פתרון (ל)קסמים: גאידמק! - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

פתרון (ל)קסמים: גאידמק!

אלימלך אגוז

Recommended Posts

מה הנקודה, שהממשלה כופה הגבלות על הצבא? טוב מאוד שהיא עושה את זה, מישהו צריך להיות מודע להשלכות של הפעלת כח ולעשות את השיקולים הנכונים בהתאם לנסיבות.

בכל נקודת זמן צריך לשקול מהם היתרונות ומהם החסרונות של הפעלת הכח הצבאי ולבצע החלטה שהיא אופטימלית מבחינתנו - גרימת נזק מירבי לחמאס, תוך פגיעה מינימלית באינטרסים שלנו (חיסול איסמעיל הניה, למשל, יעשה יותר נזק מתועלת). אני חושב שהפעילות של צה"ל ביומיים האחרונים בעזה נמצאת בדיוק על התפר שבין פגיעה בחמאס לאבדן הלגיטימציה, ובכל מקרה, עדיין לא הגענו לנקודת האל-חזור שלאחריה נאלץ להכנס קרקעית לרצועה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

והסיבה שחיכינו עד שלשום היא... ?

החובה של הממשלה היא להגן על אזרחי המדינה. אם היא לא יכולה למגר את האיום בכח צבאי ולא יכולה (או לא רוצה, תלוי את מי אתה שואל) להשיג את השקט במו"מ, שתפנה את האזרחים במקום להשאיר אותם כמו ברווזים במטווח. או לכל הפחות שתדאג למיגון.

היו עשרה מיליארד שקל להתנתקות, איך יתכן שאין כמה מאות מיליונים למיגון?

נקודת האל חזור? בטח, לזה נגיע כשיהיו הרוגים. ילדים והרבה, אם אפשר. זוכר מה מבדיל בין פוליטיקאי למדינאי? פוליטיקאי לא ייזום משבר היום כדי למנוע קטסטרופה מחר. למה צריך לחכות להרוגים לפני שנפעל? ובינתיים החמאס רק מתחזק. ככל שנחכה עם הפעולה הצבאית, כך נספוג יותר הרוגים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסיבה שחיכינו עד עכשיו היא בגלל שהייתה "הפסקת אש" עם החמאס. אני מסכים שזו סיבה מפגרת, כי בפועל לא הייתה שום הפסקת אש, אבל גם הפעם מי שיצר את כללי המשחק בעזה הוא שרון. אחרי הקסאם הראשון שעף מעזה, היה צריך לעוף פגז ישראלי לתוך שכונת מגורים בעזה.

החובה של הממשלה היא להגן על אזרחי המדינה. אם היא לא יכולה למגר את האיום בכח צבאי ולא יכולה (או לא רוצה, תלוי את מי אתה שואל) להשיג את השקט במו"מ, שתפנה את האזרחים במקום להשאיר אותם כמו ברווזים במטווח. או לכל הפחות שתדאג למיגון.

אני מסכים שהמדינה צריכה לדאוג למיגון ולא רוצה להביא שום תירוצים למה זה לא התבצע עד כה. חד וחלק, זה מחדל. ועדיין, גאידמק מנסה לתפוס על זה טרמפ ולהרוויח הון פוליטי - אם הוא כזאת נשמה טובה ורוצה לתרום, שיתרום כסף לסל התרופות, מה שיציל הרבה יותר אנשים.

נקודת האל חזור? בטח, לזה נגיע כשיהיו הרוגים. ילדים והרבה, אם אפשר. זוכר מה מבדיל בין פוליטיקאי למדינאי? פוליטיקאי לא ייזום משבר היום כדי למנוע קטסטרופה מחר. למה צריך לחכות להרוגים לפני שנפעל? ובינתיים החמאס רק מתחזק. ככל שנחכה עם הפעולה הצבאית, כך נספוג יותר הרוגים.

אתה צודק לגבי ההבדל בין פוליטיקאי למדינאי, אך בשנים האחרונות נוכחנו לדעת שלא התברכנו באנשים המשתייכים לסוג השני. במקרה של לבנון, אני כלל לא חולק על הטענה הזו - יצירת "משבר" אזורי אחרי חטיפת החיילים בהר דב הייתה מונעת את המלחמה בקיץ שעבר. לעומת זאת, כלל לא בטוח שיצירת "משבר" בעזה תגרום לשינוי כלשהו, בטווח הארוך, במצב הבטחוני שלנו.

