צריך עזרה ועצה בנוגע להמשך הלימודים צבא,השלמות,אונבריסטה או הנדאסים,צבא,עבודה - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צריך עזרה ועצה בנוגע להמשך הלימודים צבא,השלמות,אונבריסטה או הנדאסים,צבא,עבודה

ExploiT

Recommended Posts

טוב, אני לא ידוע איך בדיוק להתחיל, אז כעיקרון, אני רוצה לעשות תואר בהנדסה\מדעים\הנדסת תוכנה, וגם על הדרך לשלב את זה עם הצבא,

עכשיו הבעיה היא, שיש לי תעודת בגרות מלאה, אבל 3 מטמיקה, 4 אנגלית, 5 כימיה, 5 ביולוגיה, פסיכומטרי עדיין לא עשיתי.

בשביל תואר אני יצטרך אחרי הצבא להשלים ל4\5 מטמטיקה על ציון גבוהה, ולקוות להפציץ בפסיכומטרי ככה 670+, שאר התעודות בגרות בסדר+ אין ציונים מתחת ל85, אבל עדיין הממטמטיקה הארורה.

עכשיו ראיתי, שאני יכול להמשיך ליג'-יד', ואז לקבל תעודת הנדאסי, שזה פחות ממהנדס, וגם בפחות זמן, וגם בצבא מוצבים בתפקיד, שמיישם את מה שלמדתה,

עכשיו השאלה היא מה יותר כדאי לי?

האם כדאי להתגייס, לעשות 3 שנים, אז לצאת לעשות פסיכו+השלמה ל5 מטמטיקה, מה שהיה מעיק ומציק אחרי לשבת ללמוד לבגרות במטמטיקה, ואז לעשות תואר?

או איך שאני יסיים י''ב, לעשות שנתיים יג'-יד', להתגייס, לעשות איזה שנה קבע, ואז לצאת ולעבוד בתור הנדאסי? ( אם לא הוטעתי אז ראיתי שיש אפשרות לעשות השלמה מהנדאסי למהנדס בלי קשר לפסיכו ובגריות מה שקורץ לי.)

אבל אני לא יודע, הדרישות ליג' יד', כאלה נמוכות כאילו בגרות חלקית, עם 3 מטמטיקה, 3 אנגלית, כאילו לומדים שם להיות אינסטלטורים או משהו, וזה סתם תעודה לקישוט, האם מישהו שעשה את המסלול הזה, יכול לספר האם יש ביקוש להנדאסים? מהן המשכורות שהנדאסי מקבל?, באיזה חברות עוסקים ובאיזה תפקידים?

ד''א קראתי את כול התראד שהיה לפני כמה ימים גם על נושא דומה, אבל גם שם לא הגעתי לתשובה.

אז מה אתם חושבים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה מראש רוצה לעשות תואר ראשון , למה לך ללמוד שנתים להנדסאי , כאשר המקסימום שיכירו לך לתואר ראשון הוא 30 נק ?

ואל תיבהל מהפסיכו , תמיד תוכל להיבחן עוד פעם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה, כעיקרון תואר, זוהי לא המטרה גם הנדאסים זה לא, התעודות הללו הן כלים, המטרה היא, לעבוד כמה שפחות, וכמה שפחות פיזית,ולעשות כמה שיותר כסף, קיצר להיות עובד באיזה חברת הייטק, לעשות משכורת יפה מעל7-,לא לעבוד פיזית (עבודה שחורה), זהו פחות או יותר, אם תעודת הנדאסי יכולה לספק לי את זה, אז כנראה שאני לא יעשה תואר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה סכון , יש כאלה הנדסאי תוכנה שהם מתכנתים מקצועיים לכל דבר ומרוויחים יפה

אבל תאמין לי שפגשתי ברשת , מלא הנדסאי תוכנה , שאף מקום לא רוצה לקבל אותם .

