פורום חתולים בתפוז: צעירה רצחה גור חתולים - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

פורום חתולים בתפוז: צעירה רצחה גור חתולים

the dead

Recommended Posts

• תגובות 56
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

לאף אחד, גם לא לווטרינר או לעמותה מסויימת אין אף זכות שבעולם לקבוע מי למיתה ומי לחיים - לא משנה אם מדובר באדם, גור חתולים או פושע מתועב. אני מקווה מאד שהיא והווטרינר שייעץ לה יכנסו לכלא, אבל אני יודע שזה לא יקרה.

ולאידיוט שאמר שזה רק חתול רחוב שעשו לו טובה: אולי גם ננתק חולים סופניים מהמכונות בלי לשמוע את דעתם בנושא? אולי נרצח ילדים קטנים בשנתם בגלל שהם עניים והולכים לישון על בטן ריקה כל לילה? אולי נהרוג אותך כי אתה סובל בעולם שבו יש כ"כ הרבה אנשים שלא מסכימים איתך - אה, מה דעתך בנידון?

למה כשעולה הנושא של המתת חסד של חולים שמבקשים זאת באופן מפורש כל העולם ואחותו קופצים ישר ומתנגדים ואילו כשרוצחים גור חתולים זה בסדר כי הוא "חתול רחוב שעשו לו טובה"?

:'(

בלי קשר לכן או לא חתולים, אני דווקא בהחלט בעד המתת חסד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלא תבינו אותי כאן לא נכון - אין לי בעיה עם המתת חסד, כל עוד היא מבוצעת ע"פ בקשה מפורשת של החולה או הוראה קודמת שלו. אני לא חושב שלמישהו יש זכות להכריע בנוגע לחיים של בנאדם אחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש מצבים בהם החולה כלל לא נמצא במצב שהוא יכול לקבל החלטה ואין שום סיכוי שהוא ייצא מהמצב הזה (או שקיים סיכוי, אך הוא קלוש ביותר) ויש מצבים שחולים סופניים נשארים בחיים באופן מלאכותי כשכל מה שמתפקד בגוף שלהם זה חלק מהמוח, רק בגלל שהמשפחה שלהם אנוכית.

יש מקרים בהם ההחלטה צריכה להיות של החולה ויש מקרים שההחלטה צריכה להיות בידי גורם מקצועי ומוסמך. להשאיר בחיים באופן מלאכותי אדם שאינו מסוגל לתפקד ברמה הבסיסית ביותר זו התעללות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מבלבל כאן בין שני דברים מעט שונים: השארה בחיים והמתת חסד. המתת חסד היא להפסיק חיים באופן מלאכותי. לנתק ממכונות הנשמה זה לא המתת חסד כי הוא מת באופן טבעי לחלוטין.

ע"פ דעתי במקרה הראשון רק לחולה עצמו יש זכות להחליט בעניין ובמקרה השני יש לאפשר מעט יותר גמישות לצוות הרפואי המקצועי תוך התחשבות בדעת המשפחה והתייחסות דתו של החולה לנושא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה הביג דיל? סה"כ חתול רחוב...

לא, לא ביג דיל. במיוחד אם היית במקומו, נכון?

אנשים שחסרה להם חמלה ליצורים חלשים וחסרי ישע צריכים הסתכלות. אני מעדיפה לשמור מרחק מאנשים כאלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מבלבל כאן בין שני דברים מעט שונים: השארה בחיים והמתת חסד. המתת חסד היא להפסיק חיים באופן מלאכותי. לנתק ממכונות הנשמה זה לא המתת חסד כי הוא מת באופן טבעי לחלוטין.

ע"פ דעתי במקרה הראשון רק לחולה עצמו יש זכות להחליט בעניין ובמקרה השני יש לאפשר מעט יותר גמישות לצוות הרפואי המקצועי תוך התחשבות בדעת המשפחה והתייחסות דתו של החולה לנושא.

לנתק ממכונות הנשמה זו בדיוק ההגדרה של המתת חסד. על פי החוק, המדינה חייבת לדאוג לחיים של כל האזרחים שלה, ואם זה אומר חיבורם למכונות הנשמה, אז גם זה.

אמנם לפני שנתיים נחקק חוק המתות חסד שמגדיר מקרים מתי אפשר לעשות את זה, אבל עד אז מדובר היה בתהליך מאוד מסובך שדרש אישור של בית משפט (שנתן אותו לעתים נדירות). גם היום אם אני לא טועה אסור לרופא לנתק את המכשירים בעצמו אלא צריך לחבר אליהם טיימר אלקטרוני או משהו כזה.

ובכלל, חולה סופני שמאושפז בבית חולים הוא לרוב אדם שאינו יכול להתקיים בכוחות עצמו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...