עזרה בבחירת צ'יפסט - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה בבחירת צ'יפסט

Night

Recommended Posts

אני לא מתמצא כ"כ בנושא הזה, על איזה צ'יפסט כדאי שלוח האם יהיה מבוסס?

אני רוצה תמיכה במרובעי ליבה ובמעבדי 45NM , ככה שאוכל לשדרג בעתיד.

אולי גם בשביל אפשרות לשדרג .

תמיכה בHD.

כרטיס קול ורשת מובנים.

SATA 2 כמובן, PCIE, USB2 וכל הדברים הבסיסיים.

כדאי עם כרטיס מסך מובנה? יש לי כרטיס מסך סביר שגם אותו אשדרג מתישהו, יש צורך במובנה?

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מניח שאתה מתכנן לקנות מעבד של אינטל (ל אין כרגע מרובעי ליבה ומעבדי 45nm בשוק). במקרה כזה עדיף ללכת על ערכת השבבים P35, שמבטיחה תאימות למעבדי ה 45nm העתידיים. אתה יכול לחפש באתרי היצרנים ולראות אילו לוחות מבטיחים תאימות למעבדי ה 45nm - באתר של , למשל, יש רשימה של לוחות מתאימים, הכוללים גם לוחות המבוססים על ערכת השבבים P965. אתה צריך לוודא שהלוח תואם למעבדים האלו, כי העובדה שערכת השבבים מתאימה לא בהכרח מבטיחה שהלוח יעבוד עם מעבדי ה 45nm.

אם אתה רוצה אפשרות לזיכרון DDR3, יש כרגע מספר לוחות מצומצם, בעיקר של Gigabyte, שמאפשרים שימוש גם ב וגם ב (לא במקביל). הוא כרגע לא משתלם (יקר מדיי), ולכן בשלב זה הוא לא צריך להוות שיקול בקנייה.

כמעט כל הלוחות שנמכרים היום כוללים כרטיס רשת וכרטיס קול מובנים, וגם חיבורי SATA, PCI-E ויציאות USB2.

התמיכה ב HD נובעת מכרטיס המסך. אם אתה קונה לוח עם כרטיס מסך מובנה, אז כמובן שהתמיכה הזו נובעת מהלוח. אם אתה קונה כרטיס מסך נפרד, אז אין קשר בין ה HD ללוח.

בכל מקרה, כל כרטיס מסך נפרד (גם החלש ביותר היום בשוק), ייתן ביצועים טובים יותר מכל כרטיס מסך מובנה. בד"כ כרטיסי מסך נפרדים לא משתמשים בזיכרון של המחשב (אלא אם כן מדובר בכרטיסים לשוק הנמוך), מה שאומר שלא תהיה פגיעה בביצועים לעומת כרטיס מסך מובנה (כרטיס מסך מובנה לוקח , למחשב נשאר פחות לעבודה, הביצועים של המחשב פחות טובים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז P35 היא הערכה שלי?

לגבי הDDR3, רציתי שהלוח יתמוך, כמו שאמרת, גם בDDR2 וגם ב-3, ככה שאני ישאיר את הזכרונות הנוכחיים ובעתיד יוכל לשדרג.

אני לא בטוח שהבנתי מה אתה ממליץ בעיניין הזה - שווה לקנות לוח כזה או אין טעם כרגע?

תודה רבה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אוכל להביע את דעתי אז היא כזאת:

אני גם מתכנן כעת לקנות מחשב חדש והתלבטתי בקשר לסוג הלוח האם....

בהתחלה חשבתי ללכת על טוב ויקר מסדרה של P35 שייתן לי אופציות שדרוג בעתיד.

אח"כ הבנתי שזה לא כלכך משתלם....כי:

אתה משלם יותר על לוח שהוא יותר יקר, וגם בעתיד כאשר תרצה לשדרג..לא משתלם לשדרג רכיבים בלבד

כי אז בעתיד הלוחות יהיו יותר זולים ויותר מתקדמים ואזי תוכל לקנות את הלוח+כל הרכיבים שרצית,

והרווחת מחשב חדש נוסף...לשימוש נוסף אולי בסלון וכד'.

(כי אם תקנה רק רכיבים, מה תעשה אם הרכיבים הישנים? לא שווה למכור אותם...)

זאת רק חוות דעתי. ישנם שחושבים אחרת.

הדרך הנכונה היא שאתה צריך לבדוק עם עצמך מה המטרות שלך היום ובעתיד, אף אחד אחר לא יוכל לדעת בשבילך

בהצלחה ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה רוצה לקנות מערכת המבוססת על מעבד של אינטל, יש לך 2 ערכות שבבים עיקריות היום בשוק - ה P965 וה P35. ה P35 היא יותר חדשה, אומרים שהיא טובה יותר ל OC, והיא תומכת במעבדי ה 45nm, בזיכרון , ובעוד טכנולוגיות, אבל זה מאד תלוי בלוח עצמו (תמיכה ב לא תעזור לך אם לא יהיו סלוטים לזיכרון על הלוח וכנ"ל לגבי שאר התכונות שלע ערכת השבבים).

בקשר ל - לדעתי הטכנולוגיה הזו עדיין לא מוכנה לשוק (גם יקרה, גם לא מציגה שיפורים משמעותיים). אם אתה רוצה תמיכה בזיכרון DDR3, יש לוחות שיאפשרו לך את זה, אבל אני אישית לא רואה כרגע צורך ממשי בתמיכה כזו.

בסופו של דבר, אתה צריך לקבוע גם תקציב ללוח וגם את הדרישות שלך מהלוח (כמות חיבורים, תמיכה בטכנולוגיות שונות, העדפה לחברה מסויימת וכד'), ואז להחליט איזה לוח לקנות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...