בעיית כיבוי פתאומי שהפכה לבעית זיהוי הארדיסק SATA - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעיית כיבוי פתאומי שהפכה לבעית זיהוי הארדיסק SATA

Czar_salad

Recommended Posts

מדבור במחשב של אחי, מחשב ותיק אבל שלא ממש השתוללו איתו (בניית מצגות, כתובת עבודות בWORD, צפיה בסרטים וגלישה).

ע"פ מה שאחי אומר, כמה חודשים כבר המחשב ללא סיבה נראת לעין (למרות שבד"כ זה ככה ::) ) המחשב מתכבה. אחרי אתחול הכל עובד כרגיל עד לפעם הבאה.

לפני שבועיים התחילה בעיה חדשה - מידי פעם הוא לא מזהה את ההארדיסק בביוס ונותן הודעה שקובץ CONFIG.SYS הושחת ויש לבצע שחזור למערכת ההפעלה דרך הדיסק. כשמנסים להריץ את ההתקנה של הוינדוס הוא מגיע עד לשלב שצריך לבחור הארדיסק להתקנה ואז ישר מכבה את המחשב.

ככה מידי פעם מזהה מידיי פעם לא, עד שלפני שבוע הוא הפסיק לזהות את ההארדיסק לחלוטין בביוס.

את הצורב שמחובר הביוס מזה כמו שצריך.

חשוב להוסיף, ההארדיסק מזוהה באופן תקין במחשב אחר אליו חובר.

זה מה שעשינו ללא הואיל:

- איפוס לביוס.

- שדרוג הביוס.

- החלפת כבל SATA.

- החלפת כבל חשמל (להארדיסק יש גם חיבור מולוקס וגם חיבור SATA לחשמל)

- הארדיסק חדש!

- החלפת זיכרונות (חשבנו שאולי שם יש בעיה)

- ביטול הRAID בביוס והפעלתו מחדש (הSATA והRAID בלוח מופעלים ע"י אותו controller של silicon image)

- פירוק המחשב לגורמים, ניקוי יסודי הכולל פירוק המעבד והחלפת משחה טרמית (גרם לירידה משמעותית בחום, אבל לא שינה שם דבר אחר) ובדיקת הלוח (אחי למד אלקטרוניה ככה שהוא יודע לזהות יותר טוב ממני רכיבים פגומים, קבלים מפוצצים והלחמות קרות שהתפרקו).

בבדיקה גם נכלל בדיקת הבטריה של הביוס וספק הכוח (שניהם נמצאו תקינים).

בסופו של דבר, ראינו שבתוכנת RAID שרצה בסיום הPOST הוא כן מזהה את ההארדיסק (כאשר הRAID מופעל בביוס).

חיברנו את שני ההארדיסקים ביחד והגדרנו מערך RAID 0 striped בגודל 150~ ג'יגה ועליו התקנו את הונידוס וזה עובד, אבל חבל על המקום המבוזבז ובנוסף אני בטוח שאפשר לתקן את זה, או לפחות להגדיר את זה ככה שהמקום בהארדיסק לא ישאר לא מנוצל.

אנא תעזרו לי, נגמרו לי הרעיונות!

מפרט המחשב:

AMD 2500+

EPOX EP-8RDA3+ nForce2 Ultra 400

ASUS 9200

ההארדיסקים (לא זוכר את הדגמים המדוייקים)

הראשון הוא 80 ג'יגה של MAXTOR

והשני הוא 200 ג'יגה של SEAGATE

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...