לך על בטוח , ותעשה תואר ראשון .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, אני לא ידוע איך בדיוק להתחיל, אז כעיקרון, אני רוצה לעשות תואר בהנדסה\מדעים\הנדסת תוכנה, וגם על הדרך לשלב את זה עם הצבא,

עכשיו הבעיה היא, שיש לי תעודת בגרות מלאה, אבל 3 מטמיקה, 4 אנגלית, 5 כימיה, 5 ביולוגיה, פסיכומטרי עדיין לא עשיתי.

בשביל תואר אני יצטרך אחרי הצבא להשלים ל4\5 מטמטיקה על ציון גבוהה, ולקוות להפציץ בפסיכומטרי ככה 670+, שאר התעודות בגרות בסדר+ אין ציונים מתחת ל85, אבל עדיין הממטמטיקה הארורה.

עכשיו ראיתי, שאני יכול להמשיך ליג'-יד', ואז לקבל תעודת הנדאסי, שזה פחות ממהנדס, וגם בפחות זמן, וגם בצבא מוצבים בתפקיד, שמיישם את מה שלמדתה,

עכשיו השאלה היא מה יותר כדאי לי?

האם כדאי להתגייס, לעשות 3 שנים, אז לצאת לעשות פסיכו+השלמה ל5 מטמטיקה, מה שהיה מעיק ומציק אחרי לשבת ללמוד לבגרות במטמטיקה, ואז לעשות תואר?

או איך שאני יסיים י''ב, לעשות שנתיים יג'-יד', להתגייס, לעשות איזה שנה קבע, ואז לצאת ולעבוד בתור הנדאסי? ( אם לא הוטעתי אז ראיתי שיש אפשרות לעשות השלמה מהנדאסי למהנדס בלי קשר לפסיכו ובגריות מה שקורץ לי.)

אבל אני לא יודע, הדרישות ליג' יד', כאלה נמוכות כאילו בגרות חלקית, עם 3 מטמטיקה, 3 אנגלית, כאילו לומדים שם להיות אינסטלטורים או משהו, וזה סתם תעודה לקישוט, האם מישהו שעשה את המסלול הזה, יכול לספר האם יש ביקוש להנדאסים? מהן המשכורות שהנדאסי מקבל?, באיזה חברות עוסקים ובאיזה תפקידים?

ד''א קראתי את כול התראד שהיה לפני כמה ימים גם על נושא דומה, אבל גם שם לא הגעתי לתשובה.

אז מה אתם חושבים

קודם כל יש ביקוש להנדסאים,אני לומד כרגע להנדסאי והתכנון שלי הוא אחרי הצבא לעבוד כהנדסאי בזמן שאני משלים לB.SC.

בקשר לפסיכומטרי וכל זה,אם הציון בדיפלומה הוא מעל 80-85 אז אין צורך לעשות פסיכומטרי ובגרויות בשביל להתקבל,אך אני מדגיש שזה ככה במכללות,לגבי אוניברסיטאות אני לא יודע.

דבר שלישי בקשר ל"אינסטלטורים" אז הנה מה שאומרת ליאת,מנהלת פורום הנדסאים בוואלה:

תואר הנדסאי זו בעצם דיפלומה ממשלתית בפיקוח מה"ט (פועל תחת משרד התמ"ת -תעשייה מסחר תעסוקה). הגדרת הדיפלומה היא מקצועית והדגש בדר"כ בלימודים הוא על פרקטיקה ויש משקל גדול יותר למעבדות (לא בכל המקצועות) ופחות על יסודות מדעיים נרחבים ותיאוריות.

טכנאי לומד כשנה, הנדסאי כשנתיים ומהנדס כארבע שנים."

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשביל כל תואר רציני כמו הנדסה אתה חייב פיזיקה של 5 יחידות ומתמטיקה של 4.

לא אתה לא, מה שקובע זה הסכם...

