צריך שמישהו יסביר לי משהו, אני לא יודע מה לעשות! [DSLR מול דמוי] - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צריך שמישהו יסביר לי משהו, אני לא יודע מה לעשות! [DSLR מול דמוי]

Lirux

Recommended Posts

מאז ומתמיד אהבתי את תחום הצילום ועכשיו אני רוצה להיכנס לתחום הזה יותר.

אני רוצה לקנות בזמן הקרוב אבל התקציב שיש לי מספיק רק לפוג'י s6500.

ואני מפחד שהיא לא תיהיה מספיק טובה לעומת נגיד ניקון d40 שהיא dslr דיי פשוטה.

גם המחירים של ה d40 ממש יקרים. כמו לקנות 2 פוג'י s6500 אפילו יותר. וזה עם עדשת קיט.

אני לא יודע מה לעשות ואני מפחד להתאכזב ולהוציא סתם כסף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה בעיקר תלוי באופי שלך - כמה אתה נוטה להתאכזב וכמה אתה מושפע מהסובבים. המצלמה עצמה מעולה, וייקח לך המון זמן (אם בכלל) למצות את היכולות שלה.

קנה DSLR אם יש משהו ספציפי שחשוב לך ושעבורו DSLR עדיפה. לרוב השימושים של חובבים, ה-S6500 היא נהדרת, עם תמורה פנטסטית למחיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא מעשי לענות על השאלה הזו בהודעה אחת בפורום. אני מציע שתעבור על המאמר הזה ועל המאמרים המקושרים שבו, ולאחר שלמדת את המושגים וההבדלים העקרוניים בין שני סוגי המצלמות תעבור על ההשוואה הזו. אם לאחר מכן נשארו לך שאלות, אל תתבייש לשאול ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדבר היחיד שהפריע לי בהשוואה שלך הוא האם ה s6500 יכולה להגיע לעומק שדה רדוד? כי זה דיי חשוב לי ונראה לי שאני ישתמש בזה הרבה כדי להפריד את הנושא מן הרקע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז הנה חיסרון שלה..

אין בלי חסרונות. גם ל-D40' date=' כמו לכל DSLR אחרת, יש לא מעט חסרונות.

אני לא יוכל לצלם פורטרטים כמו שצריך איתה?

אם אתה רוצה פורטרטים עם טשטוש של הרקע ואורך מוקד נורמלי (כלומר באיזור של 85-135 מ"מ ולא 300 מ"מ) אז DSLR היא האופציה המתבקשת. רק קח בחשבון שה-D40 תהיה בחירה די גרועה, כי אין לה מנוע פוקוס, מה שאומר שתאבד את הפוקוס האוטומטי עם כל העדשות של ניקון שנותנות צמצם פתוח ואורך מוקד שמתאים לפורטרטים (נניח 70-150 מ"מ). היחידה שכוללת מנועים פנימיים וטווח כזה היא ה-105/2.8 מקרו, והיא עולה מעל 4000 ש"ח. אתה יכול ללכת על ה-50/1.8 (מקבילה ל-75/1.8), שהיא עדשה זולה וטובה, אבל במחיר של אובדן הפוקוס האוטומטי.

אם אתה לא רוצה לאבד את הפוקוס האוטומטי, אז תשקול לעלות ל-D80 או לקנות DSLR יד-שניה (או בכלל ללכת על חברה אחרת. יש עוד חברות טובות חוץ מניקון).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז זהו שכבר אין לי תקציב לכל זה...

טוב נראה לי אני יקח את ה s6500 גם ככה מה שהכי מושך אותי בנתיים זה ויש לה בארקטינג נכון?

עריכה:

עוד משהו אתה יכול להגיד לי מה עושה קומפקטית לדוגמא a710 של קנון יותר יקרה מהפוג'י הזאת שהיא מלאת פונקציות ופיצ'רים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב נראה לי אני יקח את ה s6500 גם ככה מה שהכי מושך אותי בנתיים זה ויש לה בארקטינג נכון?

יש לה בארקטינג אוטומטי, אבל הוא מוגבל ל- +/- סטופ אחד. בשביל יותר מזה אפשר תמיד לעשות בארקטינג ידני.

עוד משהו אתה יכול להגיד לי מה עושה קומפקטית לדוגמא a710 של קנון יותר יקרה מהפוג'י הזאת שהיא מלאת פונקציות ופיצ'רים?

ה-A710 הרבה פחות משתלמת, אבל יש לה מותג יותר מוכר ומייצב, ושני הדברים עושים רושם על הרבה אנשים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין טעם לקפוץ למים עמוקים לפני שאתה בכלל יודע לשחות...

תקנה את הפוג'י, תלמד קצת בסיס בצילום, אחרי שתרגיש שכבר מיצית אותה תעבור הלאה. בדיוק מה שאני עשיתי (ואני אפילו לא מרגיש שמיציתי לגמרי את המצלמה)

ותמיד אפשר להוריד קצת עומק שדה מהרקע עם זה רק בעייתי להפריד שיער בפורטרטים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין טעם לקפוץ למים עמוקים לפני שאתה בכלל יודע לשחות...

תקנה את הפוג'י, תלמד קצת בסיס בצילום, אחרי שתרגיש שכבר מיצית אותה תעבור הלאה. בדיוק מה שאני עשיתי (ואני אפילו לא מרגיש שמיציתי לגמרי את המצלמה)

ותמיד אפשר להוריד קצת עומק שדה מהרקע עם זה רק בעייתי להפריד שיער בפורטרטים.

צודק .

אני התחלתי עם F11 , למדתי קצת ,

שיחקתי עם תריס צמצמם (אני יודש שבפוקט זה לא כזה משמועותי, היום אני גם רואה למה )

המעבר למצלמה מיקצועית אח"כ הוא כל כך כיף כי אתה לומד להעריך את היכולות .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...