"אצלנו יש רק קבוצה אחת, החרדים, שמוכנים לעשות הכל למען מערכת החינוך" - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

"אצלנו יש רק קבוצה אחת, החרדים, שמוכנים לעשות הכל למען מערכת החינוך"

Lost Spirit

Recommended Posts

צילמתי קטע מתוך המאמר בעמ' 16 ב7 ימים של היום.

אז במה בדיוק הם משקיעים? בזה שהם רוצים לבטל את מקצועות המדעים ולדרוש קיצבה לבתי הספר בכל מקרה? ::)

הם משקיעים במערכת החינוך מתאימה לדרישות המגזר החרדי ונלחמים על כל אגורה שחוקה. בכיתות שלהם יושבים 25 תלמידים, יש מורים טובים, יש ארוחות חמות ואין אלימות. הם לא רוצים ללמוד מדעים כי מבחינתם תנ"ך יותר חשוב. למה? ככה הם החושבים. אצלנו לעומתם מקצצים בתקציב כל שני וחמישי, במערכת מלמדים מורים סוג ג' כי כל אדם עם שכל מתפקד בוחר מקצוע אחר, האלימות בעלייה ובכיתות דחוסים 40 תלמידים כמו סרדינים. אם האזרח החילוני המצוי היה נלחם בשביל מערכת החינוך כמו שחרדי מצוי נלחם בשביל מערכת החינוך החרדית הייתה עוקפת את יפן בהשיגים במתמטיקה ומדעים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי בואו נבהרים מה דברים

את הציטוט אמרה יולי תמיר - שרת החינוך.

בנושא מערכת החינוך (היא נמצאת בסיעור בסינגפור )

ובתחילת הכתבה - חשבתי יופי יופי- כל הכבוד לה,

אולי זה יוכל לעזור לנו באמת, להסתכל איך הולך שם.

ואז הגעתי לציטוט הזה, והיה בא לי להרביץ לה

מפגרת.

איך זה שאצל החרדים יש ארוחות חמות ?

למה מגיעה להם יותר?

למה הם רוצים לבטל מדעים ומתמטיקה ? הם יותר חכמים (לפי דעתי דווקא ההפך ).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה שהם גם המגזר היחיד בארץ שיש בו אחוז הצבעה העומד על 100%. בכל ההחלטות בממשלה הם בד"כ אלו שיטו את כף המזנאיים הנה או הנה, וכדי שהם יתמכו בהחלטות של ממשלה כזאת או אחרת, אותה ממשלה צריכה להפשיל מכנסיים, להתכופף ולהתחיל לחרבן כסף והטבות למגזר המאד "יקר" הזה, תרתי משמע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשנות ה-80 לתעודת בגרות היה משקל שווה ערך לתואר ראשון היום. אבל בזכות שרי החינוך שרצו לעלות את אחוז הזכאות על חשבון הרמה תעודת בגרות הפכה לנייר טואלט ושווה רק אם ברצונך להמשיך ללימודים גבוהים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אז לא. פסיכומטרי זה חשוב בהרבה במקרה של היום.

ואני מכיר אישית מקרה של מישהו שהתקבל ללימודי עם בגרות עלובה בממוצע 65 אבל פסיכומטרי בסביבות ה 750.

פסיכומטרי הופיע באמצע שנות ה-80 ועד אותה תקופה התקבלו ללימודים גבוהים רק על סמך תעודת בגרות. באותם שנים אחוז הזכאות עמד על 20%. רק עצם זכאות לתעודת בגרות פתחה בפני צעירים דלתות רבות באזרחות. היום תעודת בגרות הפכה לנייר טואלט. כמעט כל אחד מסיים תיכון עם זכאות והרמה יורדת משנה לשנה. לא פלא שפסיכומטרי מקבל 70% מחישוב ציון הסכם וככל שהרמה של הבגרויות יורדת הרמה של הפסיכומטרי עולה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המצב הנוכחי עדיף על המצב הישן. אין סיבה שאדם שרוצה ללמוד רפואה(לדוגמא) יצטרך ללמוד ולקבל ציון גבוה בתנ"ך/חנ"ג/ספרות וכו' כשבעצם הדבר היחידי שבאמת משליך זה הציון שלו בביולוגיה, אנגלית ואולי מקצועות אחרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה? כדי שתדע, זה למה. כדי שלא תהיה בור. כדי שתהיה אדם רחב אופקים. אבל היום אף אחד לא רוצה ללמוד. היום רוצים רק לקבל 90 ולסיים עם זה. לכן תלמידים שבוע אחרי הבגרות כבר לא זוכרים את החומר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תעשה לי טובה,אני לא הולך להיות משורר למה לי ללמוד ספרות?

זה מעניין? לא.

תנך זה עוד סביר כי בכל זאת אנחנו יהודים,אבל גם די מיותר.

תוקעים לך יותר מדי מקצועות שלא מעניינים לאף אחד את הקצה של הפצ'ופצ'יק.

נכון יש דברים שאסור לוותר עליהם כמו אנגלית, מתמטיקה,לשון,היסטוריה, וקשה לי לחשוב על עוד מקצועות שבאמת חשובים, שגם אם לא יעזרו לך בעתיד חשוב שתדע אותם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי בואו נבהרים מה דברים

את הציטוט אמרה יולי תמיר - שרת החינוך.

בנושא מערכת החינוך (היא נמצאת בסיעור בסינגפור )

ובתחילת הכתבה - חשבתי יופי יופי- כל הכבוד לה,

אולי זה יוכל לעזור לנו באמת, להסתכל איך הולך שם.

ואז הגעתי לציטוט הזה, והיה בא לי להרביץ לה

מפגרת.

איך זה שאצל החרדים יש ארוחות חמות ?

למה מגיעה להם יותר?

למה הם רוצים לבטל מדעים ומתמטיקה ? הם יותר חכמים (לפי דעתי דווקא ההפך ).

למה? כובע

כי הם יודעים להשתמש לטובה בתקציב שהם מקבלים ובתרומות ובמקום לצבוע את הבי"ס כל חצי שנה ולהוסיף פסלים וציטוטים של ביאליק הם מחלקים ארוחות חמות.

אל תשכחו שבתי ספר זה לא גוף שמרוויח, אז את כל התקציב הם משקיעים בבי"ס, אבל זה תלוי במה משקיעים.

וכן, באמת החינוך בבתי הספר החרדיים טוב יותר.

החומר קשה יותר ואין גיוון ובקושי רואים בית, ואין בנות או טיולים וכדומה, ועדיין אין אלימות (בבתי הספר הטובים, אבל תמיד יש כבשות שחורות) והציונים מעולים, ואם תראה תלמידי ישיבה תראה שהם אחלה של אנשים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...