סרוב פקודה של חיילי ישיבות ההסדר לפנות מתנחלים - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

סרוב פקודה של חיילי ישיבות ההסדר לפנות מתנחלים

Yehudaa

Recommended Posts

אותם חיילים שסירבו פקודה הם מישיבות ההסדר http://news.walla.co.il/?w=//1149557

למה לשלוח אותם מלכתחילה למשימה כזאת ?! קצת התחשבות ....

וכמה אלופים התראיינו בתקשורת , ואומרים שצריך למגר את התופעה בלה בלה בלה , רבונו של עולם הלא זה צפוי מראש !

זה היה ידוע לכם עוד מהיום שגייסתם אותם , אז תנו להם לשרת את המדינה בשטחים בעזה whatever בכבוד .....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 89
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אתה לא מבין איך פועלת מערכת מדינית, לא את הצבא.

הצבא כפוף להחלטות הממשלה, לא להחלטות האישיות של החיילים. הם בצבא - משמע שעליהם לציית לפקודות ללא שום קשר לכמה שהן מוצאות חן בעיניהם. סרוב פקודה כמו זה הוא כמו מרד. מה יהיה אח"כ? חיילים ייבצעו הפיכה כי לא מוצא חן בעיניהם מה שהממשלה הנבחרת ע"י רוב בעם החליטה? יאללה, למה לא, נתחיל בשלטון צבאי שבו כולם יעשו מה שטוראי שתינקר רוצה. זה לא עובד ככה! :bash:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא שולחים חיילים שסיימו טירונות רובאי 1 למשימות בעורף האויב. למה? כי הצבא יודע שהם לא יכולים. עם קצת שכל, לא היו שולחים חיילי ישיבות הסדר לפנות מתנחלים, מאותה סיבה.

אבל שלחו אותם. וברגע שנתנו להם פקודה שאינה בלתי חוקית בעליל, הם חייבים לציית לה או לשאת בתוצאות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא מבין איך פועלת מערכת מדינית, לא את הצבא.

הצבא כפוף להחלטות הממשלה, לא להחלטות האישיות של החיילים. הם בצבא - משמע שעליהם לציית לפקודות ללא שום קשר לכמה שהן מוצאות חן בעיניהם. סרוב פקודה כמו זה הוא כמו מרד. מה יהיה אח"כ? חיילים ייבצעו הפיכה כי לא מוצא חן בעיניהם מה שהממשלה הנבחרת ע"י רוב בעם החליטה? יאללה, למה לא, נתחיל בשלטון צבאי שבו כולם יעשו מה שטוראי שתינקר רוצה. זה לא עובד ככה! :bash:

במקרה הנ"ל אני מסכים שהדבר היה צריך להיעשות אבל, מבחינת החיילים מדובר בפקודה בלתי חוקית בעליל - ולכן סירבו לבצעה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חשבתם אולי פעם של"צבא" יש שכל משלו? כל האלופים הם לא בדיוק "בור העם" ומשלמים להם כסף די טוב בשביל זה...

או למשל שה"צבא" לא ממש בעד לפנות התנחלויות? יש הפרדת גופים והצבא עושה את עבודותו בנפרד מהדרג המדיני.

למשל אלוף גאון כזה או אחר יכול היה להחליט לקחת *דווקא* חיילים דתיים שיפנו יישובים, כי אולי הם יתחילו לשאול שאלות רבות יותר, לא רק מוסריות, אלא גם דתיות ויתיעצו ברבנים - שכמובן יגידו להם לא לעשות את זה, כך אולי לחיילים אלו יהיה יותר קל לסרב לפנות וגם את העונש שיקבלו ימתיקו הרי מה לעשות, רבי אמר...

צמרת הצבא לא טפשה כמו שחושבים, בטח לא טפשה יותר מהכנסת.

זה הכל :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זו החלטה אומללה של הפיקוד שנתן דווקה לחיילי ישיבות טירונים לפנות ישובים כשהם בעצמם חלק מהם מפונים מישובי קטיף וישובים אחרים. ממש גועל נפש של החלטה לקיים צו נגד מצפונם . למה הדבר דומה: לתליין שמצוים עליו לתלות את משפחתו או יקיריו.

לפני להעניש את החיילים צריך לשפוט ולבדוק ת הפיקוד והפקודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעניין איך אנשים פה מצדיקים סירוב של הסדרניקים לבצע פקודה שמנוגדת לערכים שלהם

אבל מתנגדים באופן נחרץ לסירוב של פציפיסטים לשרת ביחידה קרבית (למשל)

ולא, אני לא בעד סירוב פקודה מכל סוג שהוא (כל עוד היא חוקית)

במקרה הנ"ל אני מסכים שהדבר היה צריך להיעשות אבל, מבחינת החיילים מדובר בפקודה בלתי חוקית בעליל - ולכן סירבו לבצעה.

