להתגייס לקרבי - נכון או לא נכון? - עמוד 17 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

להתגייס לקרבי - נכון או לא נכון?

balash-

Recommended Posts

• תגובות 267
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

במקרה נתקלתי במאמר בנושא:

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3432132,00.html

(לא קראתי אותו עדיין, אבל אולי הוא יתרום לדיון)

לצערי רוב התגובות שם לא בשלות, ממש חבל.

אנשים לא רוצים להבין שצבא שכיר מקצועי יפתור הרבה בעיות בחברה הישראלית, במיוחד כלכלית, פחות הבטלה, רמת הפשע ברחובות תרד, אנשים עם לקויי למידה יוכלו להתפרנס בגאווה וכבוד.

צעירים עם ראש יוכלו ללמוד/לעבוד מוקדם יותר, עצמאיים יוכלו לנשום לרווחה.

וכל אוכלי החינם למניהם בצבא, ויש המון אני יודע! יצתרכו להתייעל או ללכת הביתה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לצערי רוב התגובות שם לא בשלות, ממש חבל.

אנשים לא רוצים להבין שצבא שכיר מקצועי יפתור הרבה בעיות בחברה הישראלית, במיוחד כלכלית, פחות הבטלה, רמת הפשע ברחובות תרד, אנשים עם לקויי למידה יוכלו להתפרנס בגאווה וכבוד.

צעירים עם ראש יוכלו ללמוד/לעבוד מוקדם יותר, עצמאיים יוכלו לנשום לרווחה.

וכל אוכלי החינם למניהם בצבא, ויש המון אני יודע! יצתרכו להתייעל או ללכת הביתה.

צבא שכיר? איפה את חי? זה יהיה מעולה אם היינו עוד 50 מיליון איש.

אנחנו לא במצב כלכלי כל כך גרוע כמו ארה"ב, ששם מרבית החיילים הם כאלה שהיו תקועים ברחובות.

הרבה אנשים עם בעיות לימוד ילכו להיות מוסכניק'ים, או משו כזה, הרוב לא ילכו להיות בצבא, וחוץ מזה אם

עוד לא הבנת הצבא הישראלי נשען, על כוח סדיר קטן שיעצור את התקפות הראשונות עד שיסיימו לגייס את המילואים שהוא הכוח העיקרי.

כל האוכלי חינם האלה, לא צריכים לשרת בצבא הם צריכים לעשות שירות לאומי, חבל שכמה אנשים לא מבינים את זה עדיין.

לצעירים עם ראש יש כבר עכשיו מסלולים ללמידה מוקדמת בתנאי שלאחר מכן יעשו צבא, ולא רק זה שהצבא ממן אותם.

אני מכיר משיהו שהוא פשוט גאון, ולמשפחה שלו אין ממש יכולת אז הוא חתם על כך שהוא הולך לעשות תואר ראשון ושני

באיזה פיזיקה או מש כזה (אני לא מתמצא בזה כל כך) ואז הוא הולך לעשות 4 שנים צבא במקום 3 והצבא ממן לו את הלימודים.

אם ניצור צבא שכירים, אנחנו ניצור מצב שבו יהיה לנו 40 אלף חיילים בערך, ולא יהיו מילואים כי אנשים פשוט לא עברו אימונים מעולם

ואם הם החזיקו אי פעם, זה היה מפלסטיק בפורים.

אתה פשוט חי בסרט, הצבא יצטרך לשלם לאנשים 10 אלף שקל לחודש לאדם, כדי שכאלה עם יכולת כלכלית יבואו לצבא שזה הרוב.

ואז בעצם המידנה תצטרך להוסיף עוד הרבה כסף לבטחון מה שיגרום בסופו של דבר לפגיעה באלו שלחלשים כלכלית ואינם יכולים לשרת בצבא

(משפחות חד הוריות, זקנים מעוטי יכולת וכד'), בנוסף יגרום לירידה משמעותית ביכולת המבצעית של המדינה, ניתקע בךי חיילים וכו'.

תחשוב קודם יא נעל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר לייבא עובדים זרים שיעברו מיונים ראשונים דרך הקונסולות בעולם לארץ ואז לאמן אותם להיות חיילים לכל דבר.

אם לתת פיתוי מספק כוח אדם לא יהיה חסר כלל. זה גם יעלה לנו הרבה פחות כסף וישפר את הצבא בסופו של דבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר לייבא עובדים זרים שיעברו מיונים ראשונים דרך הקונסולות בעולם לארץ ואז לאמן אותם להיות חיילים לכל דבר.

אם לתת פיתוי מספק כוח אדם לא יהיה חסר כלל. זה גם יעלה לנו הרבה פחות כסף וישפר את הצבא בסופו של דבר.

הפתרון לכלכה של הצבא אינו יצירת צבא סדיר-מקצועי , אלא להחליף הרבה חיילים שלא עושים כלוםלשירות לאומי-זק"א, מד"א וכדומה, חינוך.

והרבה חברה שבאמת אפשר לשלוח ליחדיות קרביות קלות יחסית-תותחנים נ"מ, שיריון.

בנוסף אפשר להרים מפעלים ליצור תחמושת וכלים שאנשים שהשירות שלהם יהיה לייצר כדורים או משו' כזה.

