פעם שכבתם על המיטה ו.... - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

פעם שכבתם על המיטה ו....

aviv00

Recommended Posts

• תגובות 34
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

הוכח מחקרית שהמוח, בזמן השינה, מארגן את כל המידע שנאסף במהלך הום. לכן, בבקרים יודעים יותר טוב איך לפתור בעיות שאמש נראו קשות יותר לפתירה....

התחל>לוח בקרה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר אחד שאני למדתי בבית ספר הוא שאסור לזלזל במורי פיסיקה.

וכן, גם לי קרה הרבה דברים כאילו, כאשר אני נכנס למיטה ואני מתחיל לחשוב על בעיות חברתיות\פיסיקאליות\מתמטיות וכו'...

ואז בבוקר אני קם עם השקפה חדשה על העולם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בגלל זה שאני חוזר שיכור הביתה אני לא מצליח להרדם?

פשוט כנראה כל הערב אני לא חושב על כלום ואז פתאום אני מתחיל להתפכח ולחשוב על כל השטויות שעשיתי וחשבתי שאני חמוד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל הזמן.

אני מתכנת במקצועי, ונתקל בכל מיני בעיות במהלך היום, ודווקא כשאני הולך לישון, כשאני רחוק מהכל, עולים לי כל מיני פתרונות :) בגלל זה קניתי פנקס ועט (כן כן, לא notepad אלא ממש פנקס פיסי!) ושמתי אותו ליד המיטה. ככה כל פעם שעולה משהו, בין אם זה רעיון או פתרון, אפשר לכתוב :) מומלץ!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל הזמן.

אני מתכנת במקצועי, ונתקל בכל מיני בעיות במהלך היום, ודווקא כשאני הולך לישון, כשאני רחוק מהכל, עולים לי כל מיני פתרונות :) בגלל זה קניתי פנקס ועט (כן כן, לא notepad אלא ממש פנקס פיסי!) ושמתי אותו ליד המיטה. ככה כל פעם שעולה משהו, בין אם זה רעיון או פתרון, אפשר לכתוב :) מומלץ!

חחח אני כבר חשבתי שקנית באמת פנקס של שנות ה90 שכותבים עליו עם דבר שקוראים לו.. הממ עיפרון?

ואז הוקל לי לשמוע שזה פנקס פיסי ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראשית, זה תופס גם לגבי בעיות בפיזיקה.

דבר נוסף, אתה מנסה לרדת על התכלית של מה שמתמטיקאים עושים? תקרא קצת ותבין כמה אלגוריתמים הם פיתחו מאות שנים לפני שהיו מחשבים. קח לדוגמה את טור טיילור, תחפש עליו מידע ותסביר לי כמה זה היה מיותר לפתח אותו.

אם תקח רק את המשפט הזה ספיציפית ותעלים אותו מההיסטוריה תגיד שלום למחשבים, וכל דבר מודרני בעצם.

אם תתן קצת כבוד למי שמגיע לו לא יזיק לך, גם אם אתה לא מבין במה מדובר.

לא היו מחשבים? היו מחשבים, אבל לא איך שהם היום.

ואני כתבתי את מה שהיה רשום שם (בציטוט שלך)??? אני מתפלא על עצמי, כנראה הייתי עצבני אז ולא שמתי לב מה אני כותב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתמול שהלכתי לישון (3 בלילה בערך) התחלתי לחשוב על נוסחאות\שיטות לפיתרון של הדבר הבא:

מה תהיה התוצאה של מספרים דו ספרתיים בריבוע.

את הרגילים (עד 20) אני יודע את כולם, וניסיתי בזמן שאני מנסה להירדם לפתור 47 בריבוע וכן הלאה.

לאחר כפל רגיל (שוב, הכל במיטה בניסיון להירדם :silly:) מספר פעמים עם בדיקות של מספרים רבים אחרים מצאתי שיטה להגיע לפיתרון תוך שתי שניות ואף פחות!

כעת אני זוכר זאת במעורפל, אבל תמיד כשאני הולך לישון (כלומר במיטה שוכה ומנסה להירדם) ובזמן שאני מתקלח אני חושב על דברים שכאלה,

על אירועים שקרו, ועל השלכות של דברים במידה ואני אעשה X וכן הלאה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא היו מחשבים? היו מחשבים, אבל לא איך שהם היום.

ואני כתבתי את מה שהיה רשום שם (בציטוט שלך)??? אני מתפלא על עצמי, כנראה הייתי עצבני אז ולא שמתי לב מה אני כותב.

OK מודה ועוזב ירוחם. אבל נראה לי שלא הבנתי מה שאמרת. מה הכוונה שכן היו מחשבים? אתה עצבני שוב? או שאני מפספס פה משהו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם כבר מדברים על דברים מטורפים, אז יש לי סיפור.

זה היה בתקופה של הבגרויות, עם כל הלחץ. אני שוכב על המיטה ותוך שניות בודדות נירדם, שנת צהרים מתוקה. מתעורר בלילה ומוצא שאין מה לעשות, אז אני מסדר את המיטה והולך לישון, 14 שעות שינה סך הכל.

אחרי שישנתי לרוויה התעוררתי בבוקר באופן טבעי לחלוטין (מיקרה נדיר אצלי), לא ידעתי איזה יום בשבוע אנחנו נמצאים אז באופן שרירותי החלטתי שהיה יום שבת (גם היה כזה שקט של יום שבת).

אנחנו משפחה שומרת מסורת, ולכן אמרתי לעצמי: "מוטב שאני אמשיך לישון ולא אעשה שטויות".

אחרי חצי שעה אמא שלי מעירה אותי ושואלת: "אתה צריך ללכת לבית ספר?".

באותו רגע התבלבלתי קשות, אם היום לא יום שבת, אז בטוח יום ראשון!

אמא, לא מבינה מה עובר לי בראש, אמרת לי: "עכשיו כבר 9 וחצי".

בתוך כל הבלגן הזה זכרתי רק דבר אחד, שביום ראשון בשעה 8:45 יש לי את השיעור הכי חשוב שהיה לי אי פעם!!

אני, בחצי עצבים אומר לאמא: "אז למה לא הערתי אותי לפני כן?!", מזנק מהמיטה ומנסה למהר עד כמה שאפשר.

אז אמא שלי עונה: "לא נורא, יש לך את האוטו שלי, אתה תספיק להגיע לבית ספר בזמן..."

ומשהו במשפט הזה לא הסתדר לי, כי אני יודע שאמא שלי לומדת ביום ראשון במכללה והיא צריכה את האוטו, אבל משום מה אמרתי: "אתה לא צריכה את האוטו בשביל להגיע לעבודה?"

אמא כנראה לא שמה לב לטיפשותי, ואמרה בחטף "אני לא עובדת ביום שישי".

באותה שנייה הרגשתי הקלה שלא חשתי כבר שנים.

לפחות לא יצאתי כל כך טמבל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא כ"כ מטורף...

זה קורה לי כל שבועיים בערך שאני מגיע לביה"ס ביום שני עם מערכת של יום חמישי....

יכול להיות כי בכל לילה לפני שאני נרדם (שעה שעתיים) אני חושב בלי קשר על גרסאות מוזרות של"מה היה קורה אתמול אם..."?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...