ישראל 2007: הגזענות חוגגת - עמוד 10 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ישראל 2007: הגזענות חוגגת

rk666

Recommended Posts

• תגובות 153
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

קודם כל, אני לא יהודי מלא.

סבא שלי מצד האמא, התחתן עם נוצריה, כך יצא שאמא

שלי יהודיה רק מצד האב(ששם כמובן זה נחשב יהודי לכל דבר),

ז"א שעפ"י ההלכה היא לא יהודיה ורק אבא שלי יהודי מלא,

ז"א שאני לא נחשב יהודי לפי הרבנות המסריחה בישראל.

בנוסף, אני חושב שלא רק שאתם לא משלמים על זה,

אלא שאתם צריכים להגיד תודה שעלינו לכאן והבאנו עם

החרא גם לא מעט איכות.

ושכל האלימות, הפשע והזנות שיש במדינה הזאת, הייתה קיימת גם

לפני כן וגם עכשיו אם תעיין בשמות של האנשים שמעוברים בדקירות, אונס

וכיו"ב, תראה שמדובר באוכלוסייה שהייתה פה הרבה לפני שעלינו

ואני ממש לא רוצה להגיד איזו אוכלוסייה זאת, אבל זה ברור לכולם :)

אבל העיקר שהם צברים אמיתיים, אה?

ואתה עוד מתלונן פה על גזענות??

תסתכל קודם כל איך אתה כותב. מקווה שזה יטופל על ידי ההנהלה.

אני לא מבין איך אנשים שסבלו כל כך הרבה מגזענות, יכולים לכתוב דברים כאלה.

הכי קל למצוא את החסרונות אצל האחר.

וב"אתם" אני חושב שהוא התכוון לגזע "הנחות".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יודעת מה ??

יש בעיר שלי חנות של הודים , חנות לממכר מאכלים וממתקים הודים , וכל התפריטים שם בעברית !! וכל השלטים בעברית , ורוב הלקוחות שם הודים , והם מדברים אחד עם השני בהודית גם , אבל מה , לא תמצאי שם הודי אחד שלא יודע עברית , אפילו הזקנים.

ואת תראי מלא מלא ישראלים מתקרבים לשם כי המוכרים מדברים בעברית אפילו שהם דוברי הודית ,

ומלא מלא ישראלים נכנסים לשם ומתעניינים בתרבות שלהם ובמאכלים שלהם בצורה נעימה והכל.

אבל אני לא מכיר כמעט אף ישראלי או מישהו שאני מכיר , שיבוא ויכנס לחנות בשר של רוסים , 99 אחוז נגעלים ולא רוצים להתקרב לשם ,

אצלי בעיר זה הפוך, יש לנו מכולת הודית, אף מילה בעיברית. ישראלים לא הולכים לשם, חוץ ממני כנראה. לא צריכה כתוביות - יש לי פה ואוזניים ואני דוברת 4 שפות ולפחות אחת מהן הם בטוח יודעים. לעומת זאת, יש לנו סופר של רוסים ומלא ישראלים קונים שם, במיוחד לחם רוסי שחור שהוא בריא יותר מהקקה הזה שמוכרים אעלק שחור שזה בעצם קרמל בשביל הצבע ולא שיפון אמיתי.

חוצמזה, אתה חתיכת קסנופוב ברמות על.

זה לא צורם לי , זה לא אכפת לי

אני לא אלוהים , אני לא המשגיח כשרות שלך.

רוב הציבור החילוני גם אוכל פירות ים ושרימפס שזה לא כשר , אין לי בעיה עם מכירת דברים לא כשרים.

אבל אני בסך הכל לא רוצה את הטיב טעם שלך מול הבית שלי , ואת החנויות בשר הזויות וכל הזקנים האלה מול הבית שלי זה הכל ,

כמו שאתה לא רוצה ערבים תימנים ומרוקאים , ומכירת גפילטע פיש ומטבוחה מול הבית שלך זה הכל ,

ואנחנו גם יותר ותיקים פה , ובמקום להתגרות בישראלים אתם צריכים לכבד אותם , כי אתם בסך הכל אורחים פה וקיבלתם סל קליטה והכל

אז אתם צריכים לעשות כל דבר כדי להיות ישראליים לגמריי , ואז עוד דור אחד שניים כבר תהיו ישראלים לגמריי.

הייתי רוצה לראות אותך אוכל חזיר בטירונות באוהל מול החברים שלך ומתגרה בהם בכוונה , היית עושה את זה?

לפי דעתי צריך להגביל את חוק מכירת החזיר , רק לאיזורים מסויימים שבהם יש אוכלוסייה רוסית גדולה ,

ולא לתת לחנויות כאלה לפעול ברחובות ראשיים , אולי רק חנות אחת זניחה בכל עיר וזהו.

חוצמזה יש גם ערים כמו נתניה ובית שאן נראה לי , שאסרו שם מכירת חזיר לגמריי ,

לא נראה לי שגם בירושלים ובני ברק אסרו , עם כל הכבוד עדיין מדובר במדינה עם ערכים יהודיים.

