך מובנה

דברים שעוד לא הבנתי,

איזה מעבד של מקביל מבחינת ביצועים לאיזה מעבד של AMD?

האם לוחות 965 עדיין רלוונטים כשיש עכשיו את כל דגמי ה P35 ?

ומה היתרון העקרי של דגמי 965 על פני דגמי 945/6?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי 965 יהיה יותר זול מהחדשים שיוצאים עכשיו בשוק אך אני ממליץ לך לקחת את החדשים כי יכול להיות שתהיה לך שם תמיכה להתקנים נוספים בעתיד.

ולא, אתה טועה, רוב הלוחות של 965 של הם ען כרטיס מסך מובנה ה965L הוא ללא כרטיס מסך מובנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

akalithium - רק שיהיה לך ברור - אינטל מייצרת גם ערכות שבבים וגם לוחות שלמים. את ערכות השבבים של אינטל אפשר למצוא בלוחות של הרבה חברות אחרות (Asus, וכד'), ואתה לא חייב לקנות לוח של כדי להשתמש במעבד של . הלוחות של הם אמינים מצד אחד, אבל מוגבלים בפיצ'רים שלהם (בעיקר ב OC) מצד שני.

ערכות השבבים 945 הן מיושנות יחסית (2 דורות אחורה), מה שאומר שהן תומכות בפחות מעבדים, נותנות פחות פיצ'רים וכד', ואם אתה מתכוון לקנות לוח למעבדי , עדיף לוח המבוסס על ערכת השבבים 965 לפחות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי...שוב , תודה לכל המגיבים

ולקראת הישורת האחרונה

אז ככה, החנות משום מה עובדת בעיקר עם לוחות אם של אינטל ולכן אני מדבר בעיקר עליהם

אני מעולם לא ביצעתי אוברקלוק ולכן גם אם ארצה זה יהיה נסיון של להעלות אולי 10%

אבל אני גם אחייה טוב בלי זה.

דיברתי עם החנות, והאמתי שההבדל במחיר בין לוח 965 לבין לוח G33)FROSTBURG( של אינטל הוא לא גדול

האם ההבדל בינהם משמעותי ? מבחינתי זה הבדל של 30-50 ש"ח, האם זה שווה את זה ?

ועוד שאלה, מה ההבדל בין E2140/60 לבין E4400? באיזה שימושים אני ארגיש את ההבדל בזכרון ה CACHE ?

ואולי עדיף פשוט לקחת באמת ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברור לי שבאופן עקרוני ה E4400 יותר טוב מ E2140, ההתלבטות היא כספית

ההבדל במחירים (לפחות במקום שבו אקנה) הוא 300 ש"ח

תוסיף שאני כנראה אשפר, 200 ש"ח (מ 945 ל 965 או G33)

זה 500 ש"ח יותר, וזה כבר לא מעט

לכן שאלתי במה אני ארגיש את ההבדל בזכרון ה CACHE?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההבדל בין 1 מגה ל2 מגה קאש משמעותי, וכל עוד אפשר לקחת מעבד מסידרה e4x00 זה עדיף משמעותית על מעבד e2x00, ולא שווה לרדת במעבד.

ולגבי השוואה שלך מול תיראה איזה מפרט אתה מקבל מימנו של בסכום הזה

וככה יהיה יותר קל להשוות מה עדיף מבין המפרטים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...