XP - יצירת user account "ערום" בלי תוכנות רקע לטובת משחקים ותוכנות כבדות - Windows - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

XP - יצירת user account "ערום" בלי תוכנות רקע לטובת משחקים ותוכנות כבדות

A_MuMu

Recommended Posts

אוקי, כולנו יודעים שתוכנות מסויימות ובעיקר משחקים רצים טוב יותר בלי ערימה של תוכנות הרקע שיש לנו. אפילו ראיתי פה איזה לינק לאתר שממליץ להעיף כמות נרחבת של services. ואז עלה לי רעיון שאני לא יודע אם אפשר לעשות אותו ואם כן אז איך בדיוק.

האם אפשר לעשות (והאם זה שווה בכלל) מעין "משתמש משחקים" ל XP? משהו כמו boot disk למשחקי ה DOS? הכוונה היא ליצור account חדש על ה שיהיו לו זכויות admin כמובן אבל ה desktop שלו יעלה בלי כל הצעצועים המגניבים של ה , לא יהיה לו wallpaper כבד, מינימום של services רצים ברקע וכמובן מספר מינמלי של תוכנות רקע.

האם אפשר לבצע קונפיגורציה ספיציפית לכל משתמש של תוכנות ה startup שעולות בבוט מתוך msconfig וכשאני אעשה login עם משתמש אחר אז הכל יעלה כרגיל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן!

פשוט כן!

לכל משתמש יש את ההגדרות שלו. שזה אומר רקע משלו, קיצורי דרך משלו, והגדרות משלו.

ותמיד אפשר להיכנס ל

Start -> Run -> control userpasswords2

ושם למאפיינים של היוזר, בשביל להגדיר באיזה קבוצת משתמשים הוא יהיה, אם רוצים שבכל זאת יהיה אדמין.

בקשר לתוכנות שעולות ברקע כשהמשתמש עולה, חלקן משותפות לכל המשתמשים, וחלקן אינדיבידואליות לכל משתמש בנפרד.

אז הסרביסים שעולים לכולם ביחד, אם תפסיק אותם (ב-msconfig) הם יפסיקו לעלות אצל כל היוזרים.

אבל סרביסים שנמצאים ב

C:\Documents and Settings\[userName]\Start Menu\Programs\Startup

הם ייחודיים למשתמש שנכנסת לתיקייה שלו, ואתה יכול להוריד אותם משם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, אבל כמו שאתה יודע, היום רוב התוכנות לא שותלות את עצמן בקבוצת ה- Programs->StartUp אלא תחת run ב- registery שניתן לעריכה מתוך התווית StartUp ב- msconfig.

השאלה היא אם ההגדרות שם הם ספציפיות לכל משתמש או כלליות לחלונות?

*** עדכון. מבדיקה שעשיתי הרגע נראה שהתוכנות שעולות ב- boot שמות את עצמן תחת HKLM ב- registery. שזה אומר Local Machine כלומר עולה ביחד עם בלי קשר למשתמש עצמו. העניין הוא שעם כל התוכנות שעולות ברקע זה מתחיל להיות עבודה של ממש לסגור אותןידנית לפני משחק כבד מישהו מכיר פתרון אוטומטי יותר? ***

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רובן כלליות לחלונות. :-\

חוץ מאלו שאתה יכול לראות בתיקייה ההיא (וגם ב-msconfig).

אבל זאת לא צריכה להיות בעייה רצינית. אם אתה יודע מה כל דבר עושה (מה שרצוי מאוד מאוד שתדע) פשוט תסגור את מה שעולה ולא הכרחי כשאתה מפעיל את היוזר ה"קל", דרך ה-Task Manager.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא אמור להיות כזה סיפור לסגור את התוכנות שעולות.

אתה פותח את ה-Task Manager, מסדר את הפרוססים לפי יוזר, וסוגר את כל הפרוססים שהופעלו ע"י היוזר שלך (ולא פרוססים של סיסטם) ואתה לא צריך. אלו צריכות להיות תוכנות ספורות, וממש לא הרבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סבבה, עשיתי את זה ובינתיים עד שימצא פיתרון (אם יש בכלל כזה) אז אני משתמש בעיצה שלך לגבי סגירת תוכנות.

עכשיו עוד כמה שאלות:

א קבעתי שה- desktop יראה כמו זה של 2000 ובלי wallpaper כבד. אבל משום מה הגדרות הרזולוציה עוברות ממשתמש למשתמש. אני לא אמור להגיע למצב שבו משתמש אחד יעבוד נניח על 1280X1024 והשני על 1600X1200?

ב. איזה עוד הגדרות פרטניות למשתמש אני יכול לשנות על מנת לקבל ביצועים חזקים יותר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...