E4400 חם למרות משחה ואינפיניטי. - עמוד 2 - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

E4400 חם למרות משחה ואינפיניטי.

pain_killer12

Recommended Posts

• תגובות 46
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אולי אין סירקולציה מספקת-תפתח תמארז ותעבוד עם דלת פתוחה

מה הטפ' אצלך בחדר?

לעבוד עם דלת מארז פתוחה אולי משפיע על ירידת הטמפ' בטווח המיידי, אבל בטווח המצטבר גורם ליותר נזק מאשר תועלת.

החשיבות של טמפ' החדר פה היא זניחה, שכן טמפ' המעבד הרבה יותר חמה מטמפ' החדר. המשמעות של טמפ' חדר נמוכה משמעותית למחשב במנוחה ולא למחשב במאמץ. מעבד במאמץ שמגיע לטמפ' של 60 מע' יגיע לטמפ' הזו עם מזגן או בלי מזגן. החשיבות היחידה של הפרש הטמפ' בחדר הוא כמה זמן יקח למאוורר להוריד את הטמפ' של המעבד בסוף המאמץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הטמפרטורה של החדר דווקא מאוד משפיעה מי שיש לו מזגן בחדר הטמפרטורות שלו יהיהו הרבה יותר נמוכות כי האוויר שיכנס למארז יהיה הרבה יותר קר ויקרר את המערכת ביעילות רבה יותר לי זה מוריד כמעט 10 מעלות שזה דיי הרבה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הטמפרטורה של החדר דווקא מאוד משפיעה מי שיש לו מזגן בחדר הטמפרטורות שלו יהיהו הרבה יותר נמוכות כי האוויר שיכנס למארז יהיה הרבה יותר קר ויקרר את המערכת ביעילות רבה יותר לי זה מוריד כמעט 10 מעלות שזה דיי הרבה

אם הטמפ' בחדר שלך היא 25 מעלות (בזכות המזגן), בתאוריה, אתה יכול להוריד ע"י קירור אוויר את טמפ' המעבד עד ל 25 מעלות.

בפועל, זה לא יקרה, כי המעבד עובד, ולכן צורך חשמל, ולכן מתחמם.

היתרון בחדר ממוזג הוא בקצב סילוק החום (ככל שמפל הטמפ' גדול יותר, קצב סילוק החום הוא מהיר יותר), אבל בסופו של דבר, מחשב קיצוני, יתחמם בפנים ויחמם את הסביבה שלו להרבה יותר מאשר הטמפ' של החדר. ככל שהמחשב פועל במאמץ זמן רב יותר, כך הטמפ' הפנימית במארז עולה וגם טמפ' הסביבה שלו עולה. בסופו של דבר, לאחר זמן ריצה ממושך במאמץ אין הרבה הבדל בין חדר ממוזג לחדר לא ממוזג. (אלא אם אתה כבר מקפיא את החדר שלך ל 15 מעלות או משהו, אבל זה כבר ממש חוות שרתים)

אז איפה כן מתבטא ההבדל?

1. בעבודה לא מאומצת - דפדפן, , סוליטר וכ'

2. בהתאוששות ממאמץ - שיחקת אנריל 7 במשך שעה? הטמפ' של מעבד בחדר ממוזג תצנח הרבה יותר מהר מאשר בחדר לא ממוזג.

3. זמן ההתחממות - הפעלת אנריל 7? למחשב בחדר ממוזג יקח הרבה יותר זמן להגיע לטמפ' "מאמץ" מאשר בחדר לא ממוזג. - בפועל, זה יקנה לך עוד לא מעט דקות משחק, אבל אחרי נקודת זמן מסויימת, כבר אין חשיבות למיזוג.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבר'ה בחום הזה אל תצפו לטמפרטורות "קרירות".

אצלי עם OC של 84% ו-CPU VCORE 1.56

הטמפרטורות נעות במנוחה בין 44-46

ומאמץ 67-69

ומתי שיש מזגן במנוחה יורד ל-37 ומאמץ 64

אני לא יודע בכמה ה-E4400 וה-E4300 דומים כי ידוע שדגמי E4300 חמים יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טמפ' הסביבה והסירקולציה משפיעים לא מעט על טמפ' המעבד. טמפ' סביבה נמוכה יותר, יחד עם סירקולציה נכונה, יעודדו הקטנה משמעותית של הפרש הטמפ', ובשל כך תקטן טמפ' המעבד.

כמובן שהעיקר הוא המעבד, אך גורמים חיצוניים בהחלט משפיעים ואינם זניחים כלל וכלל.

לפותח הת'רד - השאלה המתבקשת היא - מה הייתה הטמפ' עם הסטוק? יש לבחון את השיפור בין המצב הנוכחי למצב הקודם, כדי להסיק מסקנות. כמו כן, אם בקיץ פתיחת המארז הורידה משמעותית את הטמפ'(כ-10 מעלות לדברייך), אז בהחלט מומלץ לבדוק את הסירקולציה במארז.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא היה על המעבד סטוק, האינפיניטי עליו מההרכבה הראשונה. הטמפ' ירדו ב10 מעלות בערך אבל עדיין די גבוהות, אני אנסה לארגן את הסירקולציה, אבל יש עוד משהו שאני יכול לעשות? אם שמתי יותר מדי משחה למשל, כמה זה ישפיע? המאוורר של האינפיניטי מתחבר ללוח אם ולא לספק נכון?. הייתה לי קופסא שחורה כזו במארז שהכילה כבלים ועמדה בסדיוק מול המאוורר שמכניס אוויר הקדמי, הסרתי אותה בתקווה שאולי היא הגורמת אך הטמפ' לא השתנו (אולי 2 מעלות). מה אפשר לעשות?

נ.ב המזגן פועל פה, ושאר הטמפ' גם גבוהות מאוד-הלוח אם על 40, ההארד דיסק על 48 והכרטיס מסך 85 במאמץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ושאלה נוספת, למה אין לי בלוח אם אפשרות ליחס של 1.0 אלא רק 2.0 ומעלה בין הזכרון לFSB? יש אפשרות להפוך את זה ל1.0?

יש פה מישהו עם הלוח הזה שיכול להאיר על המצב?

יש לי את הלוח הזה היחס הוא ביחס ל FSB כך שלמעשה עבור 2 היחס המקביל ל 1:1 הוא .2.

האם פונקציית ה EIST מופעלת אצלך ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...