אין דבר כזה "מבחינתם הפקודה בלתי חוקית בעליל"

פקודה בלתי חוקית בעליל היא פקודה צבאית שברור לכל אדם כי מילויה יהיה בגדר עבירה פלילית והמעשה אותו נצטווה אדם לעשותו הינו בלתי חוקי ועושהו יורשע בדין אם יבצע אותו
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם זה סירוב של אדם אחד מכל סיבה שהיא לסרב פקודה , אפשר לנסות ולהבין

אבל שמדובר על סירוב פקודה של קבוצות גדולות , שמצייתים לרבנים לפני המפקדים , זה עלול להיות מסוכן לצבא ומסוכן לדמוקרטייה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה ברור שאפשר היה לתת לחיילים אחרים לבצע את המשימה !

אבל אני יכול להבין למה הצבא בחר דווקא בבני ישבות ההסדר לבצע משימה כזאת ,

רצו לראות עד כמה אותם חיילים נאמנים לפקודות מפקדיהם .

בזמן מלחמה ובכלל יש הרבה פקודות קשות שצריך לבצע וחיילים צריכים לבצע את אותן פקודות בלי לשאול שאלות .

(לא הורו לחיילים לבצע פקודה בלתי חוקית ,ובוודאי שזה לא פקודה בלתי חוקית בעליל)

מה גם בזמן מלחמה החיילים יפסיקו לעשות את מה שאומרים להם ויתייעצו עם הרבנים שלהם?

במקרה הספציפי החיילים פשוט עירבו פוליטיקה עם .

דעתם של בני הישיבות ההסדר ידועה לציבור והיא ימנית -לא מכיר שמאלנים שהם בני ישיבות הסדר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון הצבא כפוף להחלטות הממשלה , אבל רק הקודקודים של הצבא מחליטים איזה יחידה תפנה מתנחלים

נכון, הם יכלו להתחשב אבל זה צבא, מותק. הם אמורים לבצע כ-ל פקודה. לא ייתכן שיהיה הבדל בין חייל לחייל והצבא ישתמש בחיילים שלו לפי העמדות הפוליטיות שלהם.

אתה יודע מה לא חוקי בעליל? המדינה בתוך מדינה שהמתנחלים הקימו ושהממשלה מימנה את זה בשביל קולות, בעוד שהפריפריה בתוך גבולות גוועה.

הפקודה היא חוקית לכל דבר. ההתנחלויות - לא. שיתנחלו בנגב או בגליל, לא בשטח אוייב.

וחוצמזה, אני בטוחה שאם היו מקבלים פקודה להביא מכות לאיזה פועל פלסטיני במחסום, או לחלחיפין, איזה פצפיסט מטומטם, הם לא היו צועקים "פקודה בלתי-חוקית".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה ברור שאפשר היה לתת לחיילים אחרים לבצע את המשימה !

אבל אני יכול להבין למה הצבא בחר דווקא בבני ישבות ההסדר לבצע משימה כזאת ,

רצו לראות עד כמה אותם חיילים נאמנים לפקודות מפקדיהם .

בזמן מלחמה ובכלל יש הרבה פקודות קשות שצריך לבצע וחיילים צריכים לבצע את אותן פקודות בלי לשאול שאלות .

(לא הורו לחיילים לבצע פקודה בלתי חוקית ,ובוודאי שזה לא פקודה בלתי חוקית בעליל)

מה גם בזמן מלחמה החיילים יפסיקו לעשות את מה שאומרים להם ויתייעצו עם הרבנים שלהם?

במקרה הספציפי החיילים פשוט עירבו פוליטיקה עם .

דעתם של בני הישיבות ההסדר ידועה לציבור והיא ימנית -לא מכיר שמאלנים שהם בני ישיבות הסדר.

בזמן המלחמה הם כן התייעצו עם רבנים והרבה רבנים אמרו לחיילים הדתיים לא לבצע הרבה דברים כמו נסיעות בשבת וכו'.

בעוד רבנים אחרים טענו שזה תקין כי מדובר במצב חירום קיומי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יודע מה לא חוקי בעליל? המדינה בתוך מדינה שהמתנחלים הקימו ושהממשלה מימנה את זה בשביל קולות, בעוד שהפריפריה בתוך גבולות גוועה.

הפקודה היא חוקית לכל דבר. ההתנחלויות - לא. שיתנחלו בנגב או בגליל, לא בשטח אוייב.

וחוצמזה, אני בטוחה שאם היו מקבלים פקודה להביא מכות לאיזה פועל פלסטיני במחסום, או לחלחיפין, איזה פצפיסט מטומטם, הם לא היו צועקים "פקודה בלתי-חוקית".

אל תתקפי אותי בבקשה, אני מאמין שיש גושי התנחלות שיש לפנות - אני פשוט מנסה לראות את המצב מעיני החיילים "הסרבנים".

הדוגמא שנתת(פועל פלשתינאי או משהו כזה) בדיוק ממחישה את הנקודה שלי - פקודה בלתי חוקית בעליל היא עניין יחסית סלקטיבי - ייתכן מאוד שלאותם חיילים(בעלי דעות ימניות) פינוי יהודים מביתם על רקע דתי(טרנספר) הינה פקודה בלתי חוקית בעליל, בעוד שעונש פיזי לאויב הפלשתינאי היא לא.

במקרה של חייל בעל דעות שמאלניות, יהיה הדבר בדיוק הפוך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...