אני מתכוון להזמין את ה VP930 היום - מה הלאה? - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אני מתכוון להזמין את ה VP930 היום - מה הלאה?

Tall-Guy

Recommended Posts

שלום,

לאחר כמה שבועות של התענינות במסכים, אני מתכוון להזמין היום שאגיע הביתה את ה VP930 מחנות בשם פילוט בכפר סבא.

רציתי לדעת מה בדיוק כדי לי לברר עם בעל החנות לפני הקניה? בדיקת פיקסלים שרופים? אצל מי? איך? למה? אחריות?

אשמח לדעת כמה נתונים בסיסים שאוכל לברר בחנות עצמה לפני הקניה.

תודה רבה :-)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תדרוש לקבל מסך חלופין במידה ויש למסך פיקסל שרוף, ואת הבדיקות תעשה באותו יום שאתה מקבל את המסך.

תדרוש לדעת של מי האחריות, כמה זמן על פיקסל אחד, כמה זמן על 2, כמה זמן על 3 ומעלה.

זהו לא חושב שיש מה לדרוש/לשאול יותר בנוגע למסך הזה. מי שיש לו מה להוסיף - שיוסיף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי, מצוין.

אז אם אין תגובות נוספות. אני יברר באמת שיש לי אחריות מסוימת ולכמה פיקסלים ויעשה הזנה.

איזה תוכנה כדי להשתמש כדי לבדוק תקינות מסך? (פיקסלים, צבעים וכו?)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התחדשתי במסך Viewsonic חדש :-)

בבדיקה ראשונית, אני מאוד מאוד מרוצה ממנו. אבל שוב, זה בלי כיול וכו'.

מה שמוביל אותי לשאלה הבאה -

האם אני צריך לעשות חוץ מאשר לחבר אותו? הבנתי שיש תוכנות שמכילות את הצבעים וכו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מוזמן לנסות את תכונת ה Perfect Suite שמגיעה עם המסך למטרת כיול.

אישית הממלצה שלי היא לא להתקין את התוכנה הנ"ל, היא לוקחת זמן מעבד מהמחשב ובנוסף אצלי

הייתה לה נטיה למסכים כחולים מידי פעם.

הכיול שלה גם לא משהו, אם אין ציוד כיול חיצוני מקצועי באמת שעדיף לא לגעת מלבד הורדה של הבהירות

בכדי למנוע כאבי ראש ויובש בעיניים אם אכן אתה חווה כאלה בעיות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מבין. אז אתה פשוט ממליץ להוריד את הבהירות ידנית דרך המסך ופה נגמר הסיפור?

איזה דברים אני יכול לעשות את ה Menu הפנימי בנוסף? להשאיר הכל דיפולטיבי?

(

Contrast 70

Brightness 100

6500k Colors?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התחדשתי במסך Viewsonic חדש :-)

בבדיקה ראשונית, אני מאוד מאוד מרוצה ממנו. אבל שוב, זה בלי כיול וכו'.

מה שמוביל אותי לשאלה הבאה -

האם אני צריך לעשות חוץ מאשר לחבר אותו? הבנתי שיש תוכנות שמכילות את הצבעים וכו?

האם לא נתקלת בבעייה של מסך בהיר מדי ? אם הצלחת לפתור את זה אז בבקשה תכתוב איך ואז אוכל גם אני סוף סוף לקנות אותו.... ראה מה כתב כאן knok בקשר לבהירות של המסך ישר מהקופסה:

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=275906.0

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

llime המסך אכן בהיר למדי מהקופסא(בערך 260cd/m) אך ניתן להפחית בהירות זו בקלות.

אם אתה מרגיש שהניגודיות של המסך גבוה מידי ניתן להוריד את ה Brightness ולקבל יחסי ניגודיות פחותים.

למרות זאת ללא מכייל קשה נורא להתאים שני מסכי LCD מדגמים שונים, דורות שונים ובעלי הבדל גיל.