בנוסף הפיתוי הזה יעלה הרבה כסף לצבא, ולא נקבל את אותה היכולת הצבאית בצבא חובה, שגם ככה לדעתי לא מספיק חזק ומתוחזק.

גם אנשים ממדינות אחרות זה בעיה, התאילנדים יעדיפו לעבוד בשדה משהו, את הערבים אי אפשר לקחת. והאפריקאים ילכו לליגיון הזר של צרפת.

הדרום האמריקאים יעדיפו את ארצות הברית, כך שבעצם לא נשאר לך הרבה אנשים שיבואו, בנוסף תצטרך להעניק להם אזרחות ולשכן אותם, מה שלבסוף

יעלה כסף למדינה. בקיצר הרעיונות שלכם לא ריאלים למצב הכלכלי והביטחוני. אתם צריכים לעבור על כל הבעיות. ולהבין בסוף שזה בלתי אפשרי במצבנו.

אם המצב הביטחוני היה כזה שאין איום מוחשי למדינת אז בהחלט היה אפשר לעשות זאת, רק לקצר את שירותי החובה של האזרחים לכך שלפחות

הם ידעו איך להלחם ולהשתמש בנשק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצבא גם ככה גדול מדי ומגושם. קיצוץ בכוח אדם באזור ה50% ויעול התקציב הקיים.

זה ישאיר יותר ממספיק כסף למשכורות סבירות לחיילים שבאמת צריך אותך שאפשר להביא מחול/מהארץ.

אתה אולי לא יודע אבל יש המון אנשים שיסכימו לתנאים כאלו(במיוחד ממדינות העולם ה-3).

למה צריך לתת להם אזרחות? הם באים סך הכל לעבוד אבל אפשרות לזה צריך לתת במקרה בו הם עומדים בקרטריונים.

אולי שכחת אבל אותם עובדים ישלמו מיסים ככה שזה לא רק לתת להם הם גם יקנו ולשכן אותם? מה עם אותם חיילים שיש עכשיו?

אתה חושב שהם חיים על הרצפה בשדה? לא, יש בסיסים וזה המקום של החיילים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תקשיב רגע, אני מנסה להסביר לך שאפשר לקצץ את צה"ל ב50% מהמערך הלא לוחם, מהמערך הקרבי צריך להגידול אותו ב50%.

ולכן אין לך מספיק אנשים, לכן אני חושב שהמדינה צריכה להבין שאנשים האלה צריכים לעשות משהו אז שיעשו.

אם אתה לא שם לב, כל הזמן ישנם הודעות שצה"ל זקוק לעוד לוחמים ולא לג'ובניקים....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצבא גם ככה גדול מדי ומגושם. קיצוץ בכוח אדם באזור ה50% ויעול התקציב הקיים.

זה ישאיר יותר ממספיק כסף למשכורות סבירות לחיילים שבאמת צריך אותך שאפשר להביא מחול/מהארץ.

אתה אולי לא יודע אבל יש המון אנשים שיסכימו לתנאים כאלו(במיוחד ממדינות העולם ה-3).

למה צריך לתת להם אזרחות? הם באים סך הכל לעבוד אבל אפשרות לזה צריך לתת במקרה בו הם עומדים בקרטריונים.

אולי שכחת אבל אותם עובדים ישלמו מיסים ככה שזה לא רק לתת להם הם גם יקנו ולשכן אותם? מה עם אותם חיילים שיש עכשיו?

אתה חושב שהם חיים על הרצפה בשדה? לא, יש בסיסים וזה המקום של החיילים.

קיצוץ 50% בכוח אדם? יבוא חיילים זרים מחו"ל רק כדי שהתחת המפונק שלך לא יצטרך לעמוד במחסום?! הייתי אומר עכשיו מספר דברים קשים, אבל אני לא רוצה לקבל הרחקה מהפורום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

KILL_B7 אני לא יודע למה אבל משום מה אתה מתחמק מהמציאות את חי במדינות סקנדינביה הרחוקות ששם לפי מה שסיפרת הכל מושלם ומערכת פגומה תתוקן בתקופה קצרה!

THIS IS EARTH :kopfpatsch:

THIS IS KILL_B7 Y

EARTH TO KILL_B7 DO U READ ME?

תתחבר למציאות העגומה אין מצב לשנות את זה בזמן הקרוב!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

No, earth I can't hear you because you're a goddamn planet.

נתחיל בזה שתתאר לי בדיוק מה לא מציאותי. כל דבר שתיארתי מציאותי מאוד ונוסה כבר במקומות אחרים.

זה שזה לא יקרה בזמן הקרוב לפחות זה כבר עניין אחר. כרגיל המערכת מקולקלת,לא רוצה לתקן את עצמה וגם רוצה שלא יבקרו אותה :kopfpatsch:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המערכת לא מקולקלת, המערכת לא מושלמת, היא עושה את העבודה! במלחמה האחרונה לא כבשו אותנו.... מה שעובד אל תתקן! עד שנתייצב נמשיך עם המערכת הלא מושלמת והמיושנת הזאת כי אין לך ברירה! תנסה לעשות רפורמה? פתאום תפרוץ מלחמה אכלת אותה... אין מה לעשות מדינה כמו שלנו חייבת וחייבת חיילים שיירתמו למען ההגנה!

BTW, I Asked u: "Do u Read me?" and not "Do u Hear me?"...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...