דילמה, SLOT1 VS. Adaptor - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דילמה, SLOT1 VS. Adaptor

DJO

Recommended Posts

אני החלטתי שאני רוצה לשדרג את המעבד שלי, אני לא רוצה לקנות מחשב חדש פשוט לשדרג את המעבד. כרגע יש לי P2 350 SLOT1.

האפשרויות שיש לי זה או לקנות P3 SLOT1 או לקנות מתאם ואז לשים עליו מעבד אחר.

האפשרות הראשונה מצאתי מישהו שמוכן למכור לי P3 866 SLOT1 ב 380 שקל, זה דיי המון כסף אבל זה מעבד חזק ובסלוט שאני צריך וזה אמור להיות פשוט מאוד.

האפשרות השנייה היא ללכת על מתאם, אז קודם כל מה אתם ממליצים בכלליות ודבר שני בקשר למתאם יש:

CPU Adaptor -PGA ( PIII )

CPU Adaptor PGA ( CELERON )

אחד זה בשביל P3 סוקט ואחד בשביל סוקט 370 אני מניח?

נראה לי שיהיה לי עדיף ללכת על הסלרון כי 1.3 אני קונה ב 350 ו פ3 1000 ב 630.

בכל מקרה אני אשמח אם יש למישהו רעיון לעזור לי, תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ASUS P2B מבוסס על 440BX ולכן לא תומך רשמית בבאס של 133מה"ז, ככה שה 866 יכול ליצור בעיות מענינות ולא נעימות עם הכרטיס מסך.

כרטיס מסך נורמלי מהתקופה האחרונה אמור להסתדר עם זה, אבל בלי הבטחות.

בשביל הטולאטין צריך את המתאם של POWERLEAP, עדיף כבר לקנות לוח חדש ולמכור את הלוח הישן+המעבד כסט, זה יצא אותו מחיר אם לא פחות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא לא תומך רשמתי, אבל ה PCI יהיה בסדר הבעיה היחידה תיהיה ב AGP אבל יש לי GF2MX400 של הרקולס ונאמר לי בתארד הקודם שכנראה לא תיהיה בעיה.

אני לא הולך לקנות לוח חדש, כי לוח חדש אולי אומר גם ספק חדש ומארז חדש ואני ממש לא רוצה את זה, יש לי לוח מעולה ואני אוהב ומרוצה מהמחשב שלי אבל אני כן רוצה לשים כמה מאות שקלים ולקבל מעבד יותר טוב.

פ3 866 / מתאם עם סלי / מתאם עם פ3 :|

פ3 866 SLOT1:

יתרונות: הכי פשוט (זה סלוט1), בלי מתאם, פ3.

חסרונות: מהירות שעון נמוכה יחסית לאחרים, 133MHZ -> בעיות אפשריות עם ה AGP, מחיר יחסית גבוה: 350+.

מתאם עם סלי:

יתרונות: מהירות 1.3, מחיר זול מעבד 350שח + מתאם 100שח = 450שח. באס 100. אפשרויות לסלי שכזה(?)

חסורונות: מתאם (לא יודע על זה מי יודע מה.. לא ברור), ולא (CACHE?).

מתאם עם פ3:

יתרונות: מהירות 1.0, פ3.

חסורונות: מתאם, מחיר גבוה: 750 שקל מעבד+מתאם.

האפשרות האחרונה כמעט בטוח אני לא אלך אליה. אני מתלבט בין השניים הראשונים. אני אשמח אם מישהו יגיד משהו על מתאמים וגם על ההבדלים בין פ3 לסלרון.

עוד שאלה, PGA=SOCKET370 וזה משסלרון ופ3 משתמשים?

מצטער על הרצינות ועל זה שאני כותב הרבה אבל זה דיי הרבה כסף בשבילי וחשוב לי לבצע את ההחלטה הנכונה כי אני גם לא מתכוון לקנות מחשב חדש בקרוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כבר הסברתי שאינני מעוניין לקנות לוח חדש, הלוח שלי הוא טוב והחלפת לוח תגרום גם אולי החלפת ספק ומארז.

וזה גם לא הרבה יותר זול, גם הפתרונות כאן רובם הם 500 שקלים ומטה. אני אשמח אם מישהו ימליץ לי על אחד מהפתרונות שהצעתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין דבר כזה מתאם לסלרון ול PIII, זה אותו מתאם.

סלרון 1300 עם מתאם ב 100 ש"ח לא יעבוד על הלוח, אתה צריך את המתאם של POWERLEAP.

ה PIII 1.0GHZ הוא גם בבאס של 133 (יש להניח) אז זה לא פותר לך שום בעיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

CPU Adaptor -PGA ( PIII ) - 115.64

CPU Adaptor PGA ( CELERON ) - 86.73

מה ההבדל?

ונראה לי שזיגזג כבר אין להם POWERLEAPS, לפחות הלינק שבור.

ועוד 2 דברים, אנח חושב הגענו למסקנה ש AGP גבוה יהיה בסדר עם ההרקולס שלי, ומקסימום אם לא אז יהיה אפשר להריץ אותו על 100 או על 112 כמו שאני מריץ את ה P2 שלי עכשיו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי שאלה

בכמה אני יכול למכור מעבד:

PIII-866/256/133/1.7V

L105A449-0614 SL4CB

?

תודה.

אחי, זה תרד שמישהו פתח לא ממש יפה לשאול דברים שאתה רוצה פה.

תיפתח תרד משלח :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

CPU Adaptor PC-PGA ( PIII ) - 115.64

CPU Adaptor PGA ( CELERON ) - 86.73

מה ההבדל?

הראשון מתאים ל PIII או סלרון קופרמיין והשני רק לסלרונים הישנים PPGA (מבוססים על ליבת ה PII).

פה יש הסבר על הפעלת מעבדי טולאטין על BX בעזרת מתאם כזה (לא של POWERLEAP), אבל התוצאות על אחריותך.

בעיקרון הפתרון הכי בטוח זה למצא קופרמיין 1.1GHZ ולשים אותו עם המתאם הראשון, אבל למצוא מעבד כזה היום זו משימה קשה מאוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב אז זה נראה שאני פשוט יקח P3 SLOT1, זה בלי מתאם ובנוגע ל 133 ההרקולס שלי יעמוד במשימה רוב הסיכויים ומקסימום אני אריץ את המעבד על 112 כמו שנאי עכשיו עם ה P2.

תן איזה מילה חיובית אמיר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...