שתי שאלות בקשר לפרמוט. - Windows - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שתי שאלות בקשר לפרמוט.

King Of Action

Recommended Posts

1. ההרדיסק שלי מחולק לשלושה כוננים , C , D , ו-E . אני רוצה לפרמט רק את C . יש לי וינדוס PROFFESIONAL . אודה מאוד אם מישהו יוכל להדריך אותי .

2. כל המשחקים שלי מותקנים ב-D וב-E אבל יש רישומים שלהם ב-ADD/REMOVE PROGRAMMES . האם כשאני אפרמט את C אז הרישומים הללו ימחקו , ואם כן אז האם זה יפגע במשחק (בקבצים או משהו כזה) ?

תודה רבה לעוזרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. אתה פשוט מכניס דיסק Bootable של , מאתחל, ובהתקנה אומר לו לפרמט ואתה בוחר את C ומפרמט במערכת הקבצים שאתה רוצה (FAT/NTFS).

2. הקבצים עצמם של המשחקים לא ייפגעו, כי הם לא בכוננים שאתה מפרמט, אבל כל הרישומים שלהם ברג'יסטרי יימחקו, כי הרג'יסטרי נמצא בכונן שהווינדוס מותקן עליו. זה אומר שהקבצים עצמם לא יימחקו, אבל בכל זאת אתה לא תוכל להפעיל את המשחקים.

כדאי לך למחוק את הקבצים בכל מקרה ולהתקין את המשחקים מחדש.

כמובן שלא לשכוח לגבות קבצי שמירה מהמשחקים לפני שאתה מוחק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מתכוון לדיסקט Bootable , לא דיסק . מה אם אין לי אחד כזה ? באילו דרכים נוספות אפשר לפרמט ? האם ניתן ליצור דיסקט שכזה עם נורטון אנטיוירוס ?

אילו מערכת קבצים רצוי FAT\NTFS ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מתכוון לדיסקט Bootable , לא דיסק . מה אם אין לי אחד כזה ? באילו דרכים נוספות אפשר לפרמט ? האם ניתן ליצור דיסקט שכזה עם נורטון אנטיוירוס ?

אילו מערכת קבצים רצוי FAT\NTFS ?

לא לא, אני מתכוון לדיסק Bootable. דיסק שאתה מכניס לסידירום, מאתחל את המחשב (ובהנחה שבביוס הסידירום מוגדר ראשון בבוט) ההתקנה של ווינדוס עולה ישירות מהדיסק, בהתחלה שואלת אותך אם אתה רוצה לפרמט (בהנחה והיא מוצאת מערכת הפעלה מותקנת על המחשב) ונותנת לך 5 אפשרויות:

Format using FAT file system

Format using FAT file system (Quick)

Format using NTFS file system

Format using NTFS file system (Quick)

Leave the Drive Unformatted

אתה בוחר באפשרות שאתה רוצה, ההתקנה מפרמטת לך את הכונן, ומתקינה באופן אוטומטי ווינדוס עליו לאחר מכן.

הדרך הכי נוחה וקלה לפרמט ולהתקין ווינדוס מחדש.

בקשר לאיזה מערכת קבצים עדיפה: אם יש לך כונן גדול (יותר מ-20 ג'יגה) עדיף לך NTFS. אם יש לך כונן קטן (20 ג'יגה ומטה) עדיף לך FAT32. זאת הדעה שלי. יכול להיות שאנשים יחשבו פה אחרת, אך מהניסיון שלי זה הכי טוב.

אם אין לך דיסק Bootable וגם לא דיסקט Bootable, ואתה רוצה ליצור דיסקט Bootable, אפשר לעשות את זה עם הווינדוס. מפרמטים דיסקט (בצורה הרגילה בתוך הווינדוס) ומסמנים באפשרויות הפירמוט את האפשרות Create an MS-DOS startup disk.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פאק, אני לא מצליח לפרמט. אני נכנס לדוס דרך הדיסקט ואז, כשאני נצא בכונן A או ב-C או ב-D , לא משנה ניסיתי את כולם , אז אני נסה להפעיל את הפקודה:

format c:

אבל זה לא עובד. הוא אומר לי שזו פקודה לא תקנית , נו אתם יודעים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, קודם כל לא נראה שיצרת דיסקט אתחול אלא דיסקט עם קבצי מערכת בודדים להעלאת דוס בלבד בלי טעינת הסידירים

בכל מקרה תעשה כך כדי ליצור דיסקט אתחול

My computer --> Control Panel --> Add/Remove Programs -->

שם תבחר בחוצץ בשם Startup תכניס דיסקט תתחיל את התהליך, הוא יפרמט לך את הדיסקים ואחרי זה יבקש את המיקום של ההתקנה של הWindows שלך, בהצלחה!

עכשיו תכניס את הדיסקט למחשב ושעולה לך תפריט של תבחר עם תמיכה בסידירום אחר כך

a:

format c:

תאשר לו את הפירמוט...

עכשיו תחפש את כונן הסידירום שלך (נניח יש לך 2 כוננים D וC, אז E יהיה כונן מיוחד שהדיסקט יצר אותו, כלומר הסידירום שלך עכשיו יהיה F במקום E)

f:

cd win98\ena - להתקנת 98 באנגלית תומך כתיבה עברית

cd win98\loc - להתקנת הגירסה הלוקאלית (מקומית) במקרה זה עברית

אחר כך פשוט תרשום Setup ומשם אני מניח שאתה יודע מה לעשות

מקווה שלא הארכתי יותר מדי, שמח לעזור :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אאאהההמממ......

ההוראות שרשמת (גם ליצירת דיסקט איתחול, וגם לעבודה בדוס) הן לווינדוס 98, ולפותח הת'רד יש XP.

בכל מקרה, נזכרתי שפעם פירסמו פה אתר שאפשר להוריד ממנו דיסקטי איתחול, אז חיפשתי עכשיו ומצאתי את האתר הזה.

תוריד משם את הדיסקט איתחול לווינדוס .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סיכום עניין :

הסתבכתי , ניסיתי לפרמט דרך דוס ולא הצלחתי .הורדתי פרטיטישן מג'יק ופירמטתי ועשיתי עוד כמה דברים שדפקו לי את המחשב . ניסיתי לסדר אותו , לא הצלחתי , לא היה לי מחשב שבוע בערך . כמעט השתגעתי ואז...הלכתי לחבר שלי שמבין בזה והבאתי את המחשב לבית שלו . הוא ישב על המחשב 3-4 שעות ותיקן הכול . בנאדם תותח , אני חייב לציין . המחשב עכשיו רץ כמו נמר , לא כמו מקודם כשהוא גסס.

מסקנה : אל תתעסקו עם פרטיטישן מג'יק כשאתם לא יודעים מה אתם עושים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסקנה : אל תתעסקו עם פרטיטישן מג'יק כשאתם לא יודעים מה אתם עושים.

אני מסכים, והייתי מוסיף: אל תתעסקו בכלל עם מקלדת אם אתם לא יודעים מה אתם עושים..

נזק אפשר לגרום בקלות, אבל לסדר בעיות זה דבר יותר מסובך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...