12V ל 5V בשביל להפעיל סידירום - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

12V ל 5V בשביל להפעיל סידירום

yakir1111

Recommended Posts

שלוםאני רוצה להפעיל סידירום של מחשב עם שנאי שמוציא 2A 12V עכשיו סידירום צריך שתי מתחים 12V וגם 5V ביחד אז קניתי מייצב מתח lm7805 המייצב עבד רק כמה ימים והוא התחמם ממש נהיה רותח ואחרי כמה ימים נשרף.

אז מיקודם ניסתי לחבר 2מייצבי מתח במקביל כדי שיהיה יותר זרם אז חיברתי לכל מייצב מתח לרגל הOUT דויודה ואז הסידירום לא נידלק אבל בקושי מיסתובב הדיסק ואחד המייצבים התחמם ממש חם

אז אני רוצה בקיצור שיהיה לי מתח של 5V מ12V

אני רוצה להנמיך את מתח 12V ל5V עם זרם 0.8A מה אני צריך ליקנות איזה רכיב יכול להנמיך מתח מ12V ל5V ושיהיה עמיד ולא ישרף מהר ב0.8A?

על הסידירום כתוב שצריך 5V ו 0.8 A

תודה רבה

יקיר

(פעם פתחתי אשכול דומה לזה אבל לא עזרו לי כל כך בו..)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צריך לשים צלעות לרכיב

http://images.google.co.il/images?q=+heatsink+to-220&ndsp=18&svnum=10&um=1&hl=iw&start=0&sa=N

אני משער שזה יעזור ... כי LM7805 יכול לעמוד ב 1A ללא היטסינק .. ועד 2.5A עם היטסינק (אבל היטסינק טוב לא סתם חתיכת אלומיניום משו כמו בתמונה)

וכדאי גם לשים משחה טרמית בינו לבין ההיטסינק

sk104stc.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי היטסינק של מעבד 1 עם מאורר עז עשיתי חור עם מקדחה מיתחת להיטסינק ומהצד השני יש מאורר קטן שיפעם תמיד זה יהיה טוה כמובן שאני ימרח משחה טרמית..

והרכיב LM7805 אפשר לחבר לו 12V והוא ייצב את זה ל5V ??

לא צריך להוסיף איזה קבל או נגד או משהו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במקום לשים צלעות גדולות שסתם יתפסו מקום, אני מציע לך לקנות מייצב של חברת Liner, יש להם מייצבים של 3-7.5 אמפר.

אני קניתי מייצב שלהם ב20 ש"ח (יקר עקב רמת הזרם שהוא מקבל) בחנות מלאי אלקטרוניקה בשדרות הר ציון.

עם מיצב כזה לא תהיה חייב לשים , וגם אם בכל זאת אתה מודאג מחימום, תוכל לקנות צלעות קטנות ולא משהו שיתפוס כל כך הרבה מקום.

חפס את הדגמים

Liner LT1083 - 7.5 A

Liner LT1084 - 5 A

Liner LT1085 - 3 A

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...