הדרך הכי טובה ללמוד בעל פה - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הדרך הכי טובה ללמוד בעל פה

DarkShnizel

Recommended Posts

יש למישהו שיטות\עצות?

יש לי כמות עצומה של חומר ללמוד ליום שני בעל פה (הרבה חומר, אבל בפסקאות קצרות שלא קשורות אחת לשניה), ואחרי שישבתי 3 וחצי שעות על זה לא זכרתי כמעט כלום :s07:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חומר הומני, כמו היסטוריה :\

במקרה הזה אתה צריך לעבוד על שיטה נוחה לך.

לדוגמא אני השתמשתי בשיטה די פשוטה של חלוקה של החומר לפרקים מרכזיים ואז לתתי פרקים.

כמובן שכל פרק לפי סדר "בסיפור הגדול".

יש עוד כמה דברים חשובים כמו אל תלמד דברים קטנים ושוליים מאוד. זה מוריד מהעומס וגם משפר את

כמות החומר שאתה זוכר טוב.

תנסה לקשר כל אירוע לרעיון הגדול ותנסה לדמיון כל אירוע.

הכי חשוב זה אל תקרא כמו תוכי ותמשיך כי ככה בטוח לא תבין ותזכור. תקרא לאט ובזהירות ותבין את מה שאתה קורא ותתעניין בזה

אחרת אין שום סיכוי שתיזכור סתם ככה המון חומר שלא קשור ולא מעניין אותך.

לי לפחות זה עזר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תכתוב את מה שאתה צריך לזכור,בזמן שאתה כותב תגיד בקול מה בדיוק אתה כותב,ותנסה לדמיין את זה.

אחרי שתסיים תקרא את מה שאתה כתבת.

אני לא יודע כמה זה "כמות עצומה" של חומר אבל יש לך זמן,תשב תעתיק ותדמיין את מה שאתה כותב :xyxthumbs:

ההצלחה מובטחת ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^^^^^^

תודה על התשובה אבל נראה לי שהטעתי אותך קצת.

הרבה חומר, אבל בפסקאות קצרות שלא קשורות אחת לשניה.

זה חומר תיכוני/אקדמי?

תנסה ליצור קשר בינהם. כמו נושאים משותפים ,תחומים ודברים אחרים.

אם ממש אין שום קשר בין אף פיסקה לאחרת תנסה פשוט לקורא ברוגע ולהבין אותה טוב טוב ורק אז תמשיך לקורא את הפיסקה השנייה.

אם גם זה לא יעזור לך אז אתה די אבוד בנושא :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תעשה הכל שעתיים לפני השינה. אתה תזכור הכל יותר טוב בבוקר מאשר אם היית משנן את זה בבוקר או בצהריים.

קרא 3 פעמים כל פסקה(כל פעם לחוד), תעתיק את הפסקה הזאת לאט וברור על דף 3 פעמים. קרא שוב מהדף שאתה כתבת 3 פעמים את הפסקה, תעבור לפסקה הבאה ואז תחזור לפסקה הקודמת.

כך הלאה...

כשאתה מנסה להירדם, קודם תשכב כשכל החדר חשוך ואין רעש מהמחשב או ממשהו אחר, ותנסה להיזכר טוב טוב במה ששיננת וכתבת. תנסה לזכור על פי מה ששיננת בעל-פה, תנסה לזכור ע"פ מה שהעיניים שלך ראו כשהעתקת את זה ואז קראת את מה שהעתקת, ואז תנסה להיזכר טיפה בתנועות היד שלך כשכתבת את הפסקאות.

תמשיך לנסות להיזכר במה ששיננת בעל פה ובמה שראית כשהעתקת.

תירדם לאט לאט ובבוקר - הפלא ופלא יהיה לך הרבה יותר קל לזכור את זה כשתנסה שוב לשנן בעל פה.(הפעם בלי לכתוב ולהעתיק, אבל עם לקרוא את זה מלא מלא פעמים!)

שיטה בדוקה עובדת 100%

בכל החטיבה(3 שנים) היו מכריחים אותנו לזכור בעל-פה מלא מלא דיקלומים ומלא מלא מלאאאא שירונים ברוסית בנוסח השירים של ביאליק וש"י עגנון.(כלומר, משעממים ועם שפה שבחיים לא שמעת - קשה!)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תעשה הכל שעתיים לפני השינה. אתה תזכור הכל יותר טוב בבוקר מאשר אם היית משנן את זה בבוקר או בצהריים.

קרא 3 פעמים כל פסקה(כל פעם לחוד), תעתיק את הפסקה הזאת לאט וברור על דף 3 פעמים. קרא שוב מהדף שאתה כתבת 3 פעמים את הפסקה, תעבור לפסקה הבאה ואז תחזור לפסקה הקודמת.

כך הלאה...

כשאתה מנסה להירדם, קודם תשכב כשכל החדר חשוך ואין רעש מהמחשב או ממשהו אחר, ותנסה להיזכר טוב טוב במה ששיננת וכתבת. תנסה לזכור על פי מה ששיננת בעל-פה, תנסה לזכור ע"פ מה שהעיניים שלך ראו כשהעתקת את זה ואז קראת את מה שהעתקת, ואז תנסה להיזכר טיפה בתנועות היד שלך כשכתבת את הפסקאות.

תמשיך לנסות להיזכר במה ששיננת בעל פה ובמה שראית כשהעתקת.

תירדם לאט לאט ובבוקר - הפלא ופלא יהיה לך הרבה יותר קל לזכור את זה כשתנסה שוב לשנן בעל פה.(הפעם בלי לכתוב ולהעתיק, אבל עם לקרוא את זה מלא מלא פעמים!)

הרגת ת'ילד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...