בעיה-המחשב לא עולה.. - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעיה-המחשב לא עולה..

dankom

Recommended Posts

שלום. יש לי מחשב אינטל פנטיום 3.00 ghz, לוח אם

865PE Neo/ Neo-L של . לקחתי מאורר ninja של synche מאחי התקנתי ועשיתי .

לאחר שניסיתי לעבור את ה 3.50 ghz ניסיתי להמשיך לעלות (וכל זאת כשאני בודק שהטמפרטורות יציבות) ופתאום המחשב נכבה ולא נדלק יותר (כאילו מנותק מן החשמל) חשבתי שהבעיה היא הספק כוח שהוא נהרס אך לאחר שהחלפתי וניסיתי להשתמש באחד שעובד גיליתי שזו לא הבעיה.. כשאני מחבר את המחשב לחשמל הריבוע הקטן בצבע שחור שרשום עליו רותח ממש..! ולאחר כמה דקות מתחיל להיות ריח של פלסטיק שרוף.. רציתי לדעת אם הלוח אם הלך או חלק אחר.. או שזו בעיה של חיבורים (למרות שלא נראה לי) או כל בעיה אחרת..

זהו.. ותודה לעוזרים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני משער כי מדובר ב Chipset שמופיע בתמונה:

msineo865neo23h.jpg

עכשיו הבעייה היא שצריך לבדוק מה מידת הנזק, קודם כול תנסה לעשות CLRCMOS(הג'אמפר הירוק) תעביר לצד שמאל(תקצר את 2 הפינים) ותחזיר בחזרה

לפי שאתה מנסה להדליק מחדש את המחשב אחרי הפעולה הנ"ל תבדוק כי ה Chipset או הסביבה שלו לא נמס כתוצאה מחום גבוה.

להבא כדאי שתדע כי צריך לדאוג לקירור לכלל הרכיבים בלוח ולעקוב אחרי הטמפ' שלהם

xD@TECH תערוך את ההודעה שלך במיידית אין צורך בשורה האחרונה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן מדובר ב chip הזה אך הוא לא נמס..

אני רק רוצה לדעת רק אם הלוח הלך או חלק אחר.. כי לא נראה לי שהמעבד נשרף הטמרטורות היו תקינות והצלעות של המאוורר היו "קרות..

יש איזשהיא דרך לקבוע איזה חלק פגום חוץ מלנסות ולבדוק עם מחשב אחר??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למישהו יש מושג אם הלוח זהו הוא האשם (אני יודע שגם אני ;D)

על המעבד יש לי אחריות לכל החיים כך שאני לא מוטרד וגם לא ניראה לי שקרה לו משהו הוא לא שרוף והטמרטורות שלו היו יציבות כעשיתי לו oc .

האם תקין יכול לעבוד (להידלק) כאשר אין מעבד ב socket? אם כן כנראה שמצאתי את האשם.. הלוח..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...