האם כדאי לשדרג או לא צריך עזרה בהחלטה - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם כדאי לשדרג או לא צריך עזרה בהחלטה

avidan28

Recommended Posts

שלום

אחרי כמה תהיות אני צריך עזרה.המפרט הבסיסי שלי הוא כזה

מעבד אופטרון 939 175 עם 2 זיכרונות קינגסטון על לוח אסוס.אני עוקב בדבקות אחרי ירידת ה DDR 2 והא יותר זולים ויותר מהירים מה DDR 1.

שאלתי היא כזאת :

למה חשובים התדרים החדשים???

אני לא משחק ולא מבצע אוברקלוק.אולם אני רוצה מחשב חזק.

אם אני מוסיף זיכרון בנפח 4 גיגה על המחשב הקיים (400 מהצ) אני לא משנה הרבה מלבד שידרוג הזיכרון.אולם אם אני מחליף את כל המחשב כלומר לוח מעבד וזיכרונות אני קונה זיכרונות יותר זולים אבל גם לוח אם ומעבד חדשים.בהתחשב שאני אמכור את מה שיש לי כרגע....

האם העניין כדאי?? המהירויות החדשות ממש קורצות אבל אני לא יודע למה צריך אותן.כדאי לעבור ל AM2 או לחכות לחדשים של .

הכל עניין של המחירים המאד אטרקטיבים של ה .סליחה שזה כזה ארוך...אבל רציתי שזה יהיה ברור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא ממש מבין את הפואנטה שלך..

אתה לא משחק אז למה בדיוק אתה צריך מחשב חזק ? אתה עובד איתו באופן מקצועי / חצי מקצועי על תוכנות כלשהן שאתה צריך כח עיבוד או מה ?

בכל מקרה, כמו שכבר ענו לך = והמחשב שלך הם שני דברים שלא הולכים ביחד. לא מתאימים.

דעה אישית שלי לסיום ,

אל תשדרג אותו. חכה ליום בו תרגיש שהמחשב שלך לא את מה שאתה רוצה או לא אותו מהר מספיק ואז תחזור לפורום כדי לבקש המלצה למפרט חדש.

עד אז, פשוט תהנה ממנו.. (עד כמה שאפשר..)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

jacko

אני כן משתמש בתוכנות כבדות מדי פעם.ומעניין אותי לדעת עד כמה חשוב מהירות התדר של הזיכרון.

אני יודע שעוד מעט יבואו המעבדים החדשים של .המחירים הסופר אטרקטיבים של ה 2 מהווים שיקול.בכל מיקרה תודה על העצה. :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ישנן תוכנות מאד מסויימות שבהן יהיה הבדל בעבודה בגלל מהירות זכרון גבוהה יותר..

בהרבה מקרים מהירות הזכרון הקושי משפיעה..

אני לא מבין איך אתה אומר שבגלל שמחירי ה נמוכים עכשיו הוא מהווה שיקול .. איך אתה יכול לשקול אותו כשהוא לא מתאים לך למחשב בכלל ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רואה את זה בצורה יותר רחבה....

שיקול טכנולוגי כלכלי

עלות יקר יותר מDDR 2

זוג זיכרונות של עולים יותר מזוג זיכרונות של 2.

אם אני קונה 4 גיגה ראם אני באותו מחיר היום יכול לקנות ואותו נפח ב AM2 וDDR 2.

ולמכור את המעבד שלי ולקנות אותו לסוקט החדש.

שים לב 4 גיגה 1 עולה בממוצע היום 1500 שקל ואילו DDR 2 יחד עם לוח עולה פחות או יותר ככה.

אני שם לב לפרטים הקטנים האלה לכן אם שיפור ה FSB הוא נטו למשחקים אז לי זה לא משנה כל כך.אבל אם זה משפר גם עבודה כבדה על המחשב אז זה חשוב

לא פחות.

מקווה שעכשיו אני יותר ברור.תודה על תשובותיך :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי דעתי הרווח בביצועים , אם יהיה כזה בכלל , הוא אפסי.

לכן, לא שווה את הטרחה ואת כאב הראש שלך בשדרוג המערכת כרגע..

בנוסף לכל זה - מעטות התוכנות שצריכות או שירויחו מנפח זכרון של 4GB. לפי דעתי 2GB זכרון זה די והותר נכון להיום לרוב היישומים, בין אם תוכנות ובין אם משחקים.

המעבר ל DDR2 לא צריך להיות בכלל שיקול שלך בשדרוג מחשב.. אנשים נאלצים לשדרג מחשב בדרךך כלל בגלל תושבת של מעבד..

אני זה דוגמא לאחד מאלו, הייתי על סף שדרוג מחשב בגלל שהסוקט שלי הוא 939.. בגלל שלא מייצרים מעבדים יותר לתושבת הזאת כבר תקופה נתקעתי עם מעבד 3000+ חד ליבה מאעפן וישן שכבר לא עמד בעומס העבודה, גם בסרטי HD דחוסים וגם במשחקים ועבודות כלליות. לבסוף, מצאתי מעבד X2 3800 חדש בתושבת 939 ב וייבאתי אותו לבד לארץ ב 450 ש"ח כולל המשלוח (אמור להגיע השבוע). מה שאמור לדחות לי את שדרוג המחשב בעוד כשנה בערך..

גם זכרון אתה לא חייב לרכוש חדש. יש לך כאן באתר מדור יש שניה , חפש שם. יש לך גם את ואני בטוח שאתה יכול לרכוש שם 4GB בשליש מהמחיר שייציעו לך כאן בארץ.. שווה בדיקה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...