מקצועות מסויימים עם ציון של 80 ומעלה בתעודת הבגרות פותרים אותך מקורסי מבוא באותם נושאים, וזהו.

יש פקולטות שיכולות לדרוש קורסים נוספים למי שלא עשה בגרות במקצוע X, ובתנאים קיצוניים(בד"כ כאשר הסכם הוא מאוד גבולי) מכינה.

תואר הנדסאי PE מאפשר לך להשלים לBSC בכל אונב' או מכללה בציון של 85 ומעלה(בחלק מהאונב' דורשים פסיכומטרי מסויים)

מי שולמד הנדסאי תוכנה או תקשורת הולך להיות פרוייקטן בצה"ל בשביל פרוייקט הסיום שלו וישרת באותה יחידה שהוא עשה את הפרוייקט בה בד"כ.

כמובן שהוא משובץ במקצוע שלו בלבד, כלומר הנדסאי תוכנה יהיה מתכנת, הנדסאי תקשורת נתונים יהיה מת"נצ'יק.

3 שנים חובה + שנתיים קבע נותנים מספיק נסיון שאפשר גם עם PE למצוא עבודה טובה+ איתו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מוזמן לבדוק ,אני בזמן חיפוש מידע אקדמאי נתקלתי בזה הרבה.

כדי ללכת ללמוד הנדסה בדרישות המינימום מצויין פיזיקה של 5 יחידות לימוד כחובה בכל מוסד שמכבד את עצמו.

http://yoram.co.il/ts.cgi?tsscript=index%2Fsearch_word&ww=%E4%F0%E3%F1%FA+%E7%F9%EE%EC

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא אתה לא, מה שקובע זה הסכם...

מקצועות מסויימים עם ציון של 80 ומעלה בתעודת הבגרות פותרים אותך מקורסי מבוא באותם נושאים, וזהו.

יש פקולטות שיכולות לדרוש קורסים נוספים למי שלא עשה בגרות במקצוע X, ובתנאים קיצוניים(בד"כ כאשר הסכם הוא מאוד גבולי) מכינה.

תואר הנדסאי PE מאפשר לך להשלים לBSC בכל אונב' או מכללה בציון של 85 ומעלה(בחלק מהאונב' דורשים פסיכומטרי מסויים)

מי שולמד הנדסאי תוכנה או תקשורת הולך להיות פרוייקטן בצה"ל בשביל פרוייקט הסיום שלו וישרת באותה יחידה שהוא עשה את הפרוייקט בה בד"כ.

כמובן שהוא משובץ במקצוע שלו בלבד, כלומר הנדסאי תוכנה יהיה מתכנת, הנדסאי תקשורת נתונים יהיה מת"נצ'יק.

3 שנים חובה + שנתיים קבע נותנים מספיק נסיון שאפשר גם עם PE למצוא עבודה טובה+ איתו.

אתה אומר את זה מנסיון?, האם אתה לומד\סיימתה את הדיפלומה שלך בהנדסאים? מהי המשכורת הממוצעת שלך וחברייך ההנדאסים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רוצה להגיד לך שאני כרגע ב יד

ואני לומד כאן דברים שבחיים שלי לא חשבתי שילמדו אותי את זה ואני כל כך שונא שהשיעורים האלה מגיעים(אלגברה ליניארית זבל של מקצוע ואני לומד גם בסיס לאלקטרוניקה וזה האמא של הזבל)

יש לציין שאני כמוך עם 3 מתמטיקה אבל אנגלית יותר טוב 5

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גבר, אתה יכול לפרט עוד קצת, מן הסתם גם באונבריטסה ללימודי תואר, לומדים את הנושאים הללו, וזה חפירה במוח, אין מה לעשות, אבל איך הלימודים בכללי?