אם אני הייתי עולה חדש שרק 5 - 10 שנים בארץ , אז הייתי מרגיש כמו אורח פה ולא כמו תושב ותיק , והייתי מנסה רק לדבר עברית

ולהתערות בחברה הישראלית מאשר לחיות בעבר.

אבל אתה לא עולה ואנחנו לא קסנופובים כמוך. לא אכפת לנו שימכרו מטבוחה וחריימה (אני אוהבת מטבוחה וסחוג!) ושיהיו לידינו מרוקאים. זה לך מפריעות כמה זקנות רוסיות כי אתה גזען ושונא זרים.

אף פעם לא ראיתי בית כנסת רוסי.

חצי או רבע מהרוסים שבאו , באו לפה רק כי הם שמעו מפה לאוזן שפה יש יותר כסף ושפע מאשר מרוסיה ובאו לפה , רק מטעמים כלכליים.

החוסר ידע והרוסופוביה שלך לא יודעים גבולות... ברוסיה אין כמעט בתי כנסת כי אסרו דת בזמן הקומוניזם. הם היו שורפים גם כנסיות, אנשים פחדו ללכת למסגדים... לימדו אותם שדת זה רע ואני נוטה להסכים עם כל השנאה שסובבת סביב זה.

כסף? אם היינו רוצים כסף והיה לנו שכל, היינו עוברים לגרמניה כשהציעו לנו (הם נותנים אזרחות ליהודים רוסים ופי אלף יותר הטבות מכאן). תספר את זה לכל אסירי ציון שבאו מברה"מ. טפו. עם אנשים כמוך זה רק מעודד אותי לעזוב.

גמל , תנוח , אף אחד לא אמר לך לקרוא , ומה שאתה חושב לא מעניין אותי.

rk , אתה גר ברעננה אז אתה לא מרגיש את זה..תגור בראשון ואז תדבר..ולמה שזה לא יפריע לי ?

אני בתור בן אדם עירקי \אשכנזי - אף פעם לא ראיתי את הסבא שלי מ2 הצדדים יושב על ספסל ברחוב ומלכלך אותו עם החברים שלו ,

אז למה שעולים חדשים יעשו את זה וזה לא יפריע לי ?

אבל בעקרון אנחנו סתם טוחנים מים ונמאס לי לכתוב בדיון הזה , עוד דור אחד שניים הכל ישתנה לטובה , כך אני מקווה.

אולי תבוא למרכז פ"ת ותראה בדיוק מי כאן מלכלך, מי כאן יורק, צועק, נטפל לאנשים ברחוב, משתכר ומסתמם בפארק ושלא נדבר על לקום לאדם מבוגר באוטובוס. אתה עשוי להיות מאד מופתע.

גם אני, לצערי, מכיר את התופעה מקרוב ואם זה היה תלוי בי הייתי בועט בתחת השיכור שלהם בחזרה לכפר הנידח באוקראינה, שימצצו שם בקבוקי וודקה וישכבו עם ילדות בנות 13.

למה אוקראינה? למה ללכת רחוק? בוא לפ"ת ותראה מי בדיוק מוצץ בקבוקי וודקה בכיכר העיר ומסתובב עם ילדות מוזנחות ומזיין אותן בשביל מנה שווארמה.

שני הסבים שלי מ-2 הצדדים נלחמו במלחמת העולם השנייה

בשביל להגן על רוסיה, בין היתר גם בשביל להציל איזשהו צד

מהמשפחה שלך ממחנה השמדה וגם מהמשפחה שלי.

ואז הנכד של הבנאם הזה(אני :D) צריך לעלות לארץ ולשמוע

את השטויות הגזעניות שלך.

אתה צריך לשאול נעליך מעל רגליך בפעם באה שתדבר

עם עולה מרוסיה, ברור?

הרי עם אחוז קטן של זונות, הבאנו אחוז גדול של אקדמיה

ואיכות.

אני יכול לזקוף לעלייה הזאת הרבה יותר מכל עלייה אחרת שהגיעה לכאן אי פעם.

את עליית המעבורות אתם זוקפים בתור הישג? תעשו לי טובה, זה מעורר רחמים, באמת.

יאפ. כבר שנים שהסבים שלי מתהפכים בקבר.

נשבר כבר הזין מהסיפורים שלכם על שהבאנו זנות ופשע ואלימות. תמיד היה, תמיד יהיה. תסתכל על כל משפחות הפשע, שמחסלות אחת את השניה, הבבונים שזורקים רימונים ודוקרים במועדון כי לא הכניסו אותם (ובצדק), את מי שמנהל את בתי הבושת, את מי שלוקח פרוטקשן ותגיד לי אתה שהם "רוסים מסריחים מוצצי וודקה שמזיינים בנות 13".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ולי נשבר מכאלה שאומרים "האשכנזים איכותיים ומתורבתים והמזרחיים פושעים וברברים ומוצדק לנפות אותם" או וואטאבר.