בנוסף אני מאמין שהבעיה הספציפית שאתה חווית נבעה מהשימוש של בפאנל P-MVA מיושן וכיול גאמא מיוחד.

בקשר ל VP930 אני ממליץ לשים את הנק' הלבנה על sRGB ולא 6500K שחמה(כחולה) מידי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה מרגיש שהניגודיות של המסך גבוה מידי ניתן להוריד את ה Brightness ולקבל יחסי ניגודיות פחותים.

למרות זאת ללא מכייל קשה נורא להתאים שני מסכי LCD מדגמים שונים, דורות שונים ובעלי הבדל גיל.

בנוסף אני מאמין שהבעיה הספציפית שאתה חווית נבעה מהשימוש של בפאנל P-MVA מיושן וכיול גאמא מיוחד.

מהקופסא הוא "בהיר למדי"?..............."המסך בוהק מאוד, עד שקשה לקרוא טקסט בלי שהעיניים יוצאת מהמקום...." זה לא מה שהייתי קורא "בהיר למדי".....

"ניתן להפחית בהירות זו בקלות"... האומנם? knok הוריד את הבהירות ל- 0 (!) ואת הקונטראסט לחצי, ועדיין לא היה מרוצה.....במסך שלי הבהירות היא על 100 (מקסימום) ,הקונטראסט על 80% וכל הצבעים על 50% ,ורואים מעולה...

בקשר ל sRGB אז אני מצטער אבל אין לי מושג מה זה...אצלי יש אפשרות לכוון רק את שלושת הצבעים עצמם (כל אחד לחוד כמובן) מ-0 ל-100 ....בנוסף יש שם איזו סקאלה נוספת (עם ציור לידה של משהו דמוי מפתח....) בעלת 5 דרגות שאחת מהן היא 6500 ועליה המסך שלי מכוון. האם זאת הכוונה ב-sRGB ?...אם אני מעלה את זה ל-דרגות גבוהות יותר (יש רק אחת נמוכה יותר) אז המסך מתחיל להיות קצת "כחול"...ובסיכומו של עניין אין לי מושג מה הדברים האלו אומרים......האם זה מתקשר למושג המוזר שנקרא "טמפרטורת צבע"?... האם ל-VP930 אין אפשרות להוריד את רמת הצבעים בצורה רגילה כמו אצלי?....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשאני מעביר את המסך מ-6500K ל-SRBG, המסך הופך להיות מאוד בהיר (למרות שלפני זה הבהירות כמעט הייתה במקסימום).

במצב SRGB אי אפשר לכוון אצלי בהירות או קונטרסט !! לא ברור לי מה הרעיון מאחורי זה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשאני מעביר את המסך מ-6500K ל-SRBG, המסך הופך להיות מאוד בהיר (למרות שלפני זה הבהירות כמעט הייתה במקסימום).

במצב SRGB אי אפשר לכוון אצלי בהירות או קונטרסט !! לא ברור לי מה הרעיון מאחורי זה

העיקר האם אתה מרוצה מן המסך? האם הצלחת להגיע למצב שהוא לא בוהק מדי? הכוונה במצב שאתה עובד איתו-6500k (לא שיש לי מושג מה זה אומר)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המסך אכן "בהיר למדי" ישם מסכים הרבה יותר בוהקים ממנו, רוב מסכי ה TN מפוצצים בבהירות שמדהימה בחוזקה מהקופסא.

אני לא יודע למה הוא הוריד את הבהירות עד למינימום אבל בערך ב 70% מתקבלים 160cd/m שהם תוצאה מצוינת ונוחה ביותר

לשימוש יומיומי, יכול להיות שהוא היה רגיל לבהירות של 50-60cd/m כפי שהיה נפוץ במסכי CRT, בכל מקרה היתרון

הגדול של מסכי LCD הוא היכולת להציג בהירות הרבה יותר גדולה אם כי הכל צריך לבוא במינון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...