האם זה באמת שווה בשביל לקבל תואר הנדאסי?, האם התחלתה לעיין במודעות דרושים, ולראות אם אתה עונה על הקריטרונים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רוצה להגיד לך שאני כרגע ב יד

ואני לומד כאן דברים שבחיים שלי לא חשבתי שילמדו אותי את זה ואני כל כך שונא שהשיעורים האלה מגיעים(אלגברה ליניארית זבל של מקצוע ואני לומד גם בסיס לאלקטרוניקה וזה האמא של הזבל)

יש לציין שאני כמוך עם 3 מתמטיקה אבל אנגלית יותר טוב 5

מי שעם 3 מתמטיקה תהיה לו טיפה בעיה(לפחות זה ככה באלק') יש נושאים שצריך בהם מתמטיקה ברמה של 4 יחידות ומעלה לדוגמא מספרים מרוכבים,לוגריתמים,אינטגרלים ונגזרות של SIN COS..

אצלינו היו כמה מורים לא שמו על זה שיש כאלה תלמידים שלא למדו..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

*לא קראתי את התרד*

תראה ציינת שאתה מעוניין בין השאר - הנדסת תוכנה.

מה שאני מציע תעשה מיונים לגאמא, במידה ולא תעבור תעשה יג בלבד ותנסה להיכנס לממרם, במידה ולא הצלחת גם לזה, תמשיך ליד תנסה להיכנס כמשהו פרוייקטים(שכחתי תשם). במידה ותיכנס לאחד מאלה תיהיה בטוח שתיהיה לך עבודה אחרי הצבא עם משכורת יפה. עכשיו אם אתה נכנס לממרם/גאמא אין טעם לעשות תואר ראשון כי שני הדברים האלה נחשבים פחות או יותר באותה מידה בשוק.

מה שאני לא הכי מבין בן כמה אתה... כי אם אתה סיימת יב("יש לי תעודת בגרות מלאה") אז אתה בבעיה, כי ליג לא נכנס תצליח להיכנס(השנה מתחילה עוד חודש), המיונים של גאמא כבר התחילו(אולי גם של ממרם אבל זה לא רלוונטי אם יש לך פרופיל מעל 64).

כמובן אם רק אוניברסיטה זה מה שאתה רואה, לך לעתודה אקדמית, נראה לי ככה קוראים לזה (כשאתה נמצא בצבא והולך לאוניברסיטה על חשבונו..)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כעיקרון, אני עולה לי''ב, יש לי פרופיל 72, לגאמא, לא קיבלתי זימון בגלל 3 מטמטיקה, אבל קיבלתי לעתודה, ודיברתי עם חייילים משם, והם אמרו שזה חרא, כי דופקים אותך בתור עובד רס''ר,מכין מצגות וככה 5 שנים, ואתה סתם נטחן, ולא צובר שום נסיון

בוא נקח את התרחיש הכי גרוע, אני הולך ליג-יד עושה תואר הנדסאי, בצבא מוצב בתור עובד רס''ר ולא צובר נסיון, האם היה לי ביקוש?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוא נקח את התרחיש הכי גרוע, אני הולך ליג-יד עושה תואר הנדסאי, בצבא מוצב בתור עובד רס''ר ולא צובר נסיון, האם היה לי ביקוש?

ממה שאני הבנתי התואר הזה ללא נסיון לא שווה כל כך..גם לפי פרסומים בעיתון-רק נסיון (אין כמו נסיון צבאי...).

לא כל אחד מגיע גם לאחר י"ד למקצוע של תכניתן..כמו שהוזכר כאן אם אתה עושה י"ג ואתה לא מצליח להכנס לממרמ- רצוי להמשיך י"ד כי אז יש סיכוי להיות באיזה פרוייקט מהצבא במקצוע תכנות, ואם לא מצליחים להכנס לאיזה פרוייקט - מגיעים למקצוע טכני וזה הכי מבאס לדעתי.

הייתי רוצה גם לשאול בעיניין הזה..איך בוחרים מהצבא מי מתאים ומי לא להיות בפרוייקטים האלה? האם ללמוד היטב במהלך י"ג-י"ד יספיק?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...