מה זה קושחה של צורב(ראיתי את זה פה באיזה מקום אבל לא הבנתי מה זה! - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה זה קושחה של צורב(ראיתי את זה פה באיזה מקום אבל לא הבנתי מה זה!

idanpc

Recommended Posts

קושחה זה בלעז, יותר נכון לומר Firmware. בכל אופן זוהי מעין תוכנה שיושבת על דיסק קטן למשל בצורבים ובכונני-תקליטורים, התוכנה הזו היא בעצם הדבר שמפעיל את כל הדברים שאותו רכיב יודע לעשות. בין אם זה לצרוב, באילו מהירויות, אילו טכנולוגיות צריבה להפעיל, איך זה עובד, נורת ושאר דברים. הורדת עדכון לקושחה הוא בעצם הורדה של קושחה יותר חדשה. בד"כ המצופה מגרסא יותר חדשה של קושחה הוא תיקון בעיות שונות שהיו בגרסאות קודמות, תמיכה בדברים שונים וביצוע דברים חדשים ונשנים.

אממ.. קושחה יש לכונני-תקליטורים וצורבים, לא נראה לי שיש עוד. יענטו כל רכיב הקורא מדיה חיצונית גדולה. בכל אופן ניתן לעדכן את גרסאת הקושחה ע"י הורדה של קובץ עדכון והתקנתו. ההתקנה דורשת הפעלה מחדש, כי פעולת הextract של הקבצים לא מתבצעת על ההארדיסק, אלא על דיסק קטן של אותו רכיב. בכל אופן לכל חברה יש את הצורבים וכונני-התקליטורים שלה, ולכל חברה עדכוני קושחות שונים לדגמים שונים של רכיבים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קושחה זה בעצם הביוס של המכשיר, בדיוק כמו שיש ביוס ללוח אם האומר לו איך לפעול, גם לכל שאר החומרה יש קושחה האומרת לו איך לפעול.

הקושחה קיימת בכל חומרה, כגון: , סידירומים, , כרטיסי קול, לוחות אם (כמובן) ועוד...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

!_Nike_!, נראה לי שאתה בעצמך לא יודע מה זה קושחה... למה הבאת לו קישור להורדת דריברים?

קושחה לדברים כמו כונן דיסקים קשה למצוא שכן זה לא ממש נפוץ ולא ממש נחוץ. כמו כן החברות גם לא מספקות את הדברים האלה לקהל הבייתי או לקהל הפתוח, בדרך כלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קושחה זה בעצם הביוס של המכשיר, בדיוק כמו שיש ביוס ללוח אם האומר לו איך לפעול, גם לכל שאר החומרה יש קושחה האומרת לו איך לפעול.

הקושחה קיימת בכל חומרה, כגון: , סידירומים, , כרטיסי קול, לוחות אם (כמובן) ועוד...

דריברים זאת תוכנה האומרת למערכת הפעלה איך לתפעל את החומרה...

קאפיש?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חפיף, מותקנים על דיסק-קשיח, קושחה מותקנת על דיסק אחר (על אותו רכיב האחראי על הקושחה). בכל זאת אני מחכה לראות אם הקישור שהבאתי לו עזר לו, כי זה הדבר הקרוב ביותר שיכלתי להביא לו. ואם זה לא קושחה, אין לי מושג מה זה. ממתי יש לצורב דרייברים? למרות שלפי ההגדרה של זה לגיטימי והגיוני ביותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קושחה מותקנת על דיסק אחר (על אותו רכיב האחראי על הקושחה).

שו?

הקושחה מותקנת בשבב על הרכיב עצמו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

RnGkay.. מה יהיה איתך.. , ברור. המחשב מורכב מהמון שבבים, אבל איזה בדיוק? דיסק. כי אם לא דיסק, אז מה יכול עוד להכין מידע? אל תחשוב שאני מפגר שכשאמרתי דיסק התכוונתי לכשקונים רכיב כלשהו אז מקבלים firmware על דיסק (!?), כי (לעזאזל!) זה לא מה שהתכוונתי. דיסק הוא לא רק מדית 120mm בעלת נפח של 650-700+מגה, אלא כל צורת מדיה בעלת כל נפח מוגדר.

בכל אופן, עקרונית זהו , נכון, אך ליתר דיוק דיסק. אולי לא מדית 12cm ולא דיסק-קשיח, אבל דיסק זה כן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:lol:

איזה דיסק? על מה אתה מדבר?

קושחה נמצאת על והיא מידע מסוג ROM כלומר Read Only Memory, היא זאת שמפעילה את החומרה עליו היא מותקנת, בלעדי הקושחה החומרה לא תפעל!

הקושחה נמצאה על אותו דוגמת שבבי כרטיסי הזכרון שלך רק בנבדל מהם היא לא נמחקת בכל פעם שהמחשב מתכבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...