אוברקלוק לוודו3 ותוצאות ב3DMark - צריך המלצה לגבי אוורור - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אוברקלוק לוודו3 ותוצאות ב3DMark - צריך המלצה לגבי אוורור

1_Nike_1

Recommended Posts

כשהרצתי בנצ'מארק עם ה3DMark במהירות וליבה של 166/166Mhz (עם ההארדיסק הישן) קיבלתי 612. בפעם הזו בחנתי את הביצועים ב-800x600 16bit. לאחר האצת מהירות הזיכרון והליבה ב9Mhz, על אותה רזולוציה קיבלתי 659. טוב, סבבה.

קניתי הארדיסק חדש, גרסאת הJB של הWD400. הרצתי את הבדיקה על רזולוציה של 1024x768 16bit ובלי OC לכרטיס מסך. כמה קיבלתי? 1009. האצתי את הכרטיס מסך עד ל180/180Mhz מהירות שעון וליבה, רק שגם כאן קיבלתי 1009, וגם זה היה על אותה רזולוציה.

מן הסתם שההארדיסק הוסיף טיפה בשל מהירותו, וכנראה שהרזולוציה הנמוכה שבבנצ'מארק הראשון הפחיתה ניקוד (שני הסיבות לתוצאה הנמוכה בבדיקה הראשונה) ב3DMark. קודם כל, זה נכון? ודבר שני.. למה אחרי אובר קלוק של 14Mhz לא חל שום שיפור??

עריכה- ערכתי את נושא הת'רד, עכשיו כשענו לי. בכל אופן הבקשה שלי עכשיו היא שתתנו לי צורות אוורור שונות לוודו3000 שלי. כאמור, 180Mhz לא מספיק לי ואני רוצה להגיע לסביבות ה210, קראתי שאנשים הגיעו לזה. בכל אופן.. מספר שאלות אשר יקלו על סדר ההיענות ושאלות אשר גם יהוו לגורם לכך שתענו לי על הכל. קיצר..

1) איזה מאורר מומלץ לשים על ההיטסינק אשר על הכרטיס? (ספציפית)

2) כדאי להוציא את ההיטסינק, לנקות את הליבה, למרוח משחה תרמית ולהחזיר את ההיטסינק- כלומר, יתכן שיפור ?

3) האם אפשר לשים מאוורר בככל על ההיטסינק הזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יכול להיות שהכרטיס לא עומד בזה. מרוב מהירות הו מתחיל לעשות שגיעות ובשביל לפצות הוא מבזבז יותר זמן. מכאן התוצעה לא עולה.

זה בדרך כלל קורה במעבדים ואני מאמין שהכרטיס יתחיל לגמגם הרבה לפני שמצב כזה יקרה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו למעבד המחשב וזכרונותיו כך גם מעבד כרטיס מסך וזכרונותיו דורשים שני פעולות בסיסיות בכדי לשפר את הביצועים באופן משמעותי

1.הגדלת מתח (תהליך בו מגדילים את מתח הכניסה של הרכיבים הנ"ל דבר המאפשר להם לעבוד בהספק יותר גבוה)

בודדים הלוחות המאפשרים הגדלת המתח דרך הביוס ורוב המשתמשים עושים זאת ע"י תצהליך פולשני של MOD ע"ג הכרטיס עצמו( ומסתכנים למעשה בנזק לכרטיס).

2.קירור - עם הגדלת המתח או ביצוע אוברקלוק בלבד נדרשים הרכיבים ע"ג הכרטיס לעומס רב יותר דבר שגורם לכרטיס להתחמם פתרון ינתן ע"י יעול פתרון הקירור

במקרה שלך הייתי מסיר את חתיכת האלומיניום המכסה את הGPU משיג HEATSINK ומאוורר של פנטיום 3 לא כבד מידי מורח שכבה אחידה ודקה של סליקון עליה מעט סופר גלו מערבב את שניהם ומניח את ההיטסינק להערכתי תוכל להגיע למהירות של 190-200 תו"כ שיפור ביצועים של 10 פריימים ב 2000

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן כך, זה בסביבות ה50מ"מ.

1) איך אני מגדיל את קיבולת המתח לAGP?

2) סופר גלו, סיליקון, ארקטיק סילבר, דבק.. תסבירו לי בדיוק למה משמש כל אחד.. סיליקון מבודד חום? סופר גלו? לערבב אותם? מאיפה אני אמור להפליץ סיליקון (עם המשאבה הענקית ההיא..?) ואיזה סופר גלו בדיוק? אבקש הדרכה מפורטת ומדויקת במיוחד..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Tני גם מודע לתופעה הזאת.

זה משהו מוזר, שאני מעולם לא חשבתי על פיתרון הגיוני לו..

שעושים לכרטיס, מקבלים אותה תוצאה ב3DMARK, מקלבים בדיוק אותו קצב פרימים במשחקים (הכל בדוק)

חשבתי אולי התוןכנה לא העבירה אותו , אבל שהעלתי ל189 בערך.. כבר הכרטיס התחיל להציג נקודות על המסך, וידעתי שהכרטיס עבר .

אותו דבר גם לגבי דאון קלוקינג - הורדתי את הכרטיס ל120 מהירות ליבה, וגם את הזכרונות הורדתי.. ובדיוק כמו מקודם, אין שום שינוי, אפילו הקל שבקלים..

בכל מקרה, שעשיתי למעבד שלי לעומת זאת, קיבלתי עוד140 נקודות "בונוס", ובקצב המשחקים, (הפרמים) היה גם שינויו קטן.

*הבדיקות נערו בדיפולט של ה3Dmark

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Tני גם מודע לתופעה הזאת.

שעושים לכרטיס, מקבלים אותה תוצאה ב3DMARK, מקלבים בדיוק אותו קצב פרימים במשחקים (הכל בדוק)

חשבתי אולי התוןכנה לא העבירה אותו , אבל שהעלתי ל189 בערך.. כבר הכרטיס התחיל להציג נקודות על המסך, וידעתי שהכרטיס עבר .

אותו דבר גם לגבי דאון קלוקינג - הורדתי את הכרטיס ל120 מהירות ליבה, וגם את הזכרונות הורדתי.. ובדיוק כמו מקודם, אין שום שינוי, אפילו הקל שבקלים..

בכל מקרה, שעשיתי למעבד שלי לעומת זאת, קיבלתי עוד140 נקודות "בונוס", ובקצב המשחקים, (הפרמים) היה גם שינויו קטן.

פתרון למניעת OC מאחד מהגאונים של החברה? בלי OC אבל לגרום לאנשים לחשוב שהם עושים OC ע"י בעיות המהירויות גבוהו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Tני גם מודע לתופעה הזאת.

פתרון למניעת OC מאחד מהגאונים של החברה? בלי OC אבל לגרום לאנשים לחשוב שהם עושים OC ע"י בעיות המהירויות גבוהו...

לא, הופיעו נקודות האופינות ללהמהרה של כרטיס ולעובדה שהוא לא עומד בזה..

זה לא משהו ש3DFX יזיפו...

הכרטיס גם נתקע במהירויות האלה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...