כמו שאמרתי, הכי קל למצוא את החסרונות אצל האחר, לא רוצה להביא דוגמאות, לא ארד לרמה של חלקכם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מנסה תמיד לחפש את הטובים בין האנשים, ללא קשר למוצא, אבל מיום ליום זה נהיה קשה יותר כשכל אחד כמעט מתנשא מעליך בגלל המוצא שלו, כאילו יש לו דם מלכים כחול זורם בעורקיו, ולא נעים להמצא ליד מישהו כזה. אני מעדיפה חברה של . לא אכפת להם מהעץ המשפחתי שלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכי מצחיק זה שכולם מקטרים על גזענות,והכוונה לכולם, ועל זה שאף אחד לא סובלני פה ואז עושים בדיוק את זה.

כמו בכבישים, כל כך שקוף, עד שלא נתקן את עצמנו איך בכלל נוכל לדבר על אחרים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה נכון, צורם לי מאוד לראות שלטים בשפות זרות, ולא, לא רק ברוסית. יש למדינת שפה עשירה ומלאת היסטוריה, וכל מי שרוצה להתקבל במדינת כאזרח שווה זכויות צריך לדעת לדבר ולכתוב בעברית, זה פשוט לא הגיוני שיש מיליון רוסים בארץ ושחלק גדול מהם לא יודע עברית ברמה של שיחת חולין, או לחילופין, אנשים שיודעים עברית אך אינם משתמשים בה, ויש גם הרבה כאלו.

כל כך קל לכל אדם שלא משתלב בחברה לצעוק גזענות ולקבל תשומת לב מהעיתונות, במקום לנסות להבין שיש סיבה לכל דבר.

אני רוצה גם להבהיר שזה לא שאני חושב שאין גזענות בלתי מוצדקת בארץ, ובאמת עצוב שכך, אבל לדעתי ממדי התופעה מנופחים מעבר לכל פרופורציה בגלל אותן סיבות שציינתי לעיל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל כך קל לכל אדם שלא משתלב בחברה לצעוק גזענות ולקבל תשומת לב מהעיתונות, במקום לנסות להבין שיש סיבה לכל דבר.

אני רוצה גם להבהיר שזה לא שאני חושב שאין גזענות בלתי מוצדקת בארץ, ובאמת עצוב שכך, אבל לדעתי ממדי התופעה מנופחים מעבר לכל פרופורציה בגלל אותן סיבות שציינתי לעיל

תן לי סיבה מוצדקת לכך שאמא שלי הוטרדה מינית אינספור פעמים באוטובוס. מה? זה שהיא בלונדינית ורוסיה הופך אותה לזונה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי כולם

קראתי גם אני את הכתבה המדוברת....אותי זה שיעשע למדי.אבל זה רק משקף את המצב החברתי שלנו.אני למשל הייתי בתקופה מסויימת בעיר אחרת בסביבה

שאני לא רגיל אליה והיום אני חוזר לעיר המקור שלי.אני חושב שגזענות נובעת קודם כל ולפני הכל מרצון של הפרט והאדם להיות בחברה כמוהו !!!.כלומר אותה תרבות

אותו צבע עור כן כן כמה שזה מכוער לומר.אותה שפה.הצרה אצלנו ששאבנו מכל העולם את כל מי שרק אמר שהוא איך שהוא יהודי והנה לכם התוצאה.אני אישית מסכים

עם דעותיה של ויטניר או לפחות בחלק מהן.אבל אני רוצה לגור בחברה כמוני בסביבה כמוני.לא רוצה זרים ולא רוצה שונים.להרגיש שייכות ולהתחבר לשכנים בבניין

ברחוב בשכונה זה מאד חשוב.ולא להרגיש גועל וסלידה.הכתבה משקפת את המצב שבו כפו עלינו לגור ליד מה שאנחנו לא רוצים לראות ולשמוע.

תקנו אותי.ווטניר זכור לי הויכוח הקודם שלנו בנושא "הפלישה מסודן" נסי להבין את דבריי דווקא במבט אישי.יום טוב לך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

*זורקת בטטה על אבידן*

אני כנראה היחידה שחושבת שזה יותר מרתק ומעניין לראות אנשים מתרבויות שונות, מאכלים, מנהגים, ...

*אפויה* ?? *בסלט* *מבושלת* תודה תודה אני מאד אוהב בטטה במיוחד "פירה" שזה מאד אשכנטוזי....

גם אני חושב שזה מרתק לראות אנשים מתרבויות שונות מאכלים שונים מנהגים אבל....כל עוד זה במטבח ובנשיונל ג'אוגרפיק ;D ;D ;D ;D

בקשר למה שאמרו על אימך "רוסיה זונה" אני בהחלט לא מסכים זו סתם גסות רוח לשמה.אבל זה נובע מחוסר תרבות של אוכלוסיה מסויימת שאני אישית ממש

לא אוהב ולא רוצה לחיות לידה.את אומרת שאני גזען אבל אדם קרוב אליך נפל קורבן למעשה גועלי כזה.אז יהיה טוב אם תיהיה לך דיעה על אדם כזה או אחר.

ולא תאהבי את כל העולם כמו שאת טוענת עכשיו.אני אומר שלפחות חלק מהרוסים הם בני תרבות בניגוד להרבה אוכלוסיות אחרות..צבריות או לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...