תיכנון אוברקלוקינג - מעבד E4300 עם לוח Gigabyte DS3P - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תיכנון אוברקלוקינג - מעבד E4300 עם לוח Gigabyte DS3P

montigo

Recommended Posts

שלום לכולם, אשמח לעזרתכם בנושא הבא:

אני מתכוון לבסס מחשב על 2 הרכיבים הנ"ל, תוך ביצוע נאה, אבל לא מוגזם - אני לא רוצה כמויות רציניות של חום ורעש.

הקירור ככל הנראה יהיה Scythe Ninja (יש לי כבר אחד סגור בחבילה).

התקציב לא גדול, ולכן גם בחירת הרכיבים הזו - מעבד ולוח אם לא יקרים עם פוטנציאל גבוה, וזיכרון שבתקווה לא יהיה יקר מדי.

ההתלבטות המרכזית שלי כרגע היא בחירת המכפלה של המעבד, ובחירת מהירות הזיכרון בהתאמה.

במקור המעבד הוא 200x9=1800MHz.

מצד אחד ישנה האופציה להרים את ה-FSB בלבד, סביר שאקבל תוצאה כמו 333x9=3000MHz.

מצד שני, ניתן להוריד את המכפלה ולהשיג FSB גבוה ממש, משהו כמו 400x8=3200MHz.

עוד לא החלטתי איזה מהאופציות עדיפה. יש שיקולים לכאן ולכאן :s05:

בנוסף:

בהינתן וה-FSB שלי הוא 400MHz אני יכול בקלות לשדך לו כל זיכרון DDR800, בלי לבצע לזיכרון, ולהשיג סינכרון של 1:1 בין הזיכרון לבאס (פנאן!)

מאידך, אם ה-FSB שלי נמוך יותר כמו 333MHz, לא ברור מה יהיה ההבדל בביצועים בין DDR667 עם תזמונים מצויינים שמסונכרן 1:1, לבין שרץ ב-1000MHz שאינו מסונכרן מול הבאס (1:1.5) והתזמונים שלו פחות טובים.

התוכלו לתת עצה בנושא? ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יפה על השיקולים אבל אין לך עדיין מחשב לכן אתה לא יכול לבחור באיזו מכפלה לעשות את ה-OC שלך.

וחצי ממה שכתבת ממש לא רלוונטי.

אתה תוכל להגיע למכפלה של 350X9 ומעלה וזה תלוי איזה מעבד יפול לידך וכמה מתח הוא יצרוך.(לא כל המעבדים מסוגלים לאותו הדבר)

אז אין טעם לדון כרגע באיזו מכפלה תשתמש.

אני מציע לך, תרכוש את המחשב ותתחיל ב-OC. רק כך תדע מה המעבד שקיבלת מסוגל לתת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא עובד ככה :kopfpatsch:

קודם צריך לדעת מהי השאיפה בביצוע האוברקלוקינג, ולפי זה לרכוש מתאימים, קירור, , וכו'.

אני לא מצפה לדעת מספרים מדוייקים, אבל תסכים איתי שרצוי שאדע מראש האם אני רוצה שירוץ בסביבות ה-800MHz או ה-1000MHz.

אני לוקח בחשבון מקדם ביטחון - קרי: שהמעבד יגיע לתוצאות קצת יותר או קצת פחות טובות ממה שציפיתי. אבל כן ניתן לעשות אומדן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תלוי לאיזה מהירויות אתה שואף להגיע ואיזה מעבד יפול בחלקך. כעקרון להביא E4300 ל3GHZ זה קלי קלות ולא צריך להתעסק עם תדרים נמוכים יותר. פשוט משאירים מכפלה של 9, באס 333, על 833 (רוב רובם של הDDRII 800 מחזיקים את זה ללא שום בעיה, מדובר על CL5) מתח בסביבות 1.4 או 1.45 (ואם יש מזל אז ללא תוספת מתח כלל). אם יש בעיות יציבות אז אפשר להוסיף +0.1 לMCH ולFSB או יותר, לפי הצורך. זה באמת תלוי באיכות המעבד שתקבל.

כמובן ש8X400 עדיף ורוב הסיכויים שיהיה אפשרי, מה גם , כמו שציינת יחס הזיכרון לFSB יהיה 1:1.

אצלי לא היה מזל עם המעבד (תמיד דופקים ת'אשכנזים :silly:) ועל DS3P אני צריך לתת 1.595 למעבד שלי בשביל 3.42 (E6600).

אגב, Break of Dawn ממש מעולה :xyxthumbs: :DJsmile: אני שומע LAYER של TIESTO בהתחלה או שזה היה FADE של הDJ משיר קודם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ככל שמהירות השעון של המעבד גבוהה יותר - המחשב מהיר יותר.

ככל שמהירות השעון של הבאס גבוהה יותר - המחשב מהיר יותר.

עם 430x8 המעבד רץ ב-3400 והבאס ב-430

עם 380x9 המעבד רץ ב-3400 והבאס ב-380

ברור שהאופציה הראשונה עדיפה מבחינת מהירות, אבל יותר קשה להשיגה היות ומעלים את הבאס בצורה רצינית ולא כל לוח אם יעמוד בזה.

אני עדיין מתחבט למה לשאוף. נראה לי שאסתפק במכפלה של x9 כדי לא להעמיס על הבאס ולחמם את הצ'יפסט, ואבצע אוברקלוקינג ל-2800-3000 מה"צ.

כמו שציינתי, אני מעוניין במחשב יחסית קריר ולא רועש.

מה דעתכם?

----

לגבי הטראק - תודה ;D

בוידאו זה אכן טיאסטו בטראק שלפני. אתה יכול להוריד גירסת איכותית בעמוד ה-Discography באתר הבית שלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פיי איזה מתחים שתיהיו בריאים, איך המעבד שלכם לא נפטר?

אני במתח 1.285~ לפי הביוס ואני בבאס 350 עם מכפלה של 9.

ד"א עדיף לנסות להגיע ל 375 במכפלה של 8 מאשר 350 במכפלה של 9? (3GHZ מול 3.15GHZ בהתאמה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

gil_k - הטמפ' היא זאת שמשנה.

לפותח הת'רד: באסים העולים על 400(וגם באיזור ה-400) אינם מובטחים עם E4300. ישנה עדיפות מסויימת לבאס גבוה יותר ומכפלה נמוכה יותר אך הדבר יוצר לחץ על הצ'יפסט, כמו גם גורמים אחרים, אם הוא בכלל אפשרי. עם זאת, אם תהיה עם יד על הדופק ותוודא שהכל רץ כמו שצריך, יהיה עדיין מדובר בתהליך בטוח.

בכל מקרה, ההבדל בביצועים בין שתי הקופיגורציות(אחת עם מכפלה 8 והשנייה עם 9) הוא מינימלי. הדבר נכון גם לגבי שימוש ביחס 1:1 או 1:1.5 במקרים הללו.

השאיפה שלך בסופו של דבר צריכה להיות להגיע לתדר המעבד הגבוה ביותר האפשרי - זה הגורם שייתן את הקפיצה המשמעותית בביצועים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...