זה לא נכון לומר שהחמאס רק מתחזק ככל שאנו ממאנים לפעול; כלומר, זה נכון במידה מסוימת אבל לא ברמה שדורשת פעולה מיידית, כי החמאס כבר חזק מספיק כדי להסב לצה"ל נזק משמעותי בלוחמה בשטח בנוי. עוד שבוע או שבועיים של "התחמשות" הם כאין וכאפס לעומת האמל"ח שכבר קיים ברשות החמאס. מבחינה זו, אין הבדל בין פעולה היום לפעולה בעוד חודש, אבל בכל מקרה - האפקטיביות של הפעולה הזו מוטלת בספק, אך המחיר ידוע מראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא פותרים את בעיית הקסאמים ע"י מיגון בתים. אני רוצה לראות מדינה אחת שהייתה סובלת ביצים שעפות עליה ממדינה שכנה, שלא נדבר על רקטות.

אי אפשר לפתור את בעיית הקסאמים אז להוציא אותם מתוך הטווח מבחינתי ע"י דחיפת עזה לים אם צריך...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שצריך לתקוף את עזה בחזרה בדיוק כמו שהם תקפים אותנו, מלחמה לא צריך לוותר ואין כזה דבר שאנחנו ''לא כמוהם'' אם תוקפים אותך תחזיר בחזרה !

להוריד את כל המקומות שהחמאס משגר מהם קסאמים שהיו חשופים בשעה שישגרו את הטילים שלהם, ראיתי למשל סרט שלהם בזמן שהם משגרים יל הם נמצאים בתוך ''פרדס'' אם היו מורידים אותו אז היה יותר קל לתפוס אותם כי זה יהיה די ברור שפשוט לראות אותם והם ישגרו ממקום אחר....

בקיצור המדינה לא עושה מספיק בשביל לעצור את המצב ומפקירה את תושבי שדרות..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה בעייתי, בד"כ מחסלים את החוליה אחרי השיגור, אולם כרגע אי אפשר לפוצץ אותם לפני השיגור, החזקת מסוקים באוויר כל הזמן זה לא דבר ריאלי, הם לא מספיקים להגיע, ואם הם יטיילו מעל עזה כל הזמן יהיה לנו black hawk down כל יומיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

No need to. Qasam falls in Shderot, -1 city block in gaza.

Another qasam incident, -2 city blocks.

Say they still won't get it, -4.

And if it'll get tired of being plain old exponential, Fibonachi can be effective as well.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המדינה שלנו משחקת אותה סנובית... הם תוקפים אותנו, ואנחנו "לא נרד לרמה שלהם" ולא נתקוף אותם בחזרה, אנחנו ניהיה מעליהם ונרביץ להם ברמה הפוליטית...

פפפחחחח כן בטח....

i say we go there and we bit the hell out of them

אם זאת ישנו משפט אחר...

dont argue with someone stupied,

he will take u down to his lvl and bit u with his expiriance...

תתעלמו משגיאות הכיתב.. לא ישנתי כבר מלא שעות... :screwy:[br]פורסם בתאריך: 20.05.2007 בשעה 08:51:25

מה הנקודה, שהממשלה כופה הגבלות על הצבא? טוב מאוד שהיא עושה את זה, מישהו צריך להיות מודע להשלכות של הפעלת כח ולעשות את השיקולים הנכונים בהתאם לנסיבות.

בכל נקודת זמן צריך לשקול מהם היתרונות ומהם החסרונות של הפעלת הכח הצבאי ולבצע החלטה שהיא אופטימלית מבחינתנו

אאמממ.... סורי על הדאבל פוסט.. אבל ראיתי את זה אחרי, ואני חייב להגיב על זה...

אני לא הולך להעלות את הדיון אם הפינוי של המתנחלים היה צודק או לא...

אבל זו הייתה שגיאה להשתמש בצבא למטרה זו!!!!!!! אם כבר המשטרה היתה צריכה לעשות את זה!!!!!!!

צבא, זה כוח גס! ובעזרתו לפנות אזרחים זאת שגיאה!!!!